Autor Wątek: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g  (Przeczytany 5214 razy)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #15 dnia: 16.11.2020, 18:20 »
Szklanka do nęcenia duża może ważyć nawet 200 gram, ja bym się bał ,chyba że jakaś mniejsza szklanka i na bliskie odległości delikatnie.  Zdarza mi się rzucać koszykiem i nęcić w ten sposób feederem, ale to jest mały koszyk 100 gram nie waży z towarem
Paweł

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #16 dnia: 16.11.2020, 18:30 »
Czy w takim razie można śmiało powiedzieć, że jest to na tyle uniwersalny kij, że można nim zarówno rzucać 30 gramowym koszykiem do łowienia jak i szklanką do nęcenia?

Szklanką na pewno tym na dalszą odległość nie rzucisz, bo jednak nie do tego jest ten kij 😉
Szklankę przy tym kijku stosuję, ale wyrzuty tylko spod siebie lub bardzo delikatny zamach - wyraźnie czuć wtedy że kij jest przeciążony.
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #17 dnia: 16.11.2020, 18:39 »
Marcin Kurzepa z imprez wędkarskich też tym kijem nęci szklanką na blisko, ale ja bym się bał, jak pęknie to szkoda wędki.
Paweł

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #18 dnia: 16.11.2020, 18:58 »
Cholera... tak bardzo chciałbym znaleźć jakiś kij, którym można łowić i nęcić - lubię minimalizm 8)
Zawsze zostaje alternatywa w postaci wrzucenia 15 zwykłych koszyków zamiast drugiej wędki i 4 szklanek.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #19 dnia: 16.11.2020, 19:07 »
Preston Feeda Feeder.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #20 dnia: 16.11.2020, 19:13 »
Rebrith zamiast 15 zwykłych koszyków możesz założyć jakiś większy koszyk z małym obciążeniem żeby nie przekroczyć 80-100 gram a przed łowieniem zmienić na docelowy 
Paweł

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #21 dnia: 16.11.2020, 19:22 »
Rebrith zamiast 15 zwykłych koszyków możesz założyć jakiś większy koszyk z małym obciążeniem żeby nie przekroczyć 80-100 gram a przed łowieniem zmienić na docelowy

I właśnie w takim kontekście pytałem o ten kij Flexo - może niepotrzebnie użyłem słowa "szklanka" i zmyliłem kolegów ;)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #22 dnia: 21.02.2021, 15:31 »
Odświeżę temat - czy będzie to dobry wybór na karpie 10-20 kg? Wiem, że takie ryby to karpiówka ale czasem feeder też jest potrzebny.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #23 dnia: 21.02.2021, 15:42 »
Poważnie pytasz? Świadomie nastawiać się na ryby 10-20kg na feeder do 80 gram chyba nie będzie zbyt dobrym pomysłem
Paweł

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #24 dnia: 21.02.2021, 15:59 »
Odświeżę temat - czy będzie to dobry wybór na karpie 10-20 kg? Wiem, że takie ryby to karpiówka ale czasem feeder też jest potrzebny.
Wydaje mi się że takie karpie 10 - 12 kg jeszcze sobie nią ogarniesz w miarę sprawnie, tak te większe będzie to pewnie męczarnia.
Na pewno nie do takich ryb ta wędka ma przeznaczenie, ale już widziałem jak kumpel na supere 12,6ft bodajże ona chyba jest do 50gr jak dobrze kojarzę wytargał 17 kg karpia. Nawet jak da rade coś większego wyjąć to przy takich rybach i dłuższej eksploatacji szybko ją zdewastujesz.   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #25 dnia: 21.02.2021, 16:34 »
Co zrobić jak na zbiornik posiada takie ryby i są zawody feederowe. Trzeba mieć w głowie to, że może się trafić.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #26 dnia: 21.02.2021, 17:46 »
Nie wiem jak ty to widzisz, ale wydaje mi się że łowisko które ma ryby w przedziale od 10 - 20 kg czy nawet więcej, jest łowiskiem typowo karpiowym i taki sprzęt na niego by wypadało użyć, robić tam zawody feederowe to lekki przerost ambicji nad rozsądkiem.
 
Nie co zmienia postać rzeczy, jeśli tam jest różnorodność wagowa i kilka sztuk większych, które traktowane jest jako bonus, które zazwyczaj  za często się ich nie łapie.

Pamiętam raz się zdarzyło, było to na łowisku Okoń jak kolega się ze mnie śmiał gdy widział jak się zmagam.
 Łowiłem feederem 390/120, żyłka 30 i kołowrotek 4000, przypon z plecionki. Powiem wam że nie wiem co to było obstawiam sumka albo tołpygę, nawet nie widziałem, ale byłem po prostu bezradny. Kijek wyginał mi się w pół, szpulę już przytrzymywałem ręką a ryba robiła co chciała.  Wyglądało to jak by w ogóle nie zwracała uwagi na to że próbuje ją podciągnąć, zatrzymać, po prostu płynęła sobie w jednym kierunku.   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #27 dnia: 21.02.2021, 18:21 »
Ja w tamtym roku suma na feeder wyjąłem 17 kg ale zaszło mi się trochę .................................50 minut . Na Grębowie jest jeden karp ponad 20 kg nawet ma imię Staś chyba z tego co pamiętam ale złowić się daję raz do roku albo rzadziej.

Jeśli łowisz na feder i w łowisku są pojedyncze duże ryby to jak Ci weźmie to walkę podjąć będziesz musiał i nie bierz ich pod uwagę przy wyborze wędki bo byś musiał łowić na najcięższe federy od Gabora.
Paweł

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #28 dnia: 21.02.2021, 21:38 »
Nie no wiadomo różnorodna ryba jest ale 70% karpia w różnych wagach, drapieżnik (sum, sandacz, szczupak) troszkę drobnicy. Ogólnie to ryba karpiowa a przyrost jest dosyć duży. Wiadomo, że nie nastawiam się tylko na te duże ryby bo tak bym brał karpiówkę. Wiem jaka woda jest i nie pójdę z pickerem też. Chodzi mi o to, że jak weźmie to trzeba podjąć walkę. Zawsze trzeba mieć to w głowie, że nigdy nie wiemy co jest w wodzie koło przynęty.

Offline marcin.dabrowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Odp: Tubertini Flexo Feeder 3,3 m/80 g
« Odpowiedź #29 dnia: 13.03.2021, 03:43 »
A testował ktoś z was flexo na klasyka?? Jest wogole sens się w to pchać??

Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka