Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 969410 razy)

Offline DarekJ71

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomice koło Wadowic
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #270 dnia: 20.02.2016, 15:58 »
Panowie, ja nie mam pretensji do Mikado bezpośrednio, bardziej mi żal, że w Polsce się nie wymyśla, nie tworzy, tylko kupuje tandetę z Chin. Jako klienci oczywiście, że szukamy tańszego towaru...

Teraz pomyślcie - czy Mikado lub inna forma nie mogłaby zainwestować w zespół badawczy, tak jak Guru? Nie róbmy z Anglików jakiś wielkich wynalazców, oni po prostu to robią, a Polacy nie. W pewnym sensie zawsze będziemy Kopciuchem, jeżeli będziemy tylko kupować to co skopiują Chińczycy. Będziemy ich rynkiem zbytu.
Ja rozumiem - haki idą z Japonii bo oni to robią najlepiej, coś tam jeszcze tez może być brane z Chin. Ale reszta? To przeciez można robić w Polsce. Jak się da spławiki, koszyki, to i podajniki do Metody można. Firma właśnie będzie mocna jezeli będzie sama szukac nowych rozwiązań i patentów.

Drennan na przykład mocno pracował nad spławikami z plastiku, bardzo trudno jest je robić, bo łączy się kilka rodzajów plastiku, trzeba nadać kształt... Ale powstał taki dibber z plastiku - i na dzień dobry sprzedał się w ilości miliona sztuk. Opłacało się kombinować, co? Albo pomyslcie o taki podajniku Hybrid - kolejna rewolucja i proszę, ludzie to kupują, idą dziesiątki tysięcy sztuk...
A co sprzeda taki handlarz chińszczyzną? Na czym zarobi? Bo MIkado kupiło koszyk, który zaraz będzie miał Mistrall i jakieś inne Kongery...

Wyobraźcie sobie, co by było gdyby wszystko było kupowane z Chin... Ja rozumiem - wyprodukować u nich tylko, wymyślić u siebie... Oki - telefony, telewizory  i takie tam można - ale po co rzeczy wędkarskie?

Dlatego własnie warto inwestować w patenty, kombinować, a nie być tylko 'pakowaczem'. Drennan jest numerem jeden w UK nie bez powodu, a taki Browning to szary koniec. Jedni stawiają na jakość i wymyślanie nowych rzeczy, drudzy biorą rzeczy z Chin. W UK gdyby nie Bob Nudd, to w ogóle Browning kojarzyłby się tylko ze spluwami :D
W pełni się z tobą zgadzam tylko, że ciężko jest porównać rynek UK i Polski. Prostym przykładem jest porównanie oferty czy katalogów firm angielskich i polskich. Dla przykładu mam katalog Matrixa i można by powiedzieć bieda z nędzą, parę karteczek w porównaniu z opasłymi katalogami Jaxona czy Mikado. Tylko, że każdy produkt jest tak dopracowany i przetestowany, że nie ma się do czego przyczepić. Gdybym mial kasę kupił bym cały asortyment. A z polskiej oferty wybrał bym może 1 %. Pozytywnym przykładem na naszym rynku pod tym względem jest chyba tylko Dragon, który wg. mnie trzyma poziom. Poza tym zdecydowana większość polskich wędkarzy (rybaków) ma bardzo małe wymagania co do sprzętu, ma być po prostu tani i tyle. Świadomych wędkarzy poszukujących czegoś więcej niż tylko mięsa do zamrażarki jest zdecydowanie mniej. Na szczęście proporcje te się odwracają tyle tylko, że potrzeba wielu lat żeby się to zmieniło. W tedy firmy będą musiały zmienić politykę i dostosować ją do dużo bardziej wymagającego odbiorcy.

Chub

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #271 dnia: 21.02.2016, 16:14 »
Nie wiem czy ktoś już wstawiał filmik więc :


Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #272 dnia: 21.02.2016, 16:40 »
Nie podoba mi się... wolałbym kosz niż taki fotel...
Pozdrawiam
Marcin

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #273 dnia: 21.02.2016, 17:32 »
Nie jest taki zły. To znaczy - myślę, że niejednemu wędkarzowi takie rozwiązanie może się przydać.
W sumie to takie krzesło pod akcesoria. Waga chyba coś ok. 6,5 kg, więc nie tak mało.
Patrząc na konstrukcję, można jedynie zastanowić się nad stabilnością.
Mnie się podobają poziomice :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #274 dnia: 21.02.2016, 18:02 »
Nie podoba mi się... wolałbym kosz niż taki fotel...
Kosz ma połowę siedziska co fotel i nie ma oparcia, kosz jest dobry na 3_4max godz na tyke potem plecak wysiada fotel daje ci komfort łowienia siedzisz cała dupka wygodnie masz oparte plecy i wszystko pod ręką jest dobry do feedera, odleglosciowki czy Bolonka również na zawody i waży tylko 6 kg pakujemy go w torbę i idziesz
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #275 dnia: 22.02.2016, 22:22 »
Nowy koszyczek z nóżkami które mają trzymać go lepiej w nurcie
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #276 dnia: 22.02.2016, 23:00 »
Czyżby nowe gruntomierze (?) z Guru? :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

_luwro

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #277 dnia: 25.02.2016, 09:28 »
Następca Maximy- ciekawe czy nadal będzie tak dobrą linką.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5985887998

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #278 dnia: 26.02.2016, 19:42 »
Czyżby nowe gruntomierze (?) z Guru? :)
Zgadza się :)
http://www.tackleguru.com/matchfishingvideos/

Wypuszczają też:
Nowy Super MWG- haki z Guru
Koledzy w ostatnim czasie Guru zaskakuje nas coraz to nowymi produktami albo jak w tym przypadku stare bardzo dobre haczyki MWG zostały pokryte powłoką PTFE (popularnie zwaną Teflonem). Powłoka ta ma sprawić jeszcze łatwiejszą penetrację pyszczka ryby a co za tym idzie łatwiejsze samo zacięcie się ryb przy zastosowaniu z podajnikiem. Zapewne w niedługim czasie będziemy mogli się spodziewać, że większość modeli haczyków z Guru będzie posiadało tą powłokę.
Robert

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #279 dnia: 26.02.2016, 19:47 »
Wypada czekać na haczyki kute w technologiI CNC

_luwro

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #280 dnia: 26.02.2016, 20:04 »
Pushstopy z Jaxona - cena uwaga... całe 1,50 zł :)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #281 dnia: 26.02.2016, 20:10 »
Lubię firmę Guru, fajnie, że wprowadzają na rynek coraz więcej sprzętu :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #282 dnia: 26.02.2016, 20:48 »
Pushstopy z Jaxona - cena uwaga... całe 1,50 zł :)
Wyglądają podobnie do Drennana. Ciekawe jak z twardością materiału. Cena? Super.
Arek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #283 dnia: 26.02.2016, 20:54 »
Jeśli plastik będzie ok, to super. Bo 10 zł za kawałeczek plastiku to kpina.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #284 dnia: 26.02.2016, 21:08 »
Czyżby nowe gruntomierze (?) z Guru? :)
Zgadza się :)
http://www.tackleguru.com/matchfishingvideos/

Wypuszczają też:
Nowy Super MWG- haki z Guru
Koledzy w ostatnim czasie Guru zaskakuje nas coraz to nowymi produktami albo jak w tym przypadku stare bardzo dobre haczyki MWG zostały pokryte powłoką PTFE (popularnie zwaną Teflonem). Powłoka ta ma sprawić jeszcze łatwiejszą penetrację pyszczka ryby a co za tym idzie łatwiejsze samo zacięcie się ryb przy zastosowaniu z podajnikiem. Zapewne w niedługim czasie będziemy mogli się spodziewać, że większość modeli haczyków z Guru będzie posiadało tą powłokę.

Powłoka PTFE ma istotne ograniczenia - nakładanie może miejscowo zmieniać twardość drutu stalowego i takie zabawki, znaczy haki szybciej się tępią(Korda, Fox). Sprawa opisywana na forach karpiowych dość dawno temu. W method feederze może być to jeszcze bardziej upierdliwe- ze względu na dużą ilość brań i holi. Nie wiem jaka jest tendencja w światku karpiowym obecnie- wypadłem z obiegu, ale np taki nash, którego haczyki są droższe od Kordy i Foxa nie stosuje powłok tego typu. Najlepsze, budżetowe haczyki wg mnie - Gamakatsu A1, bez malowania też jej nie mają, a wersje pokrywane farbą - bo chyba ptfe to nie jest- posiadają niepomalowane groty.
Poza tym przy takich grubościach drutu methodowych haków, relatywnie niewielkich oporach podczas penetracji tkanki pyska, zabieg taki to raczej marketing, a nie realna potrzeba.