Autor Wątek: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado  (Przeczytany 72957 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #285 dnia: 26.06.2020, 20:26 »
O flowgrid :D pojawiły się te, których szukałeś 30 g https://allegro.pl/oferta/koszyk-do-metody-30g-koszyczek-method-feeder-7247306713?fromVariant=7247310078
Ja bardzo chętnie używam tych https://allegro.pl/oferta/koszyk-do-metody-30g-koszyczek-method-feeder-9043640726?fromVariant=7247306713
Przy tej cenie warto brać 10 szt różnych modeli i rozmiarów i posprawdzać, co lepsze. Do 10 szt koszty dostawy 10 zł, powyżej kurier ciut droższy.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline radiss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #286 dnia: 05.08.2020, 14:21 »

ZHIBO - rewelacyjne zamienniki Prestona. Montuję je tak samo, jak Douglas, Aperio zresztą też tak samo. Bardzo lubię te z ramkami dookoła, zamiast poprzecznych żeber, bo pozwalają umieścić większą przynętę.

Mają jeszcze jedną rewelacyjną cechę. Łatwo domontować do nich rurkę zwiększającą zasięg rzutu. Węgierski pomysł, pojawiający się też już u nas w domorosłych konstrukcjach. Wystarczy nawiercić wiertłem 3 mm otwór w podajniku od strony wędki, mniej więcej do połowy i wcisnąć tam rurkę anty-splątaniową 3 mm (od Mikado). Siedzi bardzo ciasno.
Tak się to u mnie prezentuje:



Można też odwrócić koszyczek i nie trzeba wtedy wiercić, bo rurka idealnie pasuje do otworu. Testowałem, działa idealnie. :)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #287 dnia: 05.08.2020, 15:01 »
Oo widzisz na to nie wpadłem żeby obrócić :D
Paweł

Offline radiss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #288 dnia: 05.08.2020, 16:34 »
Oo widzisz na to nie wpadłem żeby obrócić :D
Po obróceniu zostaje ta wystająca końcówka w kierunku przyponu. Zastanawiałem się co z tym fantem zrobić, z jednych koszyczków odciąłem w innych zostały. W sumie nie ma to przy łowieniu znaczenia, czy obcięta czy nie, przynajmniej ja nie zauważyłem różnicy.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 504
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #289 dnia: 26.12.2020, 17:39 »
Mam pytanie dotyczące dopinki. Żyłka główna oraz żyłka, z której jest wykonana dopinka mają jakąś wytrzymałość określoną w kg. W jaki sposób należy dobrać wytrzymałość krętlika oraz krętlika z agrafką wykorzystanych do połączenia żyłki głównej oraz dopinki? Należy używać krętlika oraz agrafki z krętlikiem o wytrzymałości w kg zbliżonych do wytrzymałości żyłki głównej oraz żyłki dopinanej?
Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #290 dnia: 26.12.2020, 18:11 »
Kretlik i agrafka mogą być znacznie bardziej wytrzymałe, nie ma to, moim zdaniem, większego znaczenia. Używam krętlika Mikado nr 10 na dopince i krętlika z agrafką o podobnym rozmiarze na żyłce głównej, czasem muszę dać większy, żeby nie przechodził przez przelotkę szczytową po złożeniu wędek.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline prajsiko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #291 dnia: 07.09.2022, 13:07 »
Czy zauważył ktoś, że Mikado ma teraz (a może mieli ale nie trafiłem na takie) trzy różne średnice rurek w QMF? Rok temu kupiłem douglasy i aperio, plus dłuższą rurkę do dystansów. Wszystko ze sobą współgrało. Wczoraj dostałem nowe douglasy L, aperio L i aperio XL. Każda z 3 wersji ma rożne "orurowanie". Jedynie aperio L pasuje do tych rurek i podajników które miałem wcześniej. Nowe Douglasy mają cienkie rurki i ciensze kołnierze , nowe aperio xl, mają cienką rurkę ale za to kołnierz dużo większy. nic do siebie nie pasuje. żenada...

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 020
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #292 dnia: 07.09.2022, 13:16 »
Tak, dlatego już nie kupuje mikado, bo nie wiadomo jakie ma sprzedawca rurki.
Postawiłem na Prestona ICS, 2x drożej, ale wg mnie dużo solidniejsze.
Pamiętam jeszcze jak z tych koszyczków mikado, jaxon itp odpadały obciążniki.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 470
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #293 dnia: 07.09.2022, 13:55 »
To wymyślili... :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline prajsiko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #294 dnia: 07.09.2022, 13:58 »
Ohh, czyli to nie przypadek. A szukałem w tym ukrytego sensu... Dzięki za odpowiedź.

Brat namawia mnie na ARC, też mają system szybkiej wymiany i są stosunkowo niedrogie. Jak pozrywam mikado to chyba ich spróbuję.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #295 dnia: 07.09.2022, 15:10 »
Brat namawia mnie na ARC, też mają system szybkiej wymiany i są stosunkowo niedrogie. Jak pozrywam mikado to chyba ich spróbuję.
A są gdzieś dostępne (te z szybką wymianą) ?

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 865
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #296 dnia: 07.09.2022, 17:36 »
Feederland.
Dzierżno uzależnia

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #297 dnia: 07.09.2022, 18:22 »
Feederland.
Chyba niedostępne

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #298 dnia: 07.09.2022, 19:19 »
Te nowe są inne niż stare qmf, trudniej mi zmieścić w foremce i dobrze nabić. Ogólnie te Mikado mi nie pasują. Moim zdaniem nie warto. Lepiej spojrzeć na ECS Pan Ryba, pasują do ARC XL.

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 437
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #299 dnia: 08.09.2022, 08:30 »
Czy zauważył ktoś, że Mikado ma teraz (a może mieli ale nie trafiłem na takie) trzy różne średnice rurek w QMF? Rok temu kupiłem douglasy i aperio, plus dłuższą rurkę do dystansów. Wszystko ze sobą współgrało. Wczoraj dostałem nowe douglasy L, aperio L i aperio XL. Każda z 3 wersji ma rożne "orurowanie". Jedynie aperio L pasuje do tych rurek i podajników które miałem wcześniej. Nowe Douglasy mają cienkie rurki i ciensze kołnierze , nowe aperio xl, mają cienką rurkę ale za to kołnierz dużo większy. nic do siebie nie pasuje. żenada...

Niestety to prawda :'( korzystałem z douglasów L qmf dobre 3 sezony, z mniejszym lub większym zadowoleniem, były to przyzwoite koszyki za umiarkowane pieniądze, fajny system szybkiej wymiany, denerwujące było jedynie wypinanie się przyponów z tych ichniejszych łączników, przy holu potrafiła się zsunąć gumka (zdarzyło się kilkukrotnie). Problem rozwiązałem stosując szybkozłączki prestona z kołkiem, a jak chciałem mieć na sztywno, dawałem stoper nad koszyk. Po dostosowaniu do swoich potrzeb ostatnio w krótkim czasie dokupiłem po 5szt 30gr bo tak najczęściej łowię i co? I mam teraz piękną rozpierduchę w koszykach, a właściwie w rurkach :/ Nie bardzo wiem co robić, bo cienkie stare raczej nie wrócą, więc chyba je przesortuję i wrzucę do pudła i może wykorzystam ewentualnie do jakiegoś wędziska co rzadko nim łowię, bo nad wodą wkurza jak chcę założyć podajnik i wyciągam, zakładam na rurkę-nie wchodzi, albo za luźny. :facepalm: Czarę goryczy przelewa fakt, że ostatnio nad wodą odpadła połówka obciążenia-pierwszy raz mi się to zdarzyło. Chyba czas przejść na inny system...do łowienia mi pasowały, zabierały sporo towaru, no ale takie kombinacje nie powinny mieć miejsca, a jak chcieli coś zmodernizować, to powinni inaczej nazwać, by wędkarz miał jasność sytuacji co kupuje a nie loteriada.