Autor Wątek: Nasze karpiowanie  (Przeczytany 354535 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3225 dnia: 07.08.2023, 16:45 »
Black fajne i proste rozwiązanie ,to zakup ledcora  bezpiecznym klipsem ,montujesz sobie przypon ,na krętlik do przyponu nasuniesz kawałek rurki silikonowej ,do bezpiecznego klipsa ciężarek i tyle :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3226 dnia: 07.08.2023, 16:46 »
Przynętę proponuje dobierać do rozmiaru haka ;)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 873
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3227 dnia: 07.08.2023, 17:13 »
Blvck - pozamykaj dziś okna w domu, bo jak przejdę z dziką furią przez Bydgoszcz, tak przeciąg potarga Ci firanki i zasłony w domu ;)

Toś nawyrabioł ;D

generator kart kredytowych

Dzierżno uzależnia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3228 dnia: 07.08.2023, 17:19 »
No ładnie... Przynajmniej ostrzegał!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline blvck_b3rry

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Kobieta
  • Wędkarka z Kujaw
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3229 dnia: 07.08.2023, 17:20 »
Refleks szachisty + opóźniony zapłon = następnym razem

Ciężarek pan mi dobrał razem z leadcorem, bezpiecznym klipsem(gotowe zestawy karpiowe UnderCarp) i przypony Foxa i Undercarpa wzięłam sama. poprosiłam do rzutu małą torebką pva. Pan został poinformowany o ciężarze wyrzutowym  mojej wybranej do karpiowego debiutu wędki. Mam 4 ciężarki 50-60-60-70g. Przynęty mam kilka pudełek 16-20mm :)
Mam nadzieję że nie powiedział mi czegoś źle? To był karpiarz.
Ile leadcoru dać przed żyłką główną?
Nie muszę używać kretlika, mogę węzeł baryłkowy podobno? Żeby z żyłką główną połączyć

Eh stresuje się przed jutrem, żebym nie dała jakiejś koncertowej sprzętowej wtopy. Już tam nawet o wyniki za pierwszym razem nie proszę pana Boga. XD

Btw byłam przy tym karambolu w momencie jak dopiero co zjeżdżały się karetki. Rzeźnia. Karetek chyba z 8 plus kilka zastępów straży. Samochody niektóre prawie w strzępkach. Dosłownie.
Mieszkam 1.5kg od miejsca zdarzenia
 Oczywiście tłum gapiów odpowiedni do sytuacji - czyli tłum w typie dzieci z telefonami i starsze babcie. Objechałam hulajnogą i tyle, straszna scena.
staram się!

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 840
  • Reputacja: 311
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3230 dnia: 07.08.2023, 18:02 »

Toś nawyrabioł ;D

Pieron by to strzelił... coś słyszałem, że za mną się tłukło, ale byłem pewien, że to wieko od trumny...


Ciężarek pan mi dobrał razem z leadcorem, bezpiecznym klipsem(gotowe zestawy karpiowe UnderCarp) i przypony Foxa i Undercarpa wzięłam sama. poprosiłam do rzutu małą torebką pva. Pan został poinformowany o ciężarze wyrzutowym  mojej wybranej do karpiowego debiutu wędki. Mam 4 ciężarki 50-60-60-70g. Przynęty mam kilka pudełek 16-20mm :)
Mam nadzieję że nie powiedział mi czegoś źle? To był karpiarz.

Nie sądzę, żeby było źle.

Ile leadcoru dać przed żyłką główną?
Nie muszę używać kretlika, mogę węzeł baryłkowy podobno? Żeby z żyłką główną połączyć

Osobiście daję metr leadcore. Czy to zestaw helikopterowy, czy na bezpiecznym (bocznym) klipsie - zawsze tyle samo. Mam leadcor'y zakończone pętlą, do której dowiązuję linkę główną, czy też przypon strzałowy z plecionki węzłem typu "palomar". Łatwy do zawiązania, niesamowicie mocny.

Eh stresuje się przed jutrem, żebym nie dała jakiejś koncertowej sprzętowej wtopy. Już tam nawet o wyniki za pierwszym razem nie proszę pana Boga. XD

Nie stresuj się, nie masz się czym przejmować :) będzie dobrze :thumbup:

Btw byłam przy tym karambolu w momencie jak dopiero co zjeżdżały się karetki. Rzeźnia. Karetek chyba z 8 plus kilka zastępów straży. Samochody niektóre prawie w strzępkach. Dosłownie.
Mieszkam 1.5kg od miejsca zdarzenia
 Oczywiście tłum gapiów odpowiedni do sytuacji - czyli tłum w typie dzieci z telefonami i starsze babcie. Objechałam hulajnogą i tyle, straszna scena.

Teraz całkiem poważnie - gdybym to był ja (czego nikomu nie życzę) to zleciałoby się jeszcze ratownictwo chemiczne...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 873
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3231 dnia: 07.08.2023, 18:06 »
Zakład Pogrzebowy A.S. Bytom za Tobą leciał na odcince ;D
Dzierżno uzależnia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3232 dnia: 07.08.2023, 18:59 »
Ale masz ładną plecionkę ;)

Przy okazji - jak ten leadcore się igłą wciąga i robi takie ładne ucho, to on jest gdzieś związany, czy tak po prostu się to wszystko trzyma "na tarcie"?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 840
  • Reputacja: 311
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3233 dnia: 07.08.2023, 19:14 »
Ale masz ładną plecionkę ;)

Przy okazji - jak ten leadcore się igłą wciąga i robi takie ładne ucho, to on jest gdzieś związany, czy tak po prostu się to wszystko trzyma "na tarcie"?

A dziękuję, dziękuję - też mi się podoba ;D

Ucho posiada niezmienną wielkość ze względu na tarcie, o którym wspomniałeś. Oczywiście, celowo działając (próbując ścisnąć osiowo leadcore) zwiększa się przekrój poprzeczny, a tym samym siła nacisku maleje i można "rozwiązać" ucho. Działając odwrotnie, czyli im mocniej ciągniemy za przeciwległe końce leadcore powodujemy zaciskanie się wnętrza i tym samym zwiększa się tarcie wewnątrz.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3234 dnia: 07.08.2023, 19:32 »
Ok, już sobie wyobrażam, jak to działa :thumbup: Nie pomyślałem o tym, że jak ciągniemy, to się całość zaciska.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline blvck_b3rry

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Kobieta
  • Wędkarka z Kujaw
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3235 dnia: 07.08.2023, 19:49 »
Okej, to wszystko gotowe
Jestem spakowana już nawet
Dziękuję, nie dałabym rady bez Was! :-[
Jeszcze w trakcie jutro pewnie będzie więcej pytań. Ale to tak jest, że im więcej wiesz tym mniej - jest więcej pytań.
Pozdrawiam ze "słonecznej" Bydgoszczy - pogoda jesienna, zobaczymy co jutro przyniesie.
Mam na początek trzy przynęty ak47 15-20mm z Eko Baits, Meus Scopexowo-jakiśtam 15cm i Szatana z Waclavika 20mm. AK I Waclavik to przynęty zbalansowane, czyli nie trzeba pasty wolframowej i jakichś innych śrucin? Bo Meus to popek.
Tak z ciekawości , ile macie pudełek kulek/przynęt w swoich torbach? :D
staram się!

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3236 dnia: 07.08.2023, 19:54 »
Moja skromna rada, zanim zarzucisz ,sprawdź sobie jak zachowują się przynęty na włosie pop upp na pewno pasta albo śrucina musi być założona ;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 840
  • Reputacja: 311
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3237 dnia: 07.08.2023, 20:54 »
Okej, to wszystko gotowe
Jestem spakowana już nawet
Dziękuję, nie dałabym rady bez Was! :-[
Jeszcze w trakcie jutro pewnie będzie więcej pytań. Ale to tak jest, że im więcej wiesz tym mniej - jest więcej pytań.
Pozdrawiam ze "słonecznej" Bydgoszczy - pogoda jesienna, zobaczymy co jutro przyniesie.
Mam na początek trzy przynęty ak47 15-20mm z Eko Baits, Meus Scopexowo-jakiśtam 15cm i Szatana z Waclavika 20mm. AK I Waclavik to przynęty zbalansowane, czyli nie trzeba pasty wolframowej i jakichś innych śrucin? Bo Meus to popek.
Tak z ciekawości , ile macie pudełek kulek/przynęt w swoich torbach? :D

Jaka znów jesień? Stoję na S5 na północy Bydgoszczy i było dwie godziny temu 20*C :P :P :P Co prawda trochę kropi, ale mniej jak na myjni cystern :P
Co do pasty - nie używam, stosuję zawsze śruciny. A to z racji tego, że moim ulubionym przyponem jest blow-back-rig kombinowane połączenie miękkiej plecionki przy oczku haka (odcinek ok. 15mm) i sztywnego fluorocarbonu 0,50mm, o długości ok. 15cm. Tuż przy łączeniu plecionki z fluorocarbonem zaciskam śrucinę. Wielkość śruciny dobieram po założeniu kulki, by ją ładnie zbalansować.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3238 dnia: 07.08.2023, 22:11 »
Czy zbalansowana kulka nie unosi przuponu, musisz sprawdzić przy brzegu.
Co do ilości przynęt - nie idź tą drogą.  Większość z nas tu przerabiała szukanie tych cudownych... Wybierz sobie z 5, na które masz brania. Kolor żółty, czerwony, szary... Zapach słodki, śmierdzący, mieszany. Kup szczelne pojemniczki z 50 ml, żeby w nich mieć po kilkanaście kulek i nie nosić tobołu z całymi paczkami. I tyle.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 881
  • Reputacja: 393
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3239 dnia: 08.08.2023, 15:53 »
Od wczoraj wieczora 4 brania, tylko dwie wyjęte. Zestawy niestety obcięte przez racicznice. https://zapodaj.net/plik-aHz9lV1mW7