Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 281805 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1740 dnia: 07.06.2019, 23:05 »
Cóż mam zrobić... większość komercji w moich okolicach karpiem stoi :(
Wybrałem się w tym tygodniu żeby opłacić składkę PZW, to... było zamknięte :D Cały czas wiatr w oczy i do tego pod górkę :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1741 dnia: 08.06.2019, 09:12 »
Warto było dziś rano wstać Może nie metrowy, bo miał 73 cm, ale latał na ogonie jak dziki. Miałem jeszcze jednego 56 cm i sporą ilość okoni. Niestety same małe. Takie wypady to ja lubię

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Jožin z bažin

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1742 dnia: 08.06.2019, 09:41 »
Kubator w slammerku nie robią ci się brody jak masz plecionkę prawie po rant szpuli??
- Arek -

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1743 dnia: 08.06.2019, 10:05 »
:bravo: :bravo: Kubator, drapieżca wygląda zacnie, kawał zębatego przeciwnika :bravo: :beer:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1744 dnia: 08.06.2019, 10:48 »
Off road "Leszcz"
Dzisiejsza wyprawa zaskoczyła mnie pod wieloma względami. Kompletnie nowe łowisko, o którym praktycznie nic nie wiedziałem, poza tym, że ponoć są tam leszcze. Dzień wcześniej oglądając jezioro na google maps moją uwagę przykuła nie tyle wielkość jeziora, co jego bardzo urozmaicona linia brzegowa. To, co pięknie wyglądało na ekranie komputera, okazało się totalnym buszem i poszukiwanie jakiejkolwiek miejscówki zdatnej do łowienia zajęło mi ponad dwie godziny… Dzisiaj postawiłem na swoją sprawdzoną mieszankę i dystans 60m, aby odciąć się od drobnicy buszującej przy brzegu. Jak na pierwsze starcie z nowym nieznanym łowiskiem było całkiem nieźle. 😊
Pozdrawiam Bartek.


























Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1745 dnia: 08.06.2019, 10:57 »
Kubator w slammerku nie robią ci się brody jak masz plecionkę prawie po rant szpuli??
Na zdjęciu faktycznie wygląda, że jest tam nawinięte pletki po rant. W rzeczywistości tak nie jest. Szpula jest wypełniona w ok 80 %. Do tej pory nigdy nie miałem problemów z brodami. Paletka jest dość gruba, bo 0,16 może to pomaga.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Jožin z bažin

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1746 dnia: 08.06.2019, 10:58 »
Fajne leszcze Bartek. Ja też na nie zapolowałem . Na Zalewie Elektrowni Rybnik leszcze wyraźnie skończyły potarłowe obżarstwo i nie łowię ich już dziesiątkami jak w maju. Pora dać szansę innym wodom - przynajmniej do jesieni. Mimo to udało mi się złowić 2 sztuki z czego jeden 62 cm - czyli jak na ten zbiornik i moje osobiste rekordy spory. 


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1747 dnia: 08.06.2019, 11:31 »
Wczoraj wieczorem pojechałem na nockę na łowisko Kuter Port. Nad wodą zameldowałem się o 19:30, szybko się rozwinąłem i zacząłem nierówną walkę z krwiopijcami na które nic nie pomagało Jak już się trochę ogarnąłem to zaczęły się pojawiać brania i do 1:30 złowiłem 4 karpie, a dwa się spięły. Niestety towarzystwo w sąsiedztwie skutecznie odstraszało ryby wrzaskiem, śpiewem i piciem Dopiero po 6 jak skończyli balować ryba się trochę ruszyła i dołowiłem jeszcze 2 karpie i karasia.
O 8 się zwinąłem bo obowiązki wzywały ale wypad (pomijając towarzystwo imprezowe i komary) uważam za udany

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1748 dnia: 08.06.2019, 12:22 »
I ja dziś na 3 godzinki od 4 do 7 wyskoczyłem, ale bardzo słabiutko.
Jedyny plus, że zabrałem bullety Prestona i dorzuciłem w sam środek spławiających się ryb na jakieś 80m.

Trochę drobiazgu i takie tam leszcze trzydziestaki, ale niedosyt jest. Za 3 tygodnie, może znowu się wyrwę na chwilkę.



Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1749 dnia: 08.06.2019, 14:18 »
80 m ! Szok, nieźle. Kosmos dla mnie :)
Shreku, jeden chyba piłkę lekarską opierdzielił :D
Jak widzę w wynikach Bartka lub Zbyszka to już wiem, że zobaczę pokaz klasy.. :)
Wszystkim gratuluję. I zazdroszczę
Uzależniony od wędkarstwa

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1750 dnia: 08.06.2019, 19:32 »


80 m ! Szok, nieźle. Kosmos dla mnie :)

Na takie odległości, to już obowiązkowo plecionka, bo wskazania na szczytówce 1oz Castmastera ledwo zauważalne. Zamiast 30g koszyka Plug it Feeder poszedł 50g dutch master i przybyło 30m zasięgu.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1751 dnia: 08.06.2019, 19:48 »
Po wczorajszej wyprawie miałem mieć dzień "domowy" :) Wstałem właśnie z takim nastawieniem, ale plany się zmieniły 8)
Wybrałem łowisko Kuter Port w Nieznanowicach, bo mam w miarę blisko, a dodatkowo mogę podjechać autem w miejsce łowienia, co przy obecnych upałach jest dla mnie dużym plusem.

Na łowisku zameldowałem się dość późno, bo po 12:00. Skwar był niemiłosierny :sun: a ludzi tyle jakby coś tam za darmo rozdawali. O dziwo, miejsce w którym planowałem usiąść było wolne, więc nie zastanawiając się, właśnie tam się udałem. W tym miejscu woda jest głębsza, więc pomyślałem, że w taką pogodę może to być atutem.

Przygotowałem jedną mieszankę do methody: Sonubaits Chocolate Organe + DB Marine Halibut Method Mix + pellet Skretting 2,3 mm. Całość zmieszana w stosunku 1:1:1. Szybko rozstawiłem stanowisko i rozłożyłem parasol, by jak najszybciej odgrodzić się od słońca.

Po kilkunastu minutach łowienia dość agresywne branie, ale zakończone spinką :( Dobre rozpoczęcie! Yeah! :facepalm:
Później zaczął się koncert brań. O dziwo nikt nic NIE ŁOWIŁ! Ja w ciągu 4h wędkowania złowiłem 4 amury, 10 karpi i 1 karasia :D
Podszedł do mnie Pan łowiący obok i spytał, na co łowię. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że na taką mieszankę i taką przynętę. Odpowiedział, że w sumie to się nie dziwi, że małe ryby biorą na małe przynęty, a on czeka na coś konkretnego. W trakcie tej rozmowy miałem branie i na macie wylądował amur 8 kg... :D :D :D Pan był na tyle miły, że zrobił mi zdjęcie :D
Pozdrawiam też Pana, który widząc co się dzieje postanowił wywozić swoje zestawy zaraz obok miejsca, gdzie łowiłem. Jak widać coś nie poszło ;)

Czytałem wpis Shreka i szczerze współczuję... To łowisko przyciąga taką patologię :( Ja miałem szczęście, że patole spali po nocnych wybrykach, a tylko od czasu do czasu po łowisku niosły się patriotyczne utwory z gatunku Disco Polo :facepalm: :facepalm:

W sumie łowiłem około 4 godzin. Nadeszły dość nieprzyjemne chmury, a ja wolałem uniknąć suszenia bagaży, więc się zebrałem. Odpocząłem, zrelaksowałem się i zyskałem śródziemnomorską opaleniznę :D :sun:

Pozdrawiam,
Maciek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1752 dnia: 08.06.2019, 20:10 »
Maciek, ostatnio podobną mieszankę zrobiłem. Chocolate Orange + DB Marline Halibut Pellet + Coppens.
 I nic nie siadło. Hmmm... :facepalm:
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1753 dnia: 08.06.2019, 20:34 »
Maciek, ostatnio podobną mieszankę zrobiłem. Chocolate Orange + DB Marline Halibut Pellet + Coppens.
I nic nie siadło. Hmmm... :facepalm:

Widocznie masz trudniejsze wody... :P

A tak na poważnie, to kwestia szczęścia. W czwartek kupiłem SB Chocolate Orange (moja druga paczka w ciągu dwóch sezonów). Do tej pory bardzo średnie wyniki na nią miałem. Dzisiaj mieszanka z DB otworzyła mi wodę :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #1754 dnia: 09.06.2019, 11:49 »
Normalnie kileros :bravo: :thumbup: :beer: