Autor Wątek: Zanęty i Dumbellsy MC KARP  (Przeczytany 29272 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #30 dnia: 10.02.2020, 15:56 »
Jak będziecie po testach tych mieszanek podzielcie się efektami. Dla mnie cena vs skład powoduje podejrzenia co do zawartości paczki. Śledzę rynek jakiś czas i nic opartego na mączkach i zmielonych pelletach nie kosztuje 10-12 kg.

Chyba że swój własny mix :) dziwię się że ktoś chce przepłacać, mając wszystko co trzeba w zasięgu ręki :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Boski86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #31 dnia: 10.02.2020, 16:30 »
Dla mnie też skład jest zagadką, producent tak twierdzi, że są w nim mączki rybne, na filmach u Lucia też to potwierdza. Ryby zweryfikują.

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #32 dnia: 10.02.2020, 17:12 »
Ostatnio z ciekawości przesiałem Power Fisha, chciałem zobaczyć osobno grubsze i drobniejsze frakcje. Pellet tam jest, ale jaki to nie mam pojęcia. Raczej nie znany mi Coppens czy Skretting. Raczej coś jak Alleraqua. Zapach dziwny, trochę rybny, trochę owocowy, słodki. Nad wodą jeszcze nie testowałem, nie mieszałem z wodą. Pewnie wiosną dam mu szansę, napiszę tutaj jak poszło.




Artur

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #33 dnia: 10.02.2020, 17:15 »
Panowie za cenę 10-12 zł/kg nie da się zrobić zanęty na wysokiej jakości Maczkach rybnych i pelletach żeby na tym zarobić.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #34 dnia: 10.02.2020, 17:53 »
Jak będziecie po testach tych mieszanek podzielcie się efektami. Dla mnie cena vs skład powoduje podejrzenia co do zawartości paczki. Śledzę rynek jakiś czas i nic opartego na mączkach i zmielonych pelletach nie kosztuje 10-12 kg.

Chyba że swój własny mix :) dziwię się że ktoś chce przepłacać, mając wszystko co trzeba w zasięgu ręki :)

Myślałem o miskie od Luka ale jak zacząłem mielic 250g pelletu to dziecku zdecydowanie nie przypadło to do gustu. Wiem ze za ok. Połowę ceny zrobi sie wlasny miks ale potrzeba troche czasu i warunków. Jestem rzadko na rybach wiec szkoda czasu mi na testy i dopracowanie skladu na cacy. Biorac sonu swim stima czy Prestige mam nadzieję mam gotowy dobry produkt, ktory w przypadku 2. Pierwszych nigdy mnie nie zawiódł.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #35 dnia: 10.02.2020, 18:32 »
Kupiłem trochę nowych zanęt Mckarp i czuć w nich zapach ryby, szczególnie w powerfish, magic jest z dodatkiem jak dla mnie aromatu ananasowego. Czy to powerfish, magic czy tutifruti to zanęty ciemne. Rozmawiałem z producentem i zapewniał iż w zanętach jest mączka rybna ale jaka to tajemnica producenta. Będę testował na swojej wodzie i się okaże co są warte. Używam również zanęt innej firmy gdzie 750g kosztuje 22 zł i ta zanęta nie zawodzi (nie Feederbait).

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #36 dnia: 10.02.2020, 18:40 »
Panowie a jak jest z przynętami ? Znajomy kupił jakies popupy i za cholerę to nie pływało. Sam nie używałem/testowałem.

Offline Boski86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #37 dnia: 10.02.2020, 20:07 »
Kupiłem trochę nowych zanęt Mckarp i czuć w nich zapach ryby, szczególnie w powerfish, magic jest z dodatkiem jak dla mnie aromatu ananasowego. Czy to powerfish, magic czy tutifruti to zanęty ciemne. Rozmawiałem z producentem i zapewniał iż w zanętach jest mączka rybna ale jaka to tajemnica producenta. Będę testował na swojej wodzie i się okaże co są warte. Używam również zanęt innej firmy gdzie 750g kosztuje 22 zł i ta zanęta nie zawodzi (nie Feederbait).

Zdradź nam jaka to zanęta :)

Offline LaRue

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #38 dnia: 10.02.2020, 23:07 »
Panowie a jak jest z przynętami ? Znajomy kupił jakies popupy i za cholerę to nie pływało. Sam nie używałem/testowałem.
Mam dwie przynęty. „Lin,leszcz,karaś” oraz „krill”. Obydwie to dumbellsy tonące. Jestem z nich zadowolony. Zwłaszcza polecam kryła i zwłaszcza w jesieni i na wiosnę mi się sprawdzają.. Są twarde i nie nadają się na bagnet. Chociaż pan Stach na jednym filmie udowodnił , że daje z nimi radę na bagnecie. Co ciekawe, w ofercie MC Karp krył występuje już tylko w wersji pop up. Gdy zadzwoniłem do właściciela powiedział, że tego rynek wymaga, bo wszyscy w tej chwili kupują pop upy. Ciekawa teoria. Ale jednocześnie dodał, że ma tonące i mogę je zamówić.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #39 dnia: 10.02.2020, 23:43 »
To, że Żaneta śmierdzi mączka rybna to tak naprawdę nic nie znaczy. Sa odpady które kosztują 4 zł/kg i też śmierdzą, ale oprócz tego nic pozytywnego nie wnoszą do mieszanki.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #40 dnia: 11.02.2020, 07:43 »
To, że Żaneta śmierdzi mączka rybna to tak naprawdę nic nie znaczy. Sa odpady które kosztują 4 zł/kg i też śmierdzą, ale oprócz tego nic pozytywnego nie wnoszą do mieszanki.

i chyba mamy odpowiedź jaka mączka jest w tej zanęcie. Choć Stachu na to poławia jako dodatek do pelletu Ringersa.
Tak naprawdę tylko słabe brania ryb zweryfikują nętę. Bo jak ryba żeruje to i Traper etc. połowi coś tam, ale wyzwanie to dopiero brak aktywności ryb. Szczególnie w letnie upały po 30-35 stopni widziałem na łowiskach różnicę między dobrym a niekoniecznie drogim towarem a masówką tanią i zdecydowanie ubogą w składzie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #41 dnia: 11.02.2020, 08:59 »
Patrzę na te zdjęcia i tam na pewno jest Aller. Pewnie dostają go w cenie jakoś 3-4 zł za kilo. W Allerze są mączki, więc mogą napisać, że w zanęcie są mączki i to nie będzie kłamstwo.

Ciekaw jestem, jak w sezonie zareagują na to ryby.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #42 dnia: 11.02.2020, 10:50 »
Patrzę na te zdjęcia i tam na pewno jest Aller. Pewnie dostają go w cenie jakoś 3-4 zł za kilo. W Allerze są mączki, więc mogą napisać, że w zanęcie są mączki i to nie będzie kłamstwo.

Ciekaw jestem, jak w sezonie zareagują na to ryby.

Jeżeli za te 10 zł za kg, czy ile tam kosztuje ta zaneta dostajemy Aller Aqua rozcieńczony odpadami spożywczymi, plus barwnik i aromat to jak to się ma do czystego allera w cenie 4,5 zł za kilo, kupowanego w worku 25 kg, bezpośrednio w aller aqua Polska?

4,5 zł / kg, plus 0,5 kg konopii daje nam półtora kilo zanety ala Mckarp, tylko wersja premium a nie economic w cenie ok 10 zł. Plus 30 minut robocizny. Czyli 7 zł za kg zanety na "wypasie"...

Niech każdy odpowie sobie sam.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #43 dnia: 11.02.2020, 11:07 »
Jasna spawa.
Tylko mówię, że da się sprzedawać w tej cenie i wydaje mi się, że to jest Aller.

Wielu ludziom nie chcę się samemu kręcić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #44 dnia: 11.02.2020, 11:22 »
Jasna spawa.
Tylko mówię, że da się sprzedawać w tej cenie i wydaje mi się, że to jest Aller.

Wielu ludziom nie chcę się samemu kręcić.

Raczej na pewno, i myślę że to Aller odpowiada w głównej mierze za skuteczność tej zanety, bo to bardzo dobry pellet, na który ryby dobrze reagują....

Masz rację, o ile z przynetami jesteśmy uziemieni, o tyle swojska zaneta w tych czasach to tani wypas... Dowolna kombinacja Skrettinga, Coppensa i Allera rozwala wszystkie Polskie zanety do metody, pracy trzeba ciut włożyć, ale za tą jakość u Zachodniego producenta zapłaci się więcej... Czasem dużo wiecej... :)

Cóż, dobre i te MCkarpie, bo jest to jakiś kroczek do przodu w porównaniu do towaru którym karmiono wędkarzy przez lata w PL O:)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.