Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 278523 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1470 dnia: 24.08.2020, 08:58 »
Gratuluję wyników Panowie! Zwłaszcza Arturowi jego karpia 18 kg na pellet wagglera. W UK byłby to temat do gazet wędkarskich na całkiem spory artykuł, mówię serio! :bravo: :bravo: :bravo:

Wczoraj wyskoczyłem na kilka godzin po 14-tej aby zobaczyć co w wodzie piszczy na Trencie niepływowym. Okazało się, że niewiele, pływały jachty i motorówki, kilka na maksymalnej prędkości. Wędkarze nie łowili ogólnie, było cicho i nic się nie spławiało. I jak to często bywa ryba ocknęła się wieczorem. Dwa brania i dwie rybki, brzany - około 5 kilo, ta na zdjęciu i druga mniejsza, w przedziale 2-3 kilogramów. Na kulki 12 mm :) Bartek obok łowił bez pakunków PVA i miał klenia, a łowił przede mną, powienien mieć więcej brań. To kolejny już dowód przy łowieniu ze znajomymi, że siatki PVA dają więcej brań.

To co mnie ciekawi to fakt, że na tym odcinku, gdzie nie można łowić w nocy, brzany jest więcej. Ten odcinek Trentu jest płytszy z jakiegoś powodu i woda szybciej płynie, ale nie jestem pewien, czy to tylko jest tu powodem. W tym roku za każdym razem miałem tu co najmniej jedną brzanę. Bardzo często nawet na odcinku pływowym brania są dopiero po zapadnięciu zmroku.

Lucjan

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 856
  • Reputacja: 313
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1471 dnia: 24.08.2020, 08:59 »
Lucjan - piękna brzana :bravo:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 700
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1472 dnia: 24.08.2020, 09:07 »
Luk, jak zwykle piękna ryba. :bravo:

W UK na rzekach chyba jest zdecydowana przewaga odcinków na których nie wolno łowić w nocy. Anglicy często mówią, że rzeka w nocy jest niebezpieczna... :facepalm:

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1473 dnia: 24.08.2020, 11:34 »
Gratulacje Panowie :thumbup: ja byłem na swojej komercji 6 godzinek,wynik marny,około 40 wzdręg 15 centymetrowych, okoń 20 cm i jeden karpik 3 kilo,wszystko na nową przynętę którą testowałem Mc karp  s 70 8 mm kolor żółty,na zielone zero brań,ale miło spędzony czas :thumbup:
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1474 dnia: 24.08.2020, 11:40 »
Wczoraj łowiłem na Topoli od 5.00 do 13.30 feederem. Łącznie złowiłem 10 leszczy od 1,5 do 3,5 kg i jednego karpia około 50 cm.
Miałem jeszcze prawdopodobnie 2 karpie ale niestety nie do wyjęcia. Brania wręcz leszczowe a po zacięciu odjazd i niestety przypon 0.10 nie wytrzymywał. Miałem również jedno atomowe branie ( ledwo zdążyłem złapać wędkę ) ale niestety pusto ;D
Sesja bardzo udana. W niedzielę dogrywka :)
Pozdro
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 274
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1475 dnia: 24.08.2020, 11:46 »
Z przyponem 0,10 to na komercji nie powalczysz... Nawet w matchowce dołóż trochę, bo będziesz cały czas tracic ryby.

Właśnie ciekawa sprawa z tymi braniami leszczowymi bo moje doświadczenia są takie że mało nie muszę wędki wyciągać z wody. Branie jakby tuńczyk przywalił a na macie leszcz 55 cm...

Tak czy owak gratuluję wszystkim wyników :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 700
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1476 dnia: 24.08.2020, 15:59 »
Topola to komercja?

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1477 dnia: 24.08.2020, 16:00 »
Nie, Topola to zbiornik zaporowy.
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 700
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1478 dnia: 24.08.2020, 18:56 »
No właśnie. Swoją drogą ciekawe co by się działo na zbiorniku zaporowym jakby go oddać w prywatne ręce. Moim zdaniem mogłoby być ciekawie...

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 274
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1479 dnia: 24.08.2020, 19:36 »
Nie, Topola to zbiornik zaporowy.

To przepraszam za zamieszanie. I tak podtrzymuje zdanie że żyłka 0,10 to wciąż mało 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1480 dnia: 24.08.2020, 19:46 »
Według mnie na leszcze nawet takie wystarczająca. Na takie karpie to wiadomo ,że za słaba. Ten co go wyjąłem to na 0,12 nie było problemu ale trochę poszalał. Podejrzewam ,że te co mi się spięły były większe bo po braniu nie mogłem ich zatrzymać a tego dałem radę. W niedzielę powtórka z rozrywki :D

Pozdro
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 290
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1481 dnia: 25.08.2020, 08:40 »
Panowie :bravo:
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1482 dnia: 25.08.2020, 09:33 »
Gratuluję wyników! :bravo: :bravo: :bravo:

Z racji 'dziury pogodowej' i zbliżającego się huraganu zdecydowałem się na kilkugodzinną nockę, bo rano trzeba iść do pracy :) Odcinek Trentu tym razem który wybrałem to taki, który w tym roku nie łowi w ogóle, i gdzie ryby się muszą 'ocknąć' - ma to miejsce zazwyczaj pod koniec sierpnia własnie, gdy brzana zaczyna mocniej żerować. To Trent niepływowy, więc mniej łowny, ale za to były raporty o złowionych tam kilku jesiotrach i karpiach. Początek nie był dobry, bo ryba odmawiała współpracy do północy aż. Potem zaczęło kropić i na kilka godzin przed załamaniem pogody, ryba się obudziła. Wpierw weszła brzanka około 2-3 kilo, potem jeszcze dwie, większe, około 5 kilo każda. Kilku leszczy nie liczę :)

Co ciekawe, ostatnia brzana dała branie niespotykane, żyłka powoli się napinała, jakby jakaś płynąca gałąź się uczepiła żyłki. Okazało się, że to ryba, której hol nie przypominał mi żadnego typowego dla UK gatunku. Byłem pewny, że mam jesiotra i cieszyła mi się 'morda'. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że to brzana 5 kilo, która miała podczepiony cały zestaw, koszyk plus przypon z hakiem i...około 60 metrów plecionki dobrej jakości. Po pierwsze: kto łowi brzany na plecionkę? Jest to niezalecane do łowienia na rzekach, do tego zwłaszcza brzan. Rybom trudno się uwolnić z takich pułapek. Po drugie - jak ten ktoś stracił tyle plećki, która była równi ucięta i nie miała śladów przetarcia? Tak na marginesie to była droga plecionka około 30 lb, na pewno nic taniego z Chin. Stąd takie branie i hol, bo ciagnełem brzanę i dwa koszyki, które podczepione były do tej ryby :D

I jeszcze jedno. Kolejne zdziwienie odnośnie Dynamite'a i ich kulek. Kupiłem wczoraj kolejną paczkę Spicy prawn and shrimp, i miały kolor jasnobrązowy, podczas gdy wersja kupiona półtorej miesiąca temu była czerwono-fioletowa. Uwielbiam, gdy jest powtarzalność przynęt i zanęt, nie leżą mi takie rozbieżności :o





Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 588
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1483 dnia: 25.08.2020, 09:57 »
Jedyne rozwiązanie, jakie widzę dla tej plecionki - ryba wlazła w zaczep i nie dało się tego zerwać, więc ktoś po prostu uciął plećkę nożyczkami.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1484 dnia: 25.08.2020, 10:07 »
Nie napisałem, że nie miała haka w pysku ale plećkę owiniętą wokół ogona :o STąd to branie, ryba ciągnęła dwa zestawy, z koszykami będącymi w różnych miejscach :) Sam hak był lekko rozgięty, i co mnie zdziwiło (lub raczej nie zdziwiło) to jego model, nie był to wide gape ale model pod spławik raczej, w rozmiarze nr 8. Sam zestaw był mocno przekombinowany, z karpiowym klipem, a  plećka nie miała śladów przetarcia, Hubert z którym łowiłem nawinął i 'uratował' praktycznie całą jej długość oprócz 'brody'. Był to chyba niedoświadczony łowca brzan, karpiarz prawdopodobnie. Tylko dlaczego używał drogiej plecionki i tanich, kiepskich haków? Zestaw nie był długo w wodzie również, koszyk i hak były świeże bez śladów rdzy i osadu, jaki się zbiera na takim koszyku lub plecionce.

Jedna z rzeczy trudnych do odgadnięcia :)
Lucjan