Autor Wątek: Żyłka do method feeder  (Przeczytany 149378 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #390 dnia: 14.02.2021, 09:55 »
Dzięki za korektę :)

Offline Zbyszek T

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 3
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #391 dnia: 14.02.2021, 10:16 »
Dzięki za info!

Ale chyba do takiej żyłki "neon" - rażącej... Chyba się nie odważę...

Myślałem o jakiejś żyłce w jasnym kolorze, białym, nie fluo....


Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #392 dnia: 14.02.2021, 10:34 »
Barwionej na biało jeszcze nie widziałem. A wszystkie jasne (przezroczyste) i tak znikają z oczu. Chociaż mniej niż czarny Technium którego używam ;)

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #393 dnia: 14.02.2021, 11:01 »
ŻYŁKA MS RANGE PRO FEEDER 300m
Awa`S ION Power Fluo+Coral

Używałem obu mogę polecić.  Chociaż moim faworytem od dwóch sezonów jest  QUANTUM SALSA.

https://makarfish.pl/pl/p/Zylka-QUANTUM-SALSA-0.25-mm-3000-m-5%2C70-kg-czerwona-2611025/11272

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #394 dnia: 14.02.2021, 11:22 »
Najważniejsze to żeby żyłka nie była zleżała, powinna być data ważności na szpuli, kupuję w drapieżniku żyłki tam raczej przemiał jest duży i żyłka długo nie leży a choćby nawet to jak by się dziwnie rwała zawsze można zgłosić reklamację. W innych sklepach pewnie człowieka by wyśmiali.
Paweł

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #395 dnia: 14.02.2021, 14:06 »
Synapse Neon najlepsza żyłka rzutowa i fluo.
Od wielu lat nie ma konkurencji.
Czołowe drużyny karpiowe od lat ich używają.

Łowię na 0.286mm na karpiowkach i teraz dokupiłem 0.23mm do feedera. Polecam.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 622
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #396 dnia: 14.02.2021, 14:12 »
Najważniejsze to żeby żyłka nie była zleżała, powinna być data ważności na szpuli, kupuję w drapieżniku żyłki tam raczej przemiał jest duży i żyłka długo nie leży a choćby nawet to jak by się dziwnie rwała zawsze można zgłosić reklamację. W innych sklepach pewnie człowieka by wyśmiali.

Na zleżałą to się nadziałem ze 2 lata temu przy zakupach na BlackFriday, wtedy rozmiar 0,22 albo 0,25 (bo już nie pamiętam) to rwała mi się w rękach.

Teraz o dziwo też kupiłem lekką zleżałą ;D ;D ;D ale całkiem innej w rozmiarze 0,26 , z tym że wiedziałem o tym bo sprzedawca sam o tym wspomniał a próba rwania jej w rękach nic nie przyniosła. Żyłka na sklepie wisiała schowana 3 lata więc nie mogę się doczekać testów nad wodą :fishonhook: :fishonhook: :fishonhook:
Z poważaniem Marcin

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #397 dnia: 14.02.2021, 14:49 »
Na żyłkach nie oszczędzam, miałem taką akcję w wrześniu gdzie gruba i dobra żyłka dała mi szanse wygrania z dużą rybą, którą uważałem za straconą.
Duży jesiotr kolo 12 kg wszedł mi w zaczep, kołek po wodą był czy coś, ale niedaleko od brzegu myślałem że go straciłem bo nie czułem ruchów ryby tylko zaczep. Wszedłem do wody i dałem radę odplątać żyłkę a na jej końcu jesiotr dalej był. Nie dał rady urwać żyłki 0.28 nawet jak była omotana na kiju na sztywno, jak bym miał starą żyłkę to pewnie by odpłynął z przyponem.
Paweł

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #398 dnia: 14.02.2021, 15:04 »
Jak łowisz tak duże ryby to koniecznie przypon strzałowy z dobrego materiału. Nie będę polecał żółwia, bo średnica jest kolosalna do methode feedera, ale jakiś fluorocarbon jak najbardziej.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #399 dnia: 14.02.2021, 15:43 »
0.28 łowię w tamtym sezonie MS- Range, a w tym Guru -pulse line jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mój zestaw zawiódł, a miałem na macie w 2020 roku suma 17 kg i jesiotra 14 kg, przyponu strzałowego nie robię bo nie rzucam daleko a i prawdopodobieństwo złamania szczytówki czy urwania zestawu przy rzucie znacznie rośnie. Może kiedyś spróbuję jak wędkę do dystansu kupię - jest taki plan bo na Grębowie by się przydała, jestem tam kilka razy w roku i ryby się wycwaniły i blisko nie biorą :)

p.s Po każdej sesji wywalam do kosza 2 ostatnie metry żyłki.
Paweł

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #400 dnia: 14.02.2021, 20:05 »
Używam Citrona i jestem bardzo zadowolony. Minusem jest trochę mniejszą moc w stosunku do innych tej samej średnicy (realnej) ale miękkość i gładkość jest super.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline DarkDonkey

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam na imię Łukasz :)
  • Lokalizacja: Gliszcz
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #401 dnia: 12.03.2021, 12:45 »
Cześć wszystkim ;)
Proszę doradzcie mi co wybrać. Łowiłem dwa sezony z żyłką Dragon match&feeder 0.25. Była przegrubiona i nie do zerwania praktycznie i byłem zadowolony.
Teraz w nowo otwartym sklepie stacjonarnym mam do wyboru:
1. Dragon Mega Baits Method Feeder
2. Matrix Horizon Sinking
3. Genlog Camo Progreen Feeder
4. Germina Tessla Distance.

Oprócz tego mam kartę upominkową do sklepu feedersklep.pl.
A może lepiej coś z Drapieżnika albo allegro?
Co byście wybrali na moim miejscu?
Na łowisku łowię głównie karpie 2-4 kg ale raz czy dwa razy w sezonie zdarzy się bonus ~6kg. Karpie ~10kg też tam pływają.
Myślałem żeby zmniejszyć średnicę żyłki, powiedzmy na 0.22-0.23 bo czasem mam problemy żeby dalej zarzucić, a i na mniejszej srednicy była by lepsza amortyzacja. Co myślicie na ten temat?
Narazie skłaniam się kup żyłce z Matrixa, Dragona którego miałem lub Trabucco. Dragona i Trabucco musiał bym zamawiać z allegro chyba, a tam to wiadomo różnie bywa.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #402 dnia: 12.03.2021, 12:57 »
Do feedera bardzo dobre ma żyłki MS Range. Żyłka o średnicy 0,22 pozwoliła mi siłowo wyholować karpia ok 7 kg w 4 minuty.

Żyłka mi znikoma rozciągliwość przez co dobrze sygnalizuje brania nawet z dalszych odległości.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #403 dnia: 12.03.2021, 14:18 »
Witam. Z moich sprawdzonych żyłek do feedera mogę polecić:  Robinson pro feeder ogólnie żyłka ok. Matrix horizon cały poprzedni sezon na nią wędkowalem, bardzo dobre parametry wytrzymałościowe oraz rzutowe. Sufix xl strong wersja clear gdy wędkowalem na płytkim, czystym jeziorze i żyłka musiała być niewidoczna ze względu na ostrożne rybki. Nie sugeruj się tym że to nie typowa żyłka do feeder, naprawdę jest super. Na ten sezon zakupiłem już żyłki Awa Shima i będę testował czy są coś warte. Pozdrawiam.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Żyłka do method feeder
« Odpowiedź #404 dnia: 12.03.2021, 23:05 »
Biorąc Dragona, weź o 2 setki mniej, niż potrzebujesz. Match&feeder 0.25 ma faktycznie ponad 0,28. 0,23 to w rzeczywistości ok 0,25.
Trabucco też przegrubia, z wyjątkiem XPS Match Sinking, Przynajmniej na takie trafiłem.
Nie przegrubione i całkiem fajne są żyłki z MS Range, Daiwa HS, Preston Reflo Sinking, Drennan, Quantum Quattron Salsa. Te mam przetestowane.
Podane przez producenta wytrzymałości są też mocno lub mniej mocno przesadzone, z wyjątkiem Prestona, Daiwy i Dennana. Dla tego ostatniego czasem rzeczywista wytrzymałość jest większa niż na deklarowana.
Pozdrawiam,
Tomek