Autor Wątek: Nasze karpiowanie  (Przeczytany 353902 razy)

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2190 dnia: 25.10.2020, 17:19 »
Piękne rybki gratulacje. :bravo:

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2191 dnia: 25.10.2020, 18:57 »
Zazdroszczę wam ryb chłopaki.Odkąd przebranżowiłem się na karpie tj.od początku tego roku to na koncie mam jedną rybkę wiosną 14kg.Nie wiem co robię nie tak.Łowie na starej gliniance super kameralne miejsce .Coś mi się zdaje że ja nie umiem.zasiadam głównie na szybkie nocki.Tydzień temu np. miałem 4 konkretne rolki i brak ryby.Musiał bym chyba z kimś doświadczonym tam zasiąść.Gratuluje wszystkim ryb bo wiem że to ciężka praca.
Hmmm - skoro są rolki, to znaczy, że są tam ryby i reagują na Twoje przynęty. Prawdopodobnie coś nie tak masz z zestawami. Sezon zbliża się ku końcowi. Popatrz więc na filmy na YT, jak buduję się zestawy. Pomyśl nad dobrymi hakami, długością włosa i materiałem, z których budujesz przypony. W tych aspektach nie ma kompromisu, więc kupuj tylko dobry i sprawdzony towar. 💪
Pozdrawiam Seba

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2192 dnia: 25.10.2020, 20:26 »

Gratki dla Was, macie końskie zdrowie z tymi nockami :P
Sam powoli zaczynam myśleć nad zakupami na przyszły rok i znowu potrzebuję Waszej rady.
Do ciągłego nęcenia miejscówki lepiej kupić kulki 10 mm czy ciąć 18/20 mm na połówki, tak jak robiłem w tym roku?
Kulki podaję w miksie z kuku i pelletami, fajnie mi się to sprawdziło.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2193 dnia: 25.10.2020, 20:28 »
Zależy na jakie ryby się nastawiasz i co to za woda. 10mm to rozmiar dla płoci i leszczyków.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2194 dnia: 25.10.2020, 20:51 »
Zależy na jakie ryby się nastawiasz i co to za woda. 10mm to rozmiar dla płoci i leszczyków.
Woda taka że 90% większych karpi ma 70-80 cm, tych 80-100 cm jest dosłownie kilkanaście. Reszta standardowe karakany zarybieniowe które nie wciągają nawet kulek 18 :P
W tym roku najlepsze rezultaty miałem właśnie na pojedynczą kulkę 18 mm, nęciłem takim miksem jak opisałem, kulki w całości i pocięte na pół.
Stąd pytanie czy dalej ciąć czy dla wygody kupić 10 mm. Miejscówkę nęcę 3xtygodniu.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2195 dnia: 25.10.2020, 20:59 »
20mm bez żadnego cięcia, mniejszych nie ma sensu tym bardziej do systematycznego necenia. Z tym, że jeśli chcesz używać budżetowych kulek to lepiej ziarnem sypać.


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2196 dnia: 25.10.2020, 20:59 »
Kordi, jak dla mnie do nęcenia lepsze będą kulki większe, od 18mm wzwyż ,łowię podobnie z pva :kulki kroje do tego pellety,orzeszki ziemne solone, kuku, a drugi raz nęcę pva z całymi większymi kulkami ;)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2197 dnia: 25.10.2020, 21:01 »
:bravo: Panowie

U mnie dzisiaj: ilość karpi spora ale żadna rybka nie przekroczyła 10 kg, niestety - więc zdjęć tutaj nie wrzucę.
;)

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2198 dnia: 25.10.2020, 21:29 »
Dzięki za podpowiedzi, zostanę przy większych kulkach.
Używałem jak na razie tylko CCMoore, ale sprawdziły się świetnie i chce przy nich zostać na przyszły sezon.
Jako drugi smak myślałem nad SK70 albo jakimś innym śmierdzielu, może uda się wreszcie dogadać z Tobą Kozi, bo w tym roku był pełen spontan i stosowałem tylko to co miałem wcześniej kupione.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 248
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2199 dnia: 25.10.2020, 21:38 »
20mm bez żadnego cięcia, mniejszych nie ma sensu tym bardziej do systematycznego necenia. Z tym, że jeśli chcesz używać budżetowych kulek to lepiej ziarnem sypać.

Wyjaśnij dlaczego na wodzie dzikiej z mnóstwem drobnicy lepiej wejść w ziarno niż kule budżetowe...
Maciek

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2200 dnia: 25.10.2020, 21:40 »
Ccmoore wychodzi spoko przy workach 20 kg, kilowe opakowania to "zabójstwo". Jednak do regularnego necenia te kulki raczej średnio się nadają, są za miękkie ( chyba, że je podsuszysz) no i cena jednak spora jak na tyle necenia. Ja szedłbym w ziarno kukurydza/groch/orzech tygrysi.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2201 dnia: 25.10.2020, 21:43 »
20mm bez żadnego cięcia, mniejszych nie ma sensu tym bardziej do systematycznego necenia. Z tym, że jeśli chcesz używać budżetowych kulek to lepiej ziarnem sypać.

Wyjaśnij dlaczego na wodzie dzikiej z mnóstwem drobnicy lepiej wejść w ziarno niż kule budżetowe...
Bo mają praktycznie takie same wartości odżywcze i są zrobione praktycznie z samych mączek roślinnych?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 248
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2202 dnia: 25.10.2020, 21:54 »
20mm bez żadnego cięcia, mniejszych nie ma sensu tym bardziej do systematycznego necenia. Z tym, że jeśli chcesz używać budżetowych kulek to lepiej ziarnem sypać.

Wyjaśnij dlaczego na wodzie dzikiej z mnóstwem drobnicy lepiej wejść w ziarno niż kule budżetowe...
Bo mają praktycznie takie same wartości odżywcze i są zrobione praktycznie z samych mączek roślinnych?

Na takiej wodzie twoim zdaniem bardziej selektywne będzie ziarno niż kule....
Maciek

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2203 dnia: 25.10.2020, 22:20 »
Raczej każdy wie, że kule będą bardziej selektywne od ziarna. W długotrwałym neceniu selektywność nie jest dla mnie priorytetem a nawet lepiej jeśli jest zamieszanie w łowisku. Jeśli ktoś chce kupować ziarno w postaci kulki z dodatkiem barwnika i aromatu za 15 zł/kg to już jego wola.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 248
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #2204 dnia: 26.10.2020, 06:59 »
Raczej każdy wie, że kule będą bardziej selektywne od ziarna. W długotrwałym neceniu selektywność nie jest dla mnie priorytetem a nawet lepiej jeśli jest zamieszanie w łowisku. Jeśli ktoś chce kupować ziarno w postaci kulki z dodatkiem barwnika i aromatu za 15 zł/kg to już jego wola.
To twoje kule konstrukcyjnie są takie same - te co sprzedajesz za kilkanaście złotych za kg...
Nie odbieraj tych pytań jako atak - chce tylko dowiedzieć się czy zanętówka twoim zdaniem = się ziarnom....
Maciek