Autor Wątek: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie  (Przeczytany 3932 razy)

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 29
Dzisiaj pokręcilem najtańszym z rodziny kołowrotków DAM z wolnym biegiem Quick 4000 1 FS -kołowrotek bardzo ładnie kręci -lepiej niz podobne Okumy, wykonany całkiem przyzwoicie jak na ten budżet. Prosiłbym użytkowników  o opinie  bo szukam czegos tańszego z wolnym biegiem, do dość sporadycznego lowienia -drugi feeder zarzucony z boku -"zabezpieczony" przed wciągnięciem wolnym biegiem. Proszę sobie darować teksty typu kup Okumę -miałem już ich chyba sześć i wystarczająco je poznałem, także interesuje mnie wlasnie ten DAM który jest produkowany w czterech rodzajach wyposażenia.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 28.01.2021, 22:11 »
 Bawiłem się każdym quickiem od 1 do 4 ,młynki ciekawe zwłaszcza 3 i 4 ,ale szpule głębokie i to mnie trochę zraziło do nich no i metalowy klip dopiero w 4 -ce jest z tego co pamiętam ;)

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 29
Odp: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 28.01.2021, 22:18 »
No właśnie ja też się bawiłem, a chciałbym poznać opinie użytkowników, nie jest mi do niczego potrzebny okrągły klip w kołowrotku z wolnym biegiem, od tego mam inne kołowrotki bez wolnego biegu. Głębokośc szpuli to też dla mnie drugorzędna sprawa,

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 28.01.2021, 22:47 »
Nie ogarniam tej klasyfikacji w Dam'ie ale mam Quick Dragger 535xlfs i jestem bardzo zadowolony. https://images.app.goo.gl/qK4vnsrBDhuoRJ7Z9
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2021, 08:11 »
od 2016 roku mam Quick Camaro FS, bodajże 650. Używam go do karpiówki z podajnikami 40-60g na dystansach do 60m, bo ma duży nawój (99cm) przy małej wadze (428g). Złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Działa jak trzeba. Żadnych luzów.
Zapłaciłem 160zł z zapasową szpulą, więc za te pieniądze wtedy nie miał konkurencji.
Niestety od tego czasu DAM zmienił politykę.
Następcą Camaro jest Quick 4 6000 FS, który kosztuje w okolicach 280zł bez zapasowej szpuli :-(, a to ustawia mu zupełnie innych rywali na rynku kołowrotków.

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 29
Odp: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 29.01.2021, 08:47 »
Quick Camaro to zupełnie inny kołowrotek -inna konstrukcja, jak już porównywać wyposażenie to widzę że Camaro miał 5 łożysk czyli to będzie odpowiednik Quick 2 6000 FS który ma 5+1 łożysk i kosztuje na alledrogo całe 200zł.
Nie wiem czy jest to w ogóle sens porównywać bo to zupełnie inne kołowrotki.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 29.01.2021, 08:53 »
Stefan w tej cenie jak ci się podoba to bierz śmiało ,osobiście wolałbym Okumę ceymar bf no ale :beer:

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 29
Odp: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 29.01.2021, 09:21 »
Leży u mnie jedna Okuma ceymar z wolnym biegiem, ten DAM pracuje dużo lepiej i ma większa średnicę szpuli przy tym samym rozmiarze, chyba kupię sobie na próbę wersję Quick 1 4000 FS 3+1 lożysk która kosztuje całe 110zł

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 29.01.2021, 09:28 »
Jest jeszcze ciekawy młynek Spro karp lcs 5000 też cena fajna ,ale opinii mało :beer:

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: Kołowrotki DAM z wolnym biegiem Quick 1, 2, 3, 4 -FS - opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 29.01.2021, 09:35 »
Dzisiaj pokręcilem najtańszym z rodziny kołowrotków DAM z wolnym biegiem Quick 4000 1 FS -kołowrotek bardzo ładnie kręci -lepiej niz podobne Okumy, wykonany całkiem przyzwoicie jak na ten budżet. Prosiłbym użytkowników  o opinie  bo szukam czegos tańszego z wolnym biegiem, do dość sporadycznego lowienia -drugi feeder zarzucony z boku -"zabezpieczony" przed wciągnięciem wolnym biegiem. Proszę sobie darować teksty typu kup Okumę -miałem już ich chyba sześć i wystarczająco je poznałem, także interesuje mnie wlasnie ten DAM który jest produkowany w czterech rodzajach wyposażenia.

Hej,

mam Quicka 2 5000 FS oraz Quicka 3 4000 FS. Obydwa kołowrotki bardzo sobie chwalę, płynna praca i fajna moc przy holu ;)