Autor Wątek: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja  (Przeczytany 55338 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #45 dnia: 08.11.2015, 10:36 »
Witam wszystkich
Gratulacje dla zwycięzcy!
a że od początku biorę udział w tym konkursie, jak to sie mówi latam po zbiorniku z aparatem i robię zdjęcia, mam więc jakiś głos tutaj - co mi się nie podoba. Myślę, że od przyszłego miesiąca, tabelka z głosowaniem powinna być niewidoczna. Powinna być podana w ostatnim dniu. A tak od pierwszego do ostatniego dnia, podane są głosy, tak jak w tym miesiącu, w połowie konkursu było wiadome kto zwycięży. Nie ma w tym żadnego dreszczu emocji dla głosujących jak i wstawiających zdjęcia od samego początku do końca. I nie podoba mi się, tak jak w tym miesiącu pod tabelka z głosowaniem było widoczne jedno zdjęcie. Akurat to zwycięskie.
Dfg nie obraź się na mnie, bo zdjęcie masz ładne, ale jak ja miałbym wygrać w tym stylu, żeby moje zdjęcie było pod tabelką to jako zwycięska nie czułbym satysfakcji... Bo zawsze to byłoby nie w porządku wobec innych zdjęć, które są za mną - zawsze trzeba przeskoczyć przez kilka stron, żeby pooglądać. A te Twoje od razu było pod tabelką.
Koledzy wchodzący, żeby zagłosować, po prostu powinni sami określić się, które zdjęcie się im podoba, a nie patrzeć na tabelkę, kto prowadzi. Dam przykład. Dwa zdjęcia do ostatniej chwili prowadzą łeb w łeb. Ktoś ma jeszcze głos do oddania. Powiedzmy nie kliknie zdjęcia które mu się podoba, ale pomyśli - jest remis mój głos będzie decydujący w wyborze zwycięscy, tego lubię na tego oddam głos. A tak jakby było wszystko zakryte to do samego końca byłyby emocje.
To są moje przemyślenia i propozycje na przyszły miesiąc. Nie chce sobie robić wrogów, bo już mam ich na tym forum sporo, ale to jest tylko zabawa, ale jeżeli ta zabawa ma być w uczciwy sposób i sprawiedliwy prowadzona, żeby nie było żadnych zgrzytów. To właśnie opisałem, to jest moja prośba, żeby codziennie przypominać, że jest ten konkurs, bo jest małe zainteresowanie. A tak to ten konkurs wygląda na nie dopracowany, nie do szlifowany. A więc, jeżeli będzie tak jakbym chciał, będę brał w tym udział, jeżeli nie - przestanę robić zdjęcia i uganiać się z aparatem nad wodą i zajmę się tylko i wyłącznie wędkowaniem.

Pozdrawiam Sylwek

PS. owszem to jest tylko zabawa, ale nie którzy tą zabawę, traktują poważnie tak jak ja i można się w nią bawić w równy i sprawiedliwy sposób. :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #46 dnia: 08.11.2015, 10:56 »
Sylwku, wyniki widać dopiero po oddaniu głosu. Przed głosowaniem nie wiesz, które zdjęcie ile głosów otrzymało.
A o Twoim drugim spostrzeżeniu sam miałem nawet ochotę napisać. To nie przypadek, że dwa ostatnie zdjęcia dostały najwięcej głosów. Ludziom nie chce się przeglądać wszystkich stron od początku i wybierają na chybcika, co widzą.

Moja propozycja. Przed głosowaniem wszystkie zdjęcia w miniaturkach pojawiają się w jednym poście i każde można sobie kliknąć i powiększyć. Tylko nie wiem, na ile to jest możliwe i czy adminom chce się w to bawić, bo niby z jakiej racji.

Edit: jeszcze takie drobne spostrzeżenie - na takiej właśnie zasadzie działa manipulowanie sondażami przedwyborczymi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #47 dnia: 08.11.2015, 11:03 »
Po zakończeniu konkursu, powinny być wszystkie zdjęcia pozbierane i umieszczone w jednym poście.

Np: w ten sposób jak poniżej. :), oczywiście po numerowane. Zdjęcia wybrałem losowo, tylko tak dla przykładu jak ja to widzę.














Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #48 dnia: 08.11.2015, 11:07 »
Sylwku, wyniki widać dopiero po oddaniu głosu. Przed głosowaniem nie wiesz, które zdjęcie ile głosów otrzymało.

A ja mogłem zobaczyć wyniki, jeszcze przed oddaniem głosu :o
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline s7

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #49 dnia: 08.11.2015, 11:19 »
Koledzy, jeżeli Was to zadowoli to mogę zrobić taką ankietę, w której zagłosujemy czy wyniki mają być widoczne zaraz po oddaniu głosu czy dopiero na koniec głosowania.
Co do pojawiającej się ankiety nad ostatnim zdjęciem to pojawia się zawsze u góry każdej strony w tym wątku?


PS
Michał, co do manipulacji to raczej nie podejrzewałbym tu nikogo przecież to tylko zabawa.
Robert

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #50 dnia: 08.11.2015, 11:39 »
O, masz. Ja widzę dopiero po oddaniu głosu.

S7, no oczywiście, proszę Cię :D
To było tylko moje luźne spostrzeżenie odnośnie do "spraw istotniejszych".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #51 dnia: 08.11.2015, 11:53 »
Wyniki zawsze można podejrzeć klikając przycisk pod lista zdjęć. 
To tylko zabawa ale chyba można by to ukryć,  podniesie ilość głosów.  Bo po co głosować kiedy w połowie ankiety juz widać lidera.

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #52 dnia: 08.11.2015, 17:00 »
No i powinny być nie większe jak 200kb, to wtedy ładnie wchodzą na serwer SiG.

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #53 dnia: 08.11.2015, 18:20 »
Robert jest ok.

Tylko wszystkie zgłoszone zdjęcia powinny być umieszczone w pierwszym poście.

Zdjęcia do konkursu nie powinny być większe jak 200kb i wstawiane na serwer SiG, a nie za pomocą innych serwerów.

Wtedy można ładnie i szybko dodać do pierwszego posta.




Prawda jest też taka, że jak byś się nie starał to i tak wszystkim nie dogodzisz. :P

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #54 dnia: 08.11.2015, 21:18 »
I nie podoba mi się, tak jak w tym miesiącu pod tabelka z głosowaniem było widoczne jedno zdjęcie. Akurat to zwycięskie.
Ankieta pojawia się na każdej stronie u góry, więc w zależności na jakiej jesteśmy stronie, to takie zdjęcie będzie w poście poniżej.
Jeśli ktoś zaczyna czytać wątek od pierwszego posta, to pierwsze zdjęcie znajdzie się gdzieś tam pod ankietą.

Moja propozycja. Przed głosowaniem wszystkie zdjęcia w miniaturkach pojawiają się w jednym poście i każde można sobie kliknąć i powiększyć. Tylko nie wiem, na ile to jest możliwe i czy adminom chce się w to bawić, bo niby z jakiej racji.
To już by wymagało pewnych modyfikacji w kodzie źródłowym, żeby można było stosować takie miniaturki.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #55 dnia: 08.11.2015, 21:22 »
Muszę wydzielić te kilka postów, bo to jest wątek z wynikami, a dyskusja na temat zasad konkursu jest w innym wątku.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #56 dnia: 08.11.2015, 21:28 »
Te moje jeśli są niedogodne to możesz usunąć, nie ma żadnego problemu.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #57 dnia: 08.11.2015, 21:40 »
I nie podoba mi się, tak jak w tym miesiącu pod tabelka z głosowaniem było widoczne jedno zdjęcie. Akurat to zwycięskie.
Ankieta pojawia się na każdej stronie u góry, więc w zależności na jakiej jesteśmy stronie, to takie zdjęcie będzie w poście poniżej.
Jeśli ktoś zaczyna czytać wątek od pierwszego posta, to pierwsze zdjęcie znajdzie się gdzieś tam pod ankietą.

Wiemy o tym co piszesz, ale jeśli kolegów zapraszałeś do zabawy z głosowaniem (późno, bo późno, rzadko, bo rzadko, ale zapraszałeś), to każdy kto wszedł nie wchodził od 1 strony, tylko od ostatniej strony, gdzie było zwycięskie zdjęcie.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #58 dnia: 08.11.2015, 21:48 »
Robert jest ok.

Tylko wszystkie zgłoszone zdjęcia powinny być umieszczone w pierwszym poście.

Zdjęcia do konkursu nie powinny być większe jak 200kb i wstawiane na serwer SiG, a nie za pomocą innych serwerów.

Wtedy można ładnie i szybko dodać do pierwszego posta.
 ...

Sławek , generalnie sie zgadzam poza jednym.
Nie bardzo tylko rozumiem  pomysł ograniczenia wielkosci zdjecia do 200kb skoro forum umozliwia wstawianie fotek do 500kb a w tematach umieszczane są tylko linki.
Niestety nadmierna kompresja jpeg-ów  przy duzej ilosci światła i cieni na fotkach powoduje degradacje kolorów.
Zamiast czarnego na fotce mamy szary i zdjecie traci blask, robi sie blade. To tak jakby nakazac sobie na autostradzie jechać 80-tką :)
Znów jestem

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #59 dnia: 08.11.2015, 22:00 »
Ale tak masz pod postem maksymalny rozmiar jednego załącznika 200 KB, dlatego tak podałem. Łatwiej będzie pozbierać zdjęcia z serwera domowego ( czyli SiG ) niż z innych serwerów, tak mi się wydaje ale mogę się mylić.
Wszystkie zdjęcia powinny być w jednym poście, żeby były widoczne wszystkie, a nie latać po stronach.