Autor Wątek: Nasze karpiowanie  (Przeczytany 354859 razy)

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2055 dnia: 15.09.2020, 13:36 »
....no to wsadzę kij w mrowisko.... być może nie powinienem tego pisać...

"Moja rybka nie zrobi na was wrażenia ale dla mnie to ryba życia" - opinia obcych ludzi nie powinna mieć dla nas znaczenia bo zawsze będzie subiektywna ;)

Graty, piękna, haczyk 10 podnosi poprzeczkę :)

"łódki zanętowej wyposażonej w GPS, SONAR, PZPR, ZHP i wiele innych" - tylko nie to, nie psuj sobie zabawy

"Mam nadzieję że nie oszaleje z powodu wyścigu o te największe karpie" - ja bym się bardziej bał zanudzenia na śmierć :D
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2056 dnia: 15.09.2020, 13:41 »
Niestety żeby dobrać się do dwu cyfrowych karpi potrzebny jest inny sprzęt, inne techniki nęcenia, inne przynęty i pewnie z czasem zakup ;D łódki zanętowej wyposażonej w GPS, SONAR, PZPR, ZHP i wiele innych.

Można, tylko po co, przynajmniej dla mnie to już zahacza o przemysł wędkarski i okazy za wszelką cenę, a nie przyjemność posiedzenia sobie nad wodą i przechytrzenia ryby. Ale oczywiście to moja opinia, co kto woli :thumbup:

A i tak najbardziej wkurzają mnie nastawione na full piszczki w środku dnia. :facepalm:
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2057 dnia: 15.09.2020, 13:46 »
A i tak najbardziej wkurzają mnie nastawione na full piszczki w środku dnia. :facepalm:

A mnie radio na full (musi być bo nuda straszna) :( a w nim co 3 min reklamy a po nich disco polo dla idiotów. Już wolę burzę z piorunami >:O
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 252
  • Reputacja: 897
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2058 dnia: 15.09.2020, 13:49 »
Czołem Karpiarze,

Moja rybka nie zrobi na was wrażenia ale dla mnie to ryba życia. Przygodę z karpiami rozpocząłem w lipcu tego roku i łowię na delikatne feedery.
Karp 9,4 kg wyciągnięty na wędkę Browning champion's choice silverlite feeder pro 3,60m 60g, żyłkę 0,22 i haczyk 10 dał mi tyle emocji podczas holu że przez 10 minut siedziałem i dochodziłem do siebie.
Niestety żeby dobrać się do dwu cyfrowych karpi potrzebny jest inny sprzęt, inne techniki nęcenia, inne przynęty i pewnie z czasem zakup ;D łódki zanętowej wyposażonej w GPS, SONAR, PZPR, ZHP i wiele innych.
Mam nadzieję że nie oszaleje z powodu wyścigu o te największe karpie ;D

Pozdrawiam
Wiesław

cyt."
Moja rybka nie zrobi na was wrażenia ale dla mnie to ryba życia"

I o to chodzi - by robić coś co ciebie cieszy ! - gratuluję :bravo: :thumbup: BArdzo fajny karpik.

cyt."
Niestety żeby dobrać się do dwu cyfrowych karpi potrzebny jest inny sprzęt, inne techniki nęcenia, inne przynęty i pewnie z czasem zakup ;D łódki zanętowej wyposażonej w GPS, SONAR, PZPR, ZHP i wiele innych."

Ten kto ci to powiedział jest głupcem. Rób swoje , podążaj swoją ścieżką. :beer:
Maciek

Offline ZonQ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 60
  • Lokalizacja: Mikołów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2059 dnia: 15.09.2020, 13:54 »
Niestety żeby dobrać się do dwu cyfrowych karpi potrzebny jest inny sprzęt, inne techniki nęcenia, inne przynęty i pewnie z czasem zakup ;D łódki zanętowej wyposażonej w GPS, SONAR, PZPR, ZHP i wiele innych.

Jest sporo wód, gdzie na prawdę można dobrze łowić bez przesadnej ilości bajerów ;)
A można też mieć te wszystkie bajery i nie łowić nic ;) bo znam takie przypadki. Sprzęt pomaga, ale nie łowi za nas. Jest tylko dodatkiem do wiedzy, techniki, taktyki, dobrze wytypowanej miejscówki itp itd.

Gratuluję ładnej ryby :thumbup: :beer:
Dawid

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2060 dnia: 15.09.2020, 13:55 »
:thumbup:

najlepiej niech każdy łowi jak chce, byleby innym nie przeszkadzał
;)

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2061 dnia: 15.09.2020, 13:59 »
:thumbup:

najlepiej niech każdy łowi jak chce, byleby innym nie przeszkadzał

To zdanie rozwiązuje 90% konfliktów świata, w prawie każdym temacie. Każdy ma prawo robić to co ON uważa za słuszne, dopóki swoim zachowaniem nie krzywdzi innych.
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 311
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2062 dnia: 15.09.2020, 14:08 »
Każda ryba cieszy. Też mogę powiedzieć, że co to dla takich (bez urazy Koledzy) Kozi, Sebuli, którzy mają w mojej opinii bajeczne wyniki, moje 7,8 kg. Dla mnie się liczy, że złowiłem, poprawiłem swój rekord, a nade wszystko to, że ryba w dobrej kondycji wróciła do wody.
Co się tyczy "wspomagaczy" podczas łowienia, to kiedyś nie wyobrażałem sobie łowienia z sygnalizatorami elektronicznymi. Czasy się zmieniły, ja zmieniłem zdanie co do sygnalizacji brań. Ale w dalszym ciągu nie jestem zwolennikiem łódek zanętowych, sonarów i temu podobnych zabawek. Owszem, jest to pomocne i to bardzo. Jednak łowię na takim łowisku, na którym jest to zabronione. Poza tym od kiedy mam wędkę typowo do Spomba i tym nęcę oraz sonduję dno - mam jeszcze większą frajdę z łowienia.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2063 dnia: 15.09.2020, 14:14 »
Bardzo dziękuje za mile słowa.
Moja wypowiedź o sprzęcie karpiowym jest związana ze specyfiką łowiska Rusiec na którym łowię.
Na trzeci staw wpuszczają tylko ze sprzętem karpiowym.
Może powinienem poszukać łowiska gdzie pływają większe karpie i można  łowić na feedery.
Radość z holu (po tym jak się przechytrzy rybę) to dla mnie najwspanialsze chwile w wędkarstwie.
Przede wszystkim zaś, to kontakt z naturą, cisza, spokój i "ładowanie baterii"






Pozdrawiam Wiesław

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2064 dnia: 15.09.2020, 14:19 »
Kup sobie carp feeder i po tzw ptokach.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2065 dnia: 15.09.2020, 14:42 »
Każda ryba cieszy. Też mogę powiedzieć, że co to dla takich (bez urazy Koledzy) Kozi, Sebuli, którzy mają w mojej opinii bajeczne wyniki, moje 7,8 kg.

A czy Sebula nie łowi czasem na samojebkę? Na samojebkę się nie liczy bo karpie same się czepiają ;-)

Kolego wes73 wcale nie potrzebujesz więcej sprzętu żeby dobrać się do grubszych karpii. Co więcej widać u niektórych użytkowników, że nakupiwszy sprzętu wracają do minimalizmu - po początkowym szale zakupowym stwierdzają, że przykładowo wystarczy im 6 z 100 przynęt jakie posiadają.

Ze mną jest podobnie, zakupiłem sporo sprzętu a wracam do łowienia gdzie cieszył mnie 2kg karp :-) mam karpiówki a coraz częściej używam swojego pierwszego feedera za 120 zł z cw 120 którym zaczynałem i wytargałem na niego zarówno karpiki jak i ryby 10+ które dla mnie są gigantami. Duże karpie z powodzeniem można łowić na feedery, jedyne co to używam grubszej żyłki. To samo z sygnalizatorami, używam od święta tylko gdy jestem z rodziną. Samemu wolę odpocząć i posłuchać odgłosów natury zamiast pikadeł ;-)

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2066 dnia: 15.09.2020, 15:22 »
Kolego Mimi.
Zgadzam się w 100%.
Muszę tylko znaleźć łowisko karpiowe w sensownej odległości od domu na którym można wędkować feederami i
po kłopocie
Pozdrawiam Wiesław

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 252
  • Reputacja: 897
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2067 dnia: 15.09.2020, 19:59 »
Cyt."że przykładowo wystarczy im 6 z 100 przynęt jakie posiadają."

Mimi pełna zgoda. Nie ilość zasobów robi z ciebie gościa z wynikiem tylko wynik z zadowolenia łowiącego....

Ja już nie wstawiam zdjęć moich ryb... po co są lepsi niech wstawiają....
Przestało mnie interesować kto ma większę jaja...

Ja łowie dla siebie i tylko dla siebie .... i po temacie.

Połamania panowie.
Maciek

Offline warcianin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Reputacja: 38
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2068 dnia: 16.09.2020, 04:16 »
Z racji takiej że czasu jest mało udało się wybrać na 2 zasiadki w sierpniu 5 dniową oraz 3 dniową, sukcesem jest to że na obydwóch zasiadkach udało złowić ryby ;) Tym bardziej żebyły to wody Pzw :fish:https://m.fotosik.pl/zdjecie/d6362f417b5ce06b
https://m.fotosik.pl/zdjecie/4a1a0d5f0fe65d03
https://m.fotosik.pl/zdjecie/f333f4a292324bb5
https://m.fotosik.pl/zdjecie/f5c5cbb41ed35e1a
Konrad

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2069 dnia: 16.09.2020, 07:59 »
@Warcianin - fajni Azjaci - gratuluje :beer:
Pozdrawiam Seba