Autor Wątek: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!  (Przeczytany 207635 razy)

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #645 dnia: 03.07.2020, 07:58 »
Wspaniały pomysł z kółkami, planuję zrobić podobny, tylko usunę środkową ośkę jak podpowiada kolega KamilR i uchwyt dam za oparciem półokrągły, jak przy wózku transportowym.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #646 dnia: 31.08.2020, 19:09 »
Kto powiedział że FK2 nie może mieć półki hehe wkręty samowiercące zostały zastąpione śrubami M5 które idą na wylot profila

Paweł

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #647 dnia: 03.09.2020, 18:36 »
Po kilku wyjazdach z małżonką i jej marudzeniu o dopinanie przejściówek do fotela FR5, a do tego pisałem o tym, że myślę by coś w tym temacie zrobić. Powstał nowy czyn ( projekt )do FR5, który pozwoli na przekształcenie FR5 na wzór Matrix'a. Część maretiału dostałem od kolegi Geo i były to tylne nogi od cuzo f2. Na tej bazie bardzo budżetwo powstało takie coś:
Od razu napiszę , że nie jest to aluminium.
Dla dociekliwych, to profil stalowy 40x30x1,5 malowany natryskowo, a do tego kostki jakie są w każdym cuzo f3.







Od razu napiszę, że nie będzie produkcji seryjnej. Ograniczenia przez covid powodują, że słabo jest i z wnoszeniem materiału, a  już wynoszenie gotowych rzeczy to procedury jak z wysyłaniem rakiety w kosmos.
Mam materiał na jeszcze jedno takie ustrojstwo, ale teraz to już będzie wersja de lux, bo nie z gotowców tylko mocowanie będzie musiało być wyciskane na prasie ręcznej( tu muszę zrobić odpowiednie oprzyrządowanie ) a to nie od tak jak w kij dmuchał, by wyszło dobrze. Jeśli rozstaw nóg do osi jest 480mm, to taka modyfikacja będzie pasować do każdego elektrostatyka.
Marcin

Offline HameR87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 10
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #648 dnia: 03.09.2020, 23:27 »
Kto powiedział że FK2 nie może mieć półki hehe wkręty samowiercące zostały zastąpione śrubami M5 które idą na wylot profila


Jeszcze lepszym rozwiązaniem są nito-nakretki.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #649 dnia: 04.09.2020, 05:56 »
Profil jest cienkościenny i wątpię czy taka nakrętka by się trzymała, no i trzeba mieć praskę do nitonakretek. Śruby z dużymi podkładkami z nakrętkami samokontrujacymi załatwiają sprawę bardzo dobrze. Krótko przycięte z drugiej strony nie ma szans żeby to puściło. Fotel jest dość ciężki i nie wywraca się nawet jak jest na półce  3kg.
Paweł

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #650 dnia: 04.09.2020, 08:07 »
Po kilku wyjazdach z małżonką i jej marudzeniu o dopinanie przejściówek do fotela FR5, a do tego pisałem o tym, że myślę by coś w tym temacie zrobić. Powstał nowy czyn ( projekt )do FR5, który pozwoli na przekształcenie FR5 na wzór Matrix'a. Część maretiału dostałem od kolegi Geo i były to tylne nogi od cuzo f2. Na tej bazie bardzo budżetwo powstało takie coś:
Od razu napiszę , że nie jest to aluminium.
Dla dociekliwych, to profil stalowy 40x30x1,5 malowany natryskowo, a do tego kostki jakie są w każdym cuzo f3.







Od razu napiszę, że nie będzie produkcji seryjnej. Ograniczenia przez covid powodują, że słabo jest i z wnoszeniem materiału, a  już wynoszenie gotowych rzeczy to procedury jak z wysyłaniem rakiety w kosmos.
Mam materiał na jeszcze jedno takie ustrojstwo, ale teraz to już będzie wersja de lux, bo nie z gotowców tylko mocowanie będzie musiało być wyciskane na prasie ręcznej( tu muszę zrobić odpowiednie oprzyrządowanie ) a to nie od tak jak w kij dmuchał, by wyszło dobrze. Jeśli rozstaw nóg do osi jest 480mm, to taka modyfikacja będzie pasować do każdego elektrostatyka.
I to jest F5R, jakiego mógłbym używać. Tylko odkręciłbym podłokietniki.
Ale teraz to się na każdym brzegu rozstawisz i można bazę budować :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #651 dnia: 04.09.2020, 13:49 »
Żoneczka już się przymierzała i jest bardzo kontent... Oby nie wymyśliła kosza, bo będę miał roboty...
Marcin

Offline sylwekr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 2
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #652 dnia: 06.11.2020, 13:23 »
Mój fotel po przeróbkach:

Offline Moczykij

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #653 dnia: 06.11.2020, 13:34 »
Też kiedyś przerabiałem swój fotel
https://www.blogger.com/blog/post/edit/8013921933530499917/4409498120647034592
Części Alu jakiś stary profil kilka chwil i jest wygoda. W fotelu bez większych zmian tylko wywiercone dwie dziury, aby całość usztywnić.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #654 dnia: 06.11.2020, 14:50 »
Sylwek, niezły kosmodrom :thumbup:

Moczykij, Twój link prosi o zalogowanie się na Twoje konto ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #655 dnia: 06.11.2020, 15:52 »
Sylwek, a zamiast feeder arma nie lepsza podpórka wkręcana w ziemię?
Absolutnie nie neguje Twojego rozwiązania :thumbup:

Offline Moczykij

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna

Offline sylwekr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 2
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #657 dnia: 10.11.2020, 21:40 »
Sylwek, a zamiast feeder arma nie lepsza podpórka wkręcana w ziemię?
Absolutnie nie neguje Twojego rozwiązania :thumbup:
Ten rok to mój pierwszy na metodę - wróciłem do wędkowania po kilkunastoletniej przerwie. Cały sezon używałem podpórek wkręcanych w ziemię, półeczki i podpórki do fotela na która odkładalem wędkę przy zakładaniu przynęt. W wielu przypadkach sprawdza się, ale sa przypadki kiedy jest problem z tymi podpórkami. Byłem raz na łowisku gdzie przy brzegu od razu droga, a do wędkowania zrobione pomosty. Podpórki w pomost nie wbije sie, musiałem rozłożyć się na drodze - trochę mało komfortowe jak co chwile ktoś się za plecami przeciska (bo z tyłu rów), a parę razy w takich miejscach łowiłem ze wbicie podpórki w grunt to nie lada wyczyn. Fotel z armem pierwszy raz przetestowałem w ostatni weekend, jest O.K., wędkuje z synem i już on chce żeby jemu też kupić taki sam fotel z tymi akcesoriami. Obiecałem, że do wiosny skompletuję mu wszystko :). Parasol nieumocowany do fotela też raz podmuch wiatru zabrał do wody :-(, teraz będzie pewniej.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #658 dnia: 11.11.2020, 10:31 »
Sylwek, a zamiast feeder arma nie lepsza podpórka wkręcana w ziemię?
Absolutnie nie neguje Twojego rozwiązania :thumbup:
Ten rok to mój pierwszy na metodę - wróciłem do wędkowania po kilkunastoletniej przerwie. Cały sezon używałem podpórek wkręcanych w ziemię, półeczki i podpórki do fotela na która odkładalem wędkę przy zakładaniu przynęt. W wielu przypadkach sprawdza się, ale sa przypadki kiedy jest problem z tymi podpórkami. Byłem raz na łowisku gdzie przy brzegu od razu droga, a do wędkowania zrobione pomosty. Podpórki w pomost nie wbije sie, musiałem rozłożyć się na drodze - trochę mało komfortowe jak co chwile ktoś się za plecami przeciska (bo z tyłu rów), a parę razy w takich miejscach łowiłem ze wbicie podpórki w grunt to nie lada wyczyn. Fotel z armem pierwszy raz przetestowałem w ostatni weekend, jest O.K., wędkuje z synem i już on chce żeby jemu też kupić taki sam fotel z tymi akcesoriami. Obiecałem, że do wiosny skompletuję mu wszystko :). Parasol nieumocowany do fotela też raz podmuch wiatru zabrał do wody :-(, teraz będzie pewniej.

Fajnie rozwiązane :) mam fotel f5r adapter do tacki sobie dorobiłem,  ale brakuje mi arma właśnie w takich sytuacjach jak napisałeś,  adaptery pod arma sam dorabiałeś ? czy gotowce ?

Offline Boski86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Elektrostatyk i przeróbki chałupnicze!
« Odpowiedź #659 dnia: 29.12.2020, 18:56 »
Ma ktoś pomysł na przedlużenie przednich nóg w F5R? Profil aluminiowy ma wymiar 22x22 za cholere takiego nie moge znajśc w necie