Autor Wątek: Wędki do metody pod płoć i leszcza  (Przeczytany 3963 razy)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #30 dnia: 17.02.2021, 13:22 »
W trzyskładzie mam daiwe nzon s 3.3 do 80 gram są też i do 60 gram ale szczytówki stukają w na łączeniu.
Miałem wymienianą wędkę na inną i tam też stuka tylko mniej. Kumple ma 3.3 nzon s method feeder i też mu delikatnie stuka. Szczytówki zapasowe drogie po 109 zł. Mam mieszane uczucia bo akcje ma super i wykonanie też ok.
Próbowałeś użyć smaru grafitowego? Ktoś pisał, że pomaga na luźne szczytówki w Daiwie.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #31 dnia: 17.02.2021, 16:21 »
Pooglądałem kilka filmów i tak szczerze,to nie widzę by któraś z wędek gieła się również w dolniku. Wiadomo,że płoć takiej siły nie będzia miała,ale przyzwoity kleń już tak,a mam u siebie sporo tego gatunku.

Pozostaje mi opcja trochę dłuższego pikera na płotkę.

Dziękuję wszystkim za pomysł,wkrótce dam znać na co postawiłem.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #32 dnia: 17.02.2021, 17:03 »
A może Shimano BeastMaster CX lub DX?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #33 dnia: 17.02.2021, 19:52 »
Michał,
Oj, coś czuję, że wybór padnie jednak na By Dome promethod 350 ml  20-50g oraz 380mh 30-90g.
Bardzo byłbym ciekaw opinii pod kątem holu mniejszych ryb.
Nie sugeruję i nie doradzam, bo mam największy i najcięższy kij z tej serii 390H 40-100g. Miałem na nim dopiero kilka karpi i płoteczek holowanych na szczytówce. Jednak z porównaniu ze sztywnym By Döme TEAM FEEDER Master Carp Pro, pracuje on bardziej na całej długości. Ugina się głębiej niż Flagman Mantaray Elite Feeder 3,3 m, chociaż to trochę inny kaliber.
Wydaje mi się, że ten wybór byłby ok. I gdybym wybierał dla siebie to tak bym zaryzykował. Ale to nie moje ryzyko i nie mój wybór ;)
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #34 dnia: 17.02.2021, 21:19 »
Oglądam filmy różnego sprzętu i trochę mam mentlik. Fakt,by Dome gnie się bardzo ładnie . Wersja 350Ml nawet pod karasiem 500-600g pracuje na całej długości ,więc podejżewam ,że wersja 330L jest jeszcze delikatniejsza,a te 50m powinna dorzucić komfortowo. Swoim Jaxonem 3.3m 60g rzucałem powtarzalnie metodą na taki dystans,klasykiem na 45m.

Gorzej z drugą wędką na dystans 60-70m,a raczej 55-65 bo to najczęstrzy mój przedział ,jak mowa o leszczu i dalszym łowieniu. Zaryzykowałbym wędzisko 3.60. Podoba mi się Browning viper.Ładnie pracuje pod leszczem,tyle,że to nie jest pełne ugięcie,nawet pod sztukami na oko 3 kg,a mi na tym zależy właśnie. To nie musi być parabola w tym przypadku,to może być progres,nawet lepiej,bo takimi wędkami łatwiej się rzuca dalsze odległości,ale chcę by praca wędziska ,pod rybą 2kg była na całej jego długości. Coś w tym stylu ma właśnie promethod,tyle że karp,a leszcz,to jednak przepaść w holu.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #35 dnia: 17.02.2021, 22:41 »
Michał,
Myślę, że trudno będzie Ci osiągnąć dystans 50 m wędką By Dome promethod 330 l  15-40g. Podajnikiem 15-20 g. Ale to zależy oczywiście od kołowrotka, grubości żyłki i zdolności rzutowych wędkarza. Myślę też, że do takich rybek nie chciałbyś za każdym razem wykonywać siłowe rzuty na stojąco, tylko komfortowo i z fotela.
Ten 350ML wygląda rozsądnie do Twoich potrzeb. Weź na początek tylko tą, jedną wędką, połów nią, zobacz, jak się nią rzuca i holuje a potem na drugą pójdziesz w silniejszą lub słabszą albo całkiem innej firmy.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #36 dnia: 17.02.2021, 22:59 »
Na płoć i leszcza polecam kije typu bomb. Te mają często jeszcze opisy jak ultralight lub coarse, co oznacza białą rybę. Kije carp bomb są ciut mocniejsze, ale też się nadadzą. Brytole mają spory tego wybór, ponieważ łowią całą zimę. Ceny od 18 funtów po kilkaset :)
Lucjan

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #37 dnia: 17.02.2021, 23:41 »
Michał,
Myślę, że trudno będzie Ci osiągnąć dystans 50 m wędką By Dome promethod 330 l  15-40g. Podajnikiem 15-20 g. Ale to zależy oczywiście od kołowrotka, grubości żyłki i zdolności rzutowych wędkarza. Myślę też, że do takich rybek nie chciałbyś za każdym razem wykonywać siłowe rzuty na stojąco, tylko komfortowo i z fotela.
Ten 350ML wygląda rozsądnie do Twoich potrzeb. Weź na początek tylko tą, jedną wędką, połów nią, zobacz, jak się nią rzuca i holuje a potem na drugą pójdziesz w silniejszą lub słabszą albo całkiem innej firmy.

Przy 1000 zł ,rabat jest negocjowany,i nawet cenowo źle to nie wychodzi. Nie chcę robić reklamy,ale z tym sklepem idzie się dogadać cenowo,a to rzadka cecha.

Spoglądam jeszcze na Mikado Katsudo slim,jako opcję pod leszcza i rzuty 55-65m.

Zamieszałeś Luk,totalnie nie znam tematu takich wędzisk ,ale poczytam,pooglądam.

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #38 dnia: 18.02.2021, 00:21 »
Jest jeszcze dobrze znana na forum daiwa windcast method feeder. Kijek lekki o pięknym ugięciu , natomiast rzuty na 60 m mogą okazać się już wyzwaniem. Sam posiadam ten kij w dł 3.6m i pod dystanse powyżej 50-60 m kupiłem  colmica slender rusha. Daiwa przez wielu opisywana jako wędka progresywna , jej górna część jest bardzo spolegliwa i pracuje pod małymi rybami . W dolniku mamy trochę zapasu mocy , lecz nie jest to tak mocarna wędka by walczyć z okazami powyżej 10 kg. Natomiast frajda z wedkowania jest naprawdę duża

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #39 dnia: 18.02.2021, 00:26 »

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #40 dnia: 18.02.2021, 10:44 »
Znam Windcasta,nawet nim rzucałem. O ile wersja 3m w swojej cenie jest godna przemyślenia,bo faktycznie ładnie się gnie,o tyle 3.6m 80g rzutność ma bardzo kiepską (albo nie umiem tym rzucać) i do tego ponad 500zł,jak dla mnie,nie jest warta,a pamiętam,jak można było ją kupić za 380 zł.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 507
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #41 dnia: 18.02.2021, 11:30 »
Mam taką wędeczkę do sprzedania: Wędka Browning Backfire Method 330/60

Ale chyba za krótka? Gnie się razem z rękojeścią pod większą rybę. Rozważ może zakup dłuższego egzemplarza.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #42 dnia: 18.02.2021, 12:14 »
Michał napisz coś więcej na pw lub kom. Jestem zainteresowany,pod warunkiem,że wędka powtarzalnie miota na 50m nawet w wiatr.

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #43 dnia: 18.02.2021, 13:00 »
Tego Browninga będzie ciężko dostać w dłuższej wersji bo już go nieprodukują.

Tu masz filmik 11:20 zaczyna się akcja pięknie się ugina.

- Arek -

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędki do metody pod płoć i leszcza
« Odpowiedź #44 dnia: 23.02.2021, 15:31 »
Jest takie powiedzenie :"pierwsza myśl jest najlepsza".

Postawiłem na zestaw by Dome Promethod 350ml i 380mh.  O ile 350ml oczarowała mnie,o tyle 380mh zakłopotała. Dłuższy promethod nie leży mi w takim sensie,że wędka strasznie leci w dół ,pomimo kołowrotka o wadze 400g,a zakładałem ,że zestawie ją z lżejszym młynkiem.

Sklep Angryfish na szczęście jest prowadzony przez pasjonatę ,który nie widzi problemu w zamianie towaru na inny ,lub zwrot pieniędzy. To się bardzo chwali.

Więcej o wędzisku 350ml w mojej  recenzji. Nadal szukam czegoś do drugiej linii.

Pozdrawiam