Autor Wątek: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406  (Przeczytany 3872 razy)

Offline mosek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgierz
  • Ulubione metody: method feeder
Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« dnia: 15.03.2020, 11:16 »
Planuje zakup Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406, czy ktoś z kolegów miał już kontakt z tym kręciołkiem... na Trotce bardzo go chwalą i polecają ale nie mogę znaleźć opinii o nim...
Dzięki za pomoc.

Offline MarcoPolo63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: katowice
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #1 dnia: 15.03.2020, 11:59 »
Mam ten kołowrotek.Kupiłem ze względu na przełożenie (do zawodów -odległościówka) jest on jednak zaskakująco lekki i nie wyważa dobrze wędki o dł 3,9 i cw 12 gr.Za wersję 406 z zapasową szpulą aluminiową ,zapłaciłem ponad 170 z wysyłką,więc uważam że w tej cenie naprawdę warto.Łowilem na niego dopiero raz a i z jego pracy jestem zadowolony.

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #2 dnia: 15.03.2020, 13:12 »
Mam go do matcha od stycznia. Ogólnie bardzo dobry kołowrotek za przyzwoite pieniądze. Chodzi dobrze, wygląda ładnie i nawija świetnie. Hamulec sprawdziłem na przyzwoitych kleniach i tutaj też nie mam uwag. Gdyby jeszcze korbka była wkręcana w koło, byłaby pełnia szczęścia.  Do spławika bardzo fajna propozycja. Akurat robiłem dwie wędki na wypad, więc cyknąłem foty jak wygląda w realu.

Użytkownik z nieznanych przyczyn usunął swoje zdjęcia z Galerii forum.


Offline mosek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgierz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #3 dnia: 15.03.2020, 13:21 »
Dzięki bardzo właśnie o to mi chodziło, aby potwierdzić moje zdanie na jego temat i zdjęcia super..... U mnie też będzie do odległościówki więc raczej jutro zamówię..
PZ :D

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 012
  • Reputacja: 261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #4 dnia: 15.03.2020, 13:41 »
Całkiem fajnie to wygląda, jako budżetowe rozwiązanie idealny.

Offline jerzyk98

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #5 dnia: 23.01.2022, 15:57 »
Kupiłem ten kołowrotek w 2021 roku łowię na rzekach i spławik czasami puszczam na dalsze odległości, zacinam branie ryba wisi ściągam i okazuję się że żyłka wpada pod szpulę ,zdarzyło mi się to za cały sezon z 30 razy ale to nie koniec, przychodzi taki gościu na rybach i pyta jak się panu sprawuje ten kołowrotek ja mówię noooo a on mówi że żyłka wpada mu pod szpulę wtedy ja dopiero się pożaliłem i że ja mam to samo także nie polecam tego kołowrotka, może ładnie wygląda i tylko ładnie wygląda. :thumbdown:

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #6 dnia: 23.01.2022, 16:05 »
Kupiłem ten kołowrotek w 2021 roku łowię na rzekach i spławik czasami puszczam na dalsze odległości, zacinam branie ryba wisi ściągam i okazuję się że żyłka wpada pod szpulę ,zdarzyło mi się to za cały sezon z 30 razy ale to nie koniec, przychodzi taki gościu na rybach i pyta jak się panu sprawuje ten kołowrotek ja mówię noooo a on mówi że żyłka wpada mu pod szpulę wtedy ja dopiero się pożaliłem i że ja mam to samo także nie polecam tego kołowrotka, może ładnie wygląda i tylko ładnie wygląda. :thumbdown:


Ocho! Robinsonowi dobrze idzie na rynku, bo zaczynają go atakować hejterzy z innych firm :D
Nie ma takiej opcji, aby żyłka wpadała pod szpulę częściej niż przy innych młynkach.

Offline jerzyk98

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #7 dnia: 23.01.2022, 16:28 »
Człowieku napisałem prawdę żyłka 0,16 wpada pod szpulę a jeszcze jak ryba jest na haku odkręć tą szpulę i wyciągnij tą małą zębatkę po szpulą i tą podkładkę to nie jest takie proste jak stoisz w wodzie,  ja napisałem swoją opinię jak nie wierzycie to już wasza sprawa kupujcie.Pozdrawiam.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 012
  • Reputacja: 261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #8 dnia: 23.01.2022, 17:44 »
Człowieku napisałem prawdę żyłka 0,16 wpada pod szpulę a jeszcze jak ryba jest na haku odkręć tą szpulę i wyciągnij tą małą zębatkę po szpulą i tą podkładkę to nie jest takie proste jak stoisz w wodzie,  ja napisałem swoją opinię jak nie wierzycie to już wasza sprawa kupujcie.Pozdrawiam.

Ten kołowrotek akurat jest dość popularny na naszym forum i nigdy nikt nie spotkał takiego problemu, a skoro Ty zacząłeś swoją przygodne z forum o takiego postów to raczej nie powinieneś się dziwić.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 895
  • Reputacja: 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #9 dnia: 23.01.2022, 18:13 »
Kupiłem ten kołowrotek w 2021 roku łowię na rzekach i spławik czasami puszczam na dalsze odległości, zacinam branie ryba wisi ściągam i okazuję się że żyłka wpada pod szpulę ,zdarzyło mi się to za cały sezon z 30 razy ale to nie koniec, przychodzi taki gościu na rybach i pyta jak się panu sprawuje ten kołowrotek ja mówię noooo a on mówi że żyłka wpada mu pod szpulę wtedy ja dopiero się pożaliłem i że ja mam to samo także nie polecam tego kołowrotka, może ładnie wygląda i tylko ładnie wygląda. :thumbdown:
Te twoje wypociny widziałem ostatnio na którejś grupie na fb, chyba że robicie tylko ctrl+c/ctrl+v  ;D
Dzierżno uzależnia

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 982
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #10 dnia: 23.01.2022, 18:51 »
Jerzyk ciężko mi uwierzyć w to co piszesz ,ten Robinson to jeden z lepiej sprzedających się młynków do matcha w tej cenie ,wielu na forum go użytkuje i chwali ,nikt nie wspominał o wpadającej żyłce ,nie pomyślałeś może ,że nawijasz po prostu za dużo żyłki i stąd problem masz :)

Offline TomKe

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 1
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #11 dnia: 23.01.2022, 19:06 »
Młynek ma generalnie jedną wadę, nóżka jest strasznie elastyczna, pierwszy raz spotkałem się z kołowrotkiem gdzie występuje takie zjawisko.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 982
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #12 dnia: 23.01.2022, 19:09 »
Młynek ma generalnie jedną wadę, nóżka jest strasznie elastyczna, pierwszy raz spotkałem się z kołowrotkiem gdzie występuje takie zjawisko.
Ciekawe ktoś coś jeszcze w tym temacie :)

Offline TomKe

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 1
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #13 dnia: 23.01.2022, 19:36 »
Akurat jestem użytkownikiem więc nie muszę trollować, weż ten młynek jak masz i sprawdz :)   Nie tylko ja podzielam zdanie na temat tej nózki, na dowód proszę przeczytać recenzje :)  https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-robinson-vde-match-306-6-2-1-11687465272

Offline Koper

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #14 dnia: 23.01.2022, 21:04 »
Kupiłem ten kołowrotek w 2021 roku łowię na rzekach i spławik czasami puszczam na dalsze odległości, zacinam branie ryba wisi ściągam i okazuję się że żyłka wpada pod szpulę ,zdarzyło mi się to za cały sezon z 30 razy ale to nie koniec, przychodzi taki gościu na rybach i pyta jak się panu sprawuje ten kołowrotek ja mówię noooo a on mówi że żyłka wpada mu pod szpulę wtedy ja dopiero się pożaliłem i że ja mam to samo także nie polecam tego kołowrotka, może ładnie wygląda i tylko ładnie wygląda. :thumbdown:


Ocho! Robinsonowi dobrze idzie na rynku, bo zaczynają go atakować hejterzy z innych firm :D
Nie ma takiej opcji, aby żyłka wpadała pod szpulę częściej niż przy innych młynkach.

No widzisz, ja bardziej określiłbym bym się jako wielbiciela marki, mam matcha fd 306 i 406, oba na kijach vde, nawet z żyłkami robinsona.
Jak 306 na bolonce nie stwarza problemów, tak w 406 już kilka razy kląłem na czym świat stoi tnąc żyłkę, która wpadła mi pod szpule. Finalnie stwierdziłem, że nie umiem używać, i w matchówce wymieniłem na contest matcha. Więcej, do feedera kupiłem feeder fd 4010, a do do kolejnego spina chciałem kupić harami.
Jak widzisz, trudno zarzucić mi, że mam coś do marki czy hejtuje, z konkurencji też nie jestem.
Może przypadek, może się nie znam, albo zwijać nie umiem.
Czasami jednak warto dyskusję poprowadzić merytorycznie, zamiast z oponenta robić agenta obcego wywiadu.