Autor Wątek: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie  (Przeczytany 7554 razy)

Offline Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Witam wszystkich.

Czy jest na forum ktoś kto używa tego kija? Zastanawiam się czy obsłużę nim celnie i regularnie odległości około 75m.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 11.11.2020, 11:13 »
Niedawno sam pytałem i niestety nikt nie miał tego kija. Na jednym z filmów WJNR brat Dawida łowi kijem N'Zone (nie pamiętam którym dokładnie) i sobie go chwalił.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 11.11.2020, 14:58 »
Wędka będzie używania do klasyka. Podałem odległość 75m z zapasem, nie często będę jej używał na takim dystansie ale chciałbym mieć kij który pozwoli mi tam rzucić gdy będę potrzebował. A dokładniej mówiąc wędka do przedziału odległości 55 m - 75 m.


Cytuj
jednak przy tej klasie (wyższa półka)
To nie będzie średnia półka? Wyższa to chyba N'ZON Z.


Edit: zamówiłem wędkę. jak przyjdzie dodam kilka zdjęć :)

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 11.11.2020, 16:24 »
Cytuj
jednak przy tej klasie (wyższa półka)
To nie będzie średnia półka? Wyższa to chyba N'ZON Z.


Edit: zamówiłem wędkę. jak przyjdzie dodam kilka zdjęć :)
[/quote]

Jak do klasyka to sadze ze będziesz ta wędka rozczarowany (obym w tej kwestii sie mylił). Twardo, sztywno chyba ze będziesz łowił leszcze >3 kg wzwyż. Daj znać jak wędka spisze sie za białorybie.


Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 29
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 11.11.2020, 16:31 »
Jestem właścicielem trochę mocniejszej wersji a konkretnie tej: https://feedersklep.pl/produkt/wedka-daiwa-nzon-s-distance-feeder-3-96m-120g-2/
Generalnie cała seria "S" to bardzo mocne i szybkie wędki, wędkę którą kupiłem głównie na Wisłę czyli 3,96/120g pewnie w innych firmach byłaby opisana jako 140-150g podobnie jest z modelami do 100 czy 80g -byłyby w innych firmach opisane wyżej. Nie rzucałem tą wędką dalej niż 40-50m bo nie miałem takiej potrzeby, ale duży rzeczny koszyk o gramaturze 60g +zanęta leci z łatwością na dystans 40-50m więc przy zastosowaniu koszów dystansowych 30-40g myslę  że 75m to będzie powtarzalny dystans. Przynajmniej ten mój kij ładuje do rzutu kosze jak katapulta, łowię ta Daiwą zamiennie z trzy razy droższym Colmiciem Black Queen 4,15/120g który ma zdecydowanie mniejszą moc niz ta Daiwa. Nie wierzę w powtarzalne(czyli normalne łowienie) rzuty na 100m kijem 3,30 nawet methodą nie wspominając już o klasyku.

Offline Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 11.11.2020, 16:47 »

Jak do klasyka to sadze ze będziesz ta wędka rozczarowany (obym w tej kwestii sie mylił). Twardo, sztywno chyba ze będziesz łowił leszcze >3 kg wzwyż. Daj znać jak wędka spisze sie za białorybie.

Myślisz że wersja 80g byłaby lepsza do klasyka?

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 11.11.2020, 18:55 »

Jak do klasyka to sadze ze będziesz ta wędka rozczarowany (obym w tej kwestii sie mylił). Twardo, sztywno chyba ze będziesz łowił leszcze >3 kg wzwyż. Daj znać jak wędka spisze sie za białorybie.

Myślisz że wersja 80g byłaby lepsza do klasyka?

Zdecydowanie jak nie będziesz łowił więcej niż na 60-70 metrze. Generalnie jak kupisz tzw sztywna pale tez da się ryby łowić tylko jest mało przyjemności z holu (jak bys szmatę ciągnął na windzie).

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 11.11.2020, 19:11 »
Do łowienia na dystansie używam Flagmana legend 3,9m do 100gr i specjalnie go wybrałem ze względu na fakt że kij jest sztywniejszy ,bardzo dobrze się ładuje i szybko gaśnie ,dystans 60m bez problemu robię ,ale najwazniejszy jest fakt że widać każde branie i nie ma problemu z holem nawet drobnicy ;),jak dla mnie żeby łowić komfortowo na sporej odległości, kij musi być nieco sztywniejszy, paraboliki i półparaboliki się do tego zbytnio nie nadają ,ale to moja opinia :beer:

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 11.11.2020, 19:28 »
Do łowienia na dystansie używam Flagmana legend 3,9m do 100gr i specjalnie go wybrałem ze względu na fakt że kij jest sztywniejszy ,bardzo dobrze się ładuje i szybko gaśnie ,dystans 60m bez problemu robię ,ale najwazniejszy jest fakt że widać każde branie i nie ma problemu z holem nawet drobnicy ;),jak dla mnie żeby łowić komfortowo na sporej odległości, kij musi być nieco sztywniejszy, paraboliki i półparaboliki się do tego zbytnio nie nadają ,ale to moja opinia :beer:

Kij po ugieciu progresywnym w zupełności wystarczy do 60-70 m

Offline Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 13.11.2020, 13:40 »
Dzisiaj odebrałem przesyłkę. Jutro testy nad wodą :)

Na szybko sprawdziłem pierwszą przelotkę, ma 25mm wewnątrz.
Przyczepiłem też butelkę 1l dla sprawdzenia ugięcia, trochę słabo widać dół szczytówki. Butelki nie podniosłem, w domu miałem tylko żyłkę 0,16 i bałem się że kijem zaliczę sufit jak pęknie linka.

Offline lazek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Daiwa N'ZON S Power Feeder 3,96 m; 100 g - prośba o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 31.01.2021, 16:23 »
Cześć,

I jak wypadły testy, jaka praca i odczucia z wędkowania wersją "power" do 100 gr ?