Autor Wątek: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale  (Przeczytany 4196 razy)

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« dnia: 24.02.2021, 12:31 »
Witajcie.
Panowie potrzebuje pomocy w wyborze przed którym właśnie jestem. Wytypowałem dwa pokrowce jak w opisie  Lorpio extreme usztywniany 160cm dwukomorowy i Flagman Armadale usztywniany dwie lub 3 komory 165cm 🤔
Do pokrowca chce włożyć dwa uzbrojone  feedery z młynkami 5000, sztyca podbieraka , podpórki  i ewentualnie parasol .
Nie miałem okazji pomacać tych pokrowców może wtedy wybór był by łatwiejszy .
Z góry dzięki 👍

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #1 dnia: 24.02.2021, 13:25 »
Osobiście postawił bym na lorpio ze względu na boczną kieszeń, mam taki w wersji 140cm i nie narzekam.

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #2 dnia: 24.02.2021, 14:04 »
Dokładnie. W boczną kieszeń spokojnie upchasz feeder arm, sztyce i inne pierdoły. Mam trzy lorpio(160,180,200) i złego słowa powiedzieć nie mogę :thumbup:

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #3 dnia: 24.02.2021, 14:49 »
Ja również pochwalę pokrowiec Lorpio : mam wersję 140cm i bez problemu upycham do niego 2 feedery z kołowrotkami 3000/4000, a do bocznej kieszeni wchodzi 3m sztyca do podbieraka, 4 nogi fi25 do krzesła i tuba z zapasowymi szczytówkami. Na temat Flagmana się nie wypowiem bo nie mam :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #4 dnia: 24.02.2021, 17:31 »
Zmieszczą się do lorpio obok siebie dwie wędki takiej samej długości nominalnej pokrowca z kołowrotkami 5000?
Paweł

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #5 dnia: 24.02.2021, 17:39 »
Zmieszczą się do lorpio obok siebie dwie wędki takiej samej długości nominalnej pokrowca z kołowrotkami 5000?
Ta, ultegry 5500 wchodzą. Lepiej tak czy siak brać większy rozmiar, wtedy masz więcej miejsca na lepsze ułożenie.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #6 dnia: 24.02.2021, 18:20 »
Osobiście postawił bym na lorpio ze względu na boczną kieszeń, mam taki w wersji 140cm i nie narzekam.

Też dla mnie kieszeń na plus , z drugiej strony w tej samej cenie Armandale ma 3 komory i jest 5cm dłuższy 🤔🤔

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #7 dnia: 25.02.2021, 13:51 »
W zeszłym roku miałem podobny dylemat poszukując pokrowca do transportu 3 uzbrojonych odległościówek, parasola, sztycy itp. Ostatecznie zakupiłem Flagmana Armadale 165 cm w wersji 4-komorowej. O wyborze zadecydowało to, że w pokrowcu Flagman wszystkie komory są od siebie niezależne, wyposażone w oddzielne zamki. Brak bocznej kieszeni zrekompensowałem kupując wersję 4 komorową zamiast 3 komorowej.
Pokrowiec użytkuję od lipca, na dzień dzisiejszy uważam, że był to jeden z lepszych zakupów :-).

Pozdrawiam

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #8 dnia: 25.02.2021, 13:54 »
W zeszłym roku miałem podobny dylemat poszukując pokrowca do transportu 3 uzbrojonych odległościówek, parasola, sztycy itp. Ostatecznie zakupiłem Flagmana Armadale 165 cm w wersji 4-komorowej. O wyborze zadecydowało to, że w pokrowcu Flagman wszystkie komory są od siebie niezależne, wyposażone w oddzielne zamki. Brak bocznej kieszeni zrekompensowałem kupując wersję 4 komorową zamiast 3 komorowej.
Pokrowiec użytkuję od lipca, na dzień dzisiejszy uważam, że był to jeden z lepszych zakupów :-).

Pozdrawiam

Przymierzam się do 3-komoroego  i chyba go wybiorę 👍
Dzięki za info

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #9 dnia: 25.02.2021, 14:11 »
Dokładnie, taki 3 komorowy będzie optymalny. Feedery z dużymi młynkami umieszczasz w skrajnych komorach, w środkowej parasol, sztycę i resztę akcesoriów.

Jest jeszcze coś, o czym wcześniej nie pisałem. Ten pokrowiec jest po prostu bardzo elegancki, a na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie niż na zdjęciach.

Pozdrawiam

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #10 dnia: 25.02.2021, 17:19 »
Dokładnie, taki 3 komorowy będzie optymalny. Feedery z dużymi młynkami umieszczasz w skrajnych komorach, w środkowej parasol, sztycę i resztę akcesoriów.

Jest jeszcze coś, o czym wcześniej nie pisałem. Ten pokrowiec jest po prostu bardzo elegancki, a na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie niż na zdjęciach.

Pozdrawiam

A jak ze sztywnością jest? Wędki dobrze zabezpieczone są ?
No i mam jeszcze pytanie czy w razie co w jednej komorze da radę upchnąć dwa uzbrojone kije ?

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #11 dnia: 25.02.2021, 19:53 »
Wędki są dobrze zabezpieczone. Ścianki zewnętrzne są "pancerne", przegrody pomiędzy komorami mają grubość około 3 mm i są wypełnione sprężystą pianką. Pokrowiec jest na tyle sztywny, że na równej powierzchni stoi sam bez podpierania. Na zdjęciu poniżej - pokrowiec z dwoma uzbrojonymi kijami i parasolem.
Do jednej komory da się upchnąć 2 uzbrojone kije z kołowrotkami w rozmiarze 4000 (kołowrotki na tej samej wysokości). Obawiam się, że przy rozmiarze 5000 nie będzie to już takie proste. Od razu dodam, że nie ma możliwości włożenia drugiego kija "do góry nogami", bo wówczas nie zapniemy zamka.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #12 dnia: 25.02.2021, 20:51 »
Wędki są dobrze zabezpieczone. Ścianki zewnętrzne są "pancerne", przegrody pomiędzy komorami mają grubość około 3 mm i są wypełnione sprężystą pianką. Pokrowiec jest na tyle sztywny, że na równej powierzchni stoi sam bez podpierania. Na zdjęciu poniżej - pokrowiec z dwoma uzbrojonymi kijami i parasolem.
Do jednej komory da się upchnąć 2 uzbrojone kije z kołowrotkami w rozmiarze 4000 (kołowrotki na tej samej wysokości). Obawiam się, że przy rozmiarze 5000 nie będzie to już takie proste. Od razu dodam, że nie ma możliwości włożenia drugiego kija "do góry nogami", bo wówczas nie zapniemy zamka.

Dziękuję bardzo za obszerne info i postawienie kropki nad i . 😊👍
Z drugiej strony co by nie wybrał będzie git 😁

timken

  • Gość
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #13 dnia: 25.02.2021, 22:10 »
Kolego S76 czy flagman ma w komorach jakieś rzepy mocujące wędki?

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pokrowiec Lorpio Extreme vs Flagman Armadale
« Odpowiedź #14 dnia: 25.02.2021, 22:12 »
Kolego S76 czy flagman ma w komorach jakieś rzepy mocujące wędki?

Niestety flagman nie ma rzepów ani sznurków  , taki mały minus
zaa to 😉