Autor Wątek: Zmielony skretting jako miks - domaczanie i efekty  (Przeczytany 1539 razy)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Ostatnio rozmawiałem ze znajomym i podsunął mi pomysł użycia zmielonego pelletu na miksu.
Jakie macie doświadczenia z takim własnym miksem? chodzi mi o brania np. w por. do MMM czy innych renomowanych zanęt oraz jak taki zmielony skretting sprawuje się w kwestii pracy i domaczania?
No i finalnie w czym to mielić by się nie zajeździć? Mówię o warunkach miekszania w bloku czyli wszelkie śrutowniki rolnicze czy inne gabarytowe sprzęty odpadają.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmielony skretting jako miks - domaczanie i efekty
« Odpowiedź #1 dnia: 05.02.2021, 21:04 »
Skretting, Coppens, Aller Aqua 1:1:1.

Miele w młynku ręcznym, poprawiam w młynku do kawy. Miele na pył. Nigdy nie zszedłem o kiju nie zależnie od okoliczności czy łowiska. Domaczam często wodą z gotowanych konopii. Wody z umiarem, ładnie piję choć nie puchnie. W wodzie posypuję się w ciągu ok 30 sekund w mieszance 50:50 z tymi samymi pelletami w rozmiarze 2 mm.

Czasem się zdarza, że za mało klei, wtedy podsypuje miks horlicsem i jest ok. Kolor zanety na sucho to szary, uniwersalny.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Paweł

Offline Adam8010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mława
  • Ulubione metody: method feeder

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmielony skretting jako miks - domaczanie i efekty
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2021, 22:55 »
Do mielenia pelletu 2 mm dowolnego typu wystarczy zwykły młynek do kawy. Zanim się nagrzeje można zmielić około kilograma pelletu, więc całkiem sporo. Nie trzeba żadnych śrutowników i cudów wianków. Jeśli do pelletów dodajemy jakąś bazę zanętową, to też możemy ja przemielić, co trwa kilka sekund. W ten sposób w około 15 minut można przygotować 1.5 kg mieszanki, co w zupełności wystarcza nad wodą, tym bardziej jeśli robimy miks 50:50.
Lucjan

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zmielony skretting jako miks - domaczanie i efekty
« Odpowiedź #5 dnia: 06.02.2021, 11:14 »
Zauważyłem, że po sezonie zbiera się  u mnie w piwnicy w tajemniczy sposób spore pudło zeszłorocznych i starszych przynęt t.j. pelletów i kulek. Jedne mi się sprawdziły , inne nie,  a zapach po roku juz nie ten...  Wiem, że większości z nich już na pewno nie użyję.  Dodaję trochę resztek  tego co poleżało w otwartych paczkach, Robin Red, halibut itp.  Mielę to w śrutowniku  i uzyskuję w ten sposób  ok 4 l kolorowego przemiału o niepowtarzalnym smaku i zapachu.  Nie mielę tego na pył, drobna śruta wystarczy. Kiedy brania są słabe używam go jako dodatek do miksu albo np. do rzecznej zanęty.  Pół szklanki wystarcza aby dopalić miks  a nieco więcej zanętę. Czasem otwiera to wodę ale nigdy nie zauważyłem aby coś popsuło.  Nie zauważyłem też aby doklejało mix.
Na stawach gdzie najczęściej łowię stosuję ten patent zawsze i często mam więcej brań niż sąsiedzi. Przychodzą, oglądają, a tu  mix jak mix,  zanęta w koszyczku firmowa. :P  Oczywiście to woda "uczęszczana"  jak to na Śląsku  i wędkarze łowią na wszystkie mozliwe smaki i zapachy. Dodam, że jest to woda licencyjna PZW. Ryby są kapryśne wybredne i wymagające, ale najczęściej  jakiś składnik mojej mikstury je zainteresuje.
Wiesiek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.