Autor Wątek: Zanęta 909 Dark Pana Ryby  (Przeczytany 2821 razy)

Offline Venereal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 15
  • Woj tek
  • Lokalizacja: Okręg Rzeszów
Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« dnia: 23.02.2021, 12:33 »
Siema, chciałbym przedstawić Wam test jednej z bardziej popularnych zanęt na podkarpaciu. :)
Mimo swojej ceny, ma ona wielu zwolenników - co można zaobserwować nad wodą czy na grupach na FB.
Ja otrzymałem ją jako gratis do zakupów w ich sklepie w Rzeszowie i jeszcze nad wodą jej nie używałem. Jeśli jesteś osobą, która jej używała daj znać innym jak Ci się sprawuję ;)
Zdziwiło mnie to, że zanęta bardzo winduje przez co może ściągać mniejsze ryby. Jednak na łowiskach komercyjnych dawała ona bardzo dobre wyniki.

Czyżby czarna chmura przy braku drobnicy w łowisku dobrze wabiła duże okazy? :o Jakie macie odczucia?

Miłego oglądania testu ;)


Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #1 dnia: 23.02.2021, 13:58 »
Cześć kolego
Jestem z Podkarpacia i szczerze chyba troszke przesadziles z ta popularnościa tej zanety. Sam jej niestosowalem natomiast znajomy owszem na wodzie Pzw no kill i wyniki mial bardzo slabe w porównaniu do peletu i mmm. Ogólnie mysle ze te produkty jakosciowo podobne sa do zanet amatora lucia i pewnie tak samo skończą.
Pozdrawiam i duzo zdrowka życzę
Bartek

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #2 dnia: 23.02.2021, 14:13 »
Na oko wygląda mi na mielony pellet aller aqua, musiał bym powąchać żeby się upewnić, pewnie jeszcze coś tam jakaś mączka rybna.
 Cena też taka sobie choć trzeba by spróbować jak się ma do skuteczności i nie przekreślać .
Jeśli kolego Venereal masz jakiś kontakt z producentem tej zanęty, a  tak wnioskuję z zaangażowania i filmu, to poproś o kilka paczek do testów dla użytkownikowi forum. Nie mówię to konkretnie o mnie, można by rozlosować kilka paczek wśród użytkowników do testów i napisać wnioski. Mamy też grupę testerów na forum.
Ja jak bym robił swoją zanętę to chciał bym żeby ludzie z naszego forum przetestowali i napisali opinie.
Paweł

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #3 dnia: 23.02.2021, 14:32 »
Pierwszy raz widzę test zanęty w domu, bez uprzedniego jej użytkowania ???

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #4 dnia: 23.02.2021, 16:24 »
Teraz jest mnóstwo polskich mniejszych i większych producentów. I ceny rzeczywiście są często na poziomie angielskich ale czy jakość...
Z tego co widzę i zasłyszałem baza to aller aqua a nie Skretting co nie przekreśla jej ale wiadomo topowe są na skretingu. W PL wiem, że Prestige na nim jest ale kosztuje tak jak MMM niemalże. Ale inna zanęta na allerze a mianowicie McKarp kosztuje połowę tego co 909.
Pytanie 2 po co mieszanka do metody ma tak pracować. Chyba Anglicy tworząc raczej niepracujące wiedzieli co robią i tyle lat a MMM ma dobre wyniki.
Nie chcę wprowadzać zamętu, ale 3 lata temu bodajże wiem, że Meus im produkował a wiadomo nie mają najlepszych technologii a ceny większe niż MMM na poziomie zanęt Pro Sonu.
Wiadomo najlepiej wspierać polskich producentów, ale oprócz cen musi być jakość czy im się podoba czy nie a cena na poziomie SB Pro i tyle jeśli chodzi o podobieństwa do produktów z UK a reszta to marketing.
Po 6 latach tylko dla Prestige jestem skłonny sięgać jak SB podniesie jeszcze wyżej ceny albo Marosa na stanie w moim sklepie nie będzie. Choć wielu twierdzi, że i oni są słabsi od UK, ale moim zdaniem jest on w miarę ok a reszta to duża przepaść. Wiadomo mączki LT94 czy pre-digested kosztują dużo, nawet bardzo ale czy polskie produkty mają ich duży udział (mam wątpliowści czy w ogóle nie mówię o 1-2% bo to nic) a tylko to mogłoby niektórych cenę windować na poziomie Pro czy Special G bądź innych po 25-26 PLN kg.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #5 dnia: 23.02.2021, 18:14 »
Przeczytałem wpis autora "testu", obejrzałem film i.... dalej niewiele wiem. Nie znam składu zanęty, nie wiem jak działa w koszyczku do MF i co. Za niemałą cenę mam uwierzyć, że zadziała jak MMM?
Zademonstrowane dowilżanie zanęty też raczej robi zamieszanie niż pokazuje o co chodzi. Czy nie lepiej domaczać części zanęty w dwóch albo trzech pojemnikach? Nie wierzę, ze nie ma ich w "zbiorach" autora :). Film trwa 15 minut, a konkretnych spostrzeżeń jest może 60, może 120 sek. Próbuję znaleźć jakiś pozytyw i mam. Autor potrafi używać języka polskiego i fajnie opowiada.
Nie wiem jednak czy ktoś, po obejrzeniu tego filmu, ruszy z kopyta do sklepu by kupić tę zanętę. Tym bardziej, że nie wiemy nawet jak działa w miksie 50/50.  Mnie nie przekonał. Wolę niezawodny i sprawdzony MMM z dodatkiem Skrettinga.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #6 dnia: 23.02.2021, 18:23 »
Tak popularna, a w ogóle nie słyszałem o niej , dobre :beer:

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #7 dnia: 23.02.2021, 18:24 »
...i jeszcze nad wodą jej nie używałem...

... Jednak na łowiskach komercyjnych dawała ona bardzo dobre wyniki...

Jakim cudem zanęta, której nie używałeś nad wodą na komercji dawała dobre wyniki?
Pozdrawiam
Mirek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #8 dnia: 23.02.2021, 18:25 »
Magia po prostu magia :facepalm:

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #9 dnia: 23.02.2021, 19:06 »
Mam wrażenie, że tutaj chodzi tylko o wyświetlenia na YT i reklamę ...

Offline Venereal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 15
  • Woj tek
  • Lokalizacja: Okręg Rzeszów
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #10 dnia: 24.02.2021, 20:58 »
Cześć kolego
Jestem z Podkarpacia i szczerze chyba troszke przesadziles z ta popularnościa tej zanety. Sam jej niestosowalem natomiast znajomy owszem na wodzie Pzw no kill i wyniki mial bardzo slabe w porównaniu do peletu i mmm. Ogólnie mysle ze te produkty jakosciowo podobne sa do zanet amatora lucia i pewnie tak samo skończą.
Pozdrawiam i duzo zdrowka życzę
Bartek
Jest ona najbardziej popularna i najbardziej skuteczna wg producenta z jego całej serii. Ja też nie przepadam za drogimi zanętami, ponieważ nie łowię na zawodach i skretting z tanią zanęta mi wystarczają.
Dzięki kolego, również życzę dużo zdrówka.

Offline Venereal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 15
  • Woj tek
  • Lokalizacja: Okręg Rzeszów
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #11 dnia: 24.02.2021, 21:00 »
Na oko wygląda mi na mielony pellet aller aqua, musiał bym powąchać żeby się upewnić, pewnie jeszcze coś tam jakaś mączka rybna.
 Cena też taka sobie choć trzeba by spróbować jak się ma do skuteczności i nie przekreślać .
Jeśli kolego Venereal masz jakiś kontakt z producentem tej zanęty, a  tak wnioskuję z zaangażowania i filmu, to poproś o kilka paczek do testów dla użytkownikowi forum. Nie mówię to konkretnie o mnie, można by rozlosować kilka paczek wśród użytkowników do testów i napisać wnioski. Mamy też grupę testerów na forum.
Ja jak bym robił swoją zanętę to chciał bym żeby ludzie z naszego forum przetestowali i napisali opinie.

Nie mam super kontaktu z producentem. Ta seria powstała żeby pomagać innym w wyborze mieszanki. Kolejne filmy będą z takim samym "zaangażowaniem". Nie jestem sponsorowany przez nikogo, jeszcze hehe. Ale pewnie jak nagram więcej testów to może zacznę z kimś współpracować i nie zapomnę o grupie, pozdrawiam.

Offline Venereal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 15
  • Woj tek
  • Lokalizacja: Okręg Rzeszów
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #12 dnia: 24.02.2021, 21:04 »
Teraz jest mnóstwo polskich mniejszych i większych producentów. I ceny rzeczywiście są często na poziomie angielskich ale czy jakość...
Z tego co widzę i zasłyszałem baza to aller aqua a nie Skretting co nie przekreśla jej ale wiadomo topowe są na skretingu. W PL wiem, że Prestige na nim jest ale kosztuje tak jak MMM niemalże. Ale inna zanęta na allerze a mianowicie McKarp kosztuje połowę tego co 909.
Pytanie 2 po co mieszanka do metody ma tak pracować. Chyba Anglicy tworząc raczej niepracujące wiedzieli co robią i tyle lat a MMM ma dobre wyniki.
Nie chcę wprowadzać zamętu, ale 3 lata temu bodajże wiem, że Meus im produkował a wiadomo nie mają najlepszych technologii a ceny większe niż MMM na poziomie zanęt Pro Sonu.
Wiadomo najlepiej wspierać polskich producentów, ale oprócz cen musi być jakość czy im się podoba czy nie a cena na poziomie SB Pro i tyle jeśli chodzi o podobieństwa do produktów z UK a reszta to marketing.
Po 6 latach tylko dla Prestige jestem skłonny sięgać jak SB podniesie jeszcze wyżej ceny albo Marosa na stanie w moim sklepie nie będzie. Choć wielu twierdzi, że i oni są słabsi od UK, ale moim zdaniem jest on w miarę ok a reszta to duża przepaść. Wiadomo mączki LT94 czy pre-digested kosztują dużo, nawet bardzo ale czy polskie produkty mają ich duży udział (mam wątpliowści czy w ogóle nie mówię o 1-2% bo to nic) a tylko to mogłoby niektórych cenę windować na poziomie Pro czy Special G bądź innych po 25-26 PLN kg.

Właśnie w planie mam nagrać MCkarp zanętę power fish. Mnie to smużenie również zdziwiło, prawdopodobnie na łowiskach bez drobnicy jest ok.

Offline Venereal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 15
  • Woj tek
  • Lokalizacja: Okręg Rzeszów
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #13 dnia: 24.02.2021, 21:11 »
Przeczytałem wpis autora "testu", obejrzałem film i.... dalej niewiele wiem. Nie znam składu zanęty, nie wiem jak działa w koszyczku do MF i co. Za niemałą cenę mam uwierzyć, że zadziała jak MMM?
Zademonstrowane dowilżanie zanęty też raczej robi zamieszanie niż pokazuje o co chodzi. Czy nie lepiej domaczać części zanęty w dwóch albo trzech pojemnikach? Nie wierzę, ze nie ma ich w "zbiorach" autora :). Film trwa 15 minut, a konkretnych spostrzeżeń jest może 60, może 120 sek. Próbuję znaleźć jakiś pozytyw i mam. Autor potrafi używać języka polskiego i fajnie opowiada.
Nie wiem jednak czy ktoś, po obejrzeniu tego filmu, ruszy z kopyta do sklepu by kupić tę zanętę. Tym bardziej, że nie wiemy nawet jak działa w miksie 50/50.  Mnie nie przekonał. Wolę niezawodny i sprawdzony MMM z dodatkiem Skrettinga.

Dzięki za komentarz kolego i pokazanie mi co mam do przekonania. Seria ma na celu pokazanie charakterystyki zanęty, a nie zachęcenie do jej kupna. Jeśli nabijemy zanętę do podajnika to nie zmieni ona swoich właściwości i będzie pracować tak jak w koszyku. Ale nagram jeden odcinek z podajnikami, nie ma problemu. Słuszna uwaga z osobnymi pojemnikami. Pewnie tak zrobię. Dziękuję za komplement i pozdrawiam cieplutko :)

Offline Venereal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 15
  • Woj tek
  • Lokalizacja: Okręg Rzeszów
Odp: Zanęta 909 Dark Pana Ryby
« Odpowiedź #14 dnia: 24.02.2021, 21:11 »
Tak popularna, a w ogóle nie słyszałem o niej , dobre :beer:
Wg producenta jest ona najbardziej popularna z jego całej serii. Nie dziwię się że nie słyszałeś o niej. Wielu jest takich, pozdrawiam :)