Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 281816 razy)

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2355 dnia: 25.08.2019, 13:06 »
Ładnie połowione :) Gratulacje za życiówkę i próby z pellet wagglerem. Opowiecie więcej na Batorówce.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2356 dnia: 25.08.2019, 13:09 »
Ładne połowy :thumbup:

U mnie po raz kolejny w tym roku znany motyw: szukam klenia, wchodzi leszcz.

W dodatku przez głupotę przegapiłem piękne branie - wędka zleciała z widełek, cud że się nie połamała na kamieniach. Robercik w tym czasie grzebał w plecaku szukając scyzoryka :facepalm:.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2357 dnia: 25.08.2019, 16:22 »
:bravo: Panowie, Mokate - specyficzne łowisko, łowią tam znajomi, ja wybieram się tam od roku ... 2012 i jakoś w końcu zawsze jechałem gdzie indziej ;)
;)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2358 dnia: 25.08.2019, 16:45 »
Fisha, kiedyś się z Wami tam wybiorę ;)

W dodatku przez głupotę przegapiłem piękne branie - wędka zleciała z widełek, cud że się nie połamała na kamieniach. Robercik w tym czasie grzebał w plecaku szukając scyzoryka :facepalm:.

Haha. Ostatnio miałem podobną akcję, ale ja musiałem wskakiwać do wody :D Wbiłem przednią podpórkę w skraj skarpy, zwijałem drugi zestaw, rozmawiałem przez telefon z żoną, a na drugiej wędce branie. Myślę sobie "na spokojnie, zwinę zestaw i zacznę hol na drugiej wędce". W tym momencie część skarpy odpadała, podpórka wywróciła się, a wędka... w wodzie :D Akcji jak w słonecznym patrolu nie było, ale to dziwne uczucie gdy wędka odpływa. Zobaczymy jak kołowrotek zniesie taką kąpiel :)

A wczoraj też udało mi się fajnie połowić :) Pojechałem rekreacyjnie na nieznane mi łowisko. Łowisko mocno obstawione przez "ciężkie wędkowanie". Chciałem ustawić się tak, by parasolem odsłonić się słońca. Po lewej stronie miałem zatoczkę i to w niej złowiłem większość ryb. Donęcałem pelletami (po kilka sztuk z procy, co 15 minut) oraz co 2 godziny garścią-dwoma konopii z brzegu.

Jestem bardzo zadowolony, a to ryba dnia. Nie miałem wagi, ale nie byłem go w stanie sensownie podnieść. Chyba jakiś wątły jestem :) Aha... mata ma długość 110 cm :)


Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2359 dnia: 25.08.2019, 17:00 »
Pięknie połowiliście :bravo: :thumbup: :beer:
Graty :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2360 dnia: 25.08.2019, 17:37 »
No, no, Panowie :bravo: Biję pokłony :) Rybki wyglądają na zdrowe, przyjemnie się patrzy :)
 :thumbup: :beer:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2361 dnia: 25.08.2019, 17:53 »
Wczoraj pierwszy raz próbowałem łowić na boczny trok. Woda SUM tuż za mostem Cłowym na wschodniej Odrze. Zaczepów więcej niż ryb. Łowiłem na bardzo lekko jigiem go 8 g. Zerwałem około 6-7 zestawów, ale kilka okonów po 20-kilka cm złowiłem, plus dwa urwane czyjeś zestawy. Metoda spodobała mi się, tylko trzeba poszukać innego łowiska.

Dziś ciepły kanał Dolnej Odry. Chciałem sprawdzić jak będą brać ryby w miejscu, które wcześniej obserwowałem (masę spławiających się ryb). Od świtu uparłem się na klasycznego feedera ze skrętką. Zanęta to mieszanka Sensas Bream River + Lorpio Magnetic Tench Red Worm + Sonu Green cośtam + garść mrożonego kastera i pinki + bosster Krill&Tuna.
Okazało się, że miejsce jest obfite w rybki, tylko metoda nie ta. Dużo wskazań, a mało brań. Próbowałem różnych przynęt (kaster na hak, różne pellety i dumbelsy na włos), aż około godz. 10 zmieniłem zestaw na metodę, na sztywno. Miejsce ma około 4 m głębokości i prawie stojącą wodę, więc użyłem podajnika Traper pellet 30 g, aby towar dotarł w całości na dno. Do podajnika mieszanka zanęty ze szczyptą kastera + kaster na hak.
No i woda się otworzyła. Brania w odstępach 2-3 minutowych leszczyków 25-40 cm. Nawet dwa karasie srebrzyste 20-30 cm. O 11:30 woda się zamknęła. W nieba ukrop taki, że co pół godziny czapkę maczałem w wodzie, aby się trochę schłodzić (pomaga). Około godz 13 zwinąłem się zachowując w pamięci kilka pięknych wyskoków karpi i kolejne miejsce do obłowienia.
Zdjęć nie ma, bo wszystkie ryby wróciły do wody w kilka sekund po odhaczeniu i zmierzeniu. Ostał się ino śluz na podbieraku.
Poszło około 1 kg mieszanki zanętowej i garść kastera.

PS. Wpadło mi jedno spostrzeżenie: leszcze nie biorą "do brzegu", tylko w kierunku wędki. Zestaw posyłałem pod przeciwny brzeg, a leszcz często brał uginając szczytówkę aby natychmiast ją prostować, a potem nią szarpać (próby uwolnienia się z haczyka).

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2362 dnia: 25.08.2019, 19:14 »
Nie sposób gratulować Wam wszystkim osobno.. wielkie brawa :bravo:
Zbieram szczenę z podłogi..
Ale miśki! I takie branie na Wiśle, ciekawe co to mogło być..
Uzależniony od wędkarstwa

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2363 dnia: 25.08.2019, 19:39 »
Robert

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2364 dnia: 25.08.2019, 19:46 »
Znajdź podobieństwa:



Jacek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2365 dnia: 25.08.2019, 20:13 »
Maćki, Czesiu piękne wyniki na nowych wodach
Gratuluję rekordu

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2366 dnia: 25.08.2019, 20:38 »
I takie branie na Wiśle, ciekawe co to mogło być..
Duży lechol albo kleń/jaź.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2367 dnia: 25.08.2019, 20:59 »
Wczoraj wybrałem się sam na ryby, gdyż zdrajca metalu (Mario 8 ) miał inne plany, miała być drobnica, jakaś płoć, leszcz ewentualnie karp do 1,5kg gdyż przeważnie takie się znajdują w komercjach. Zestaw spławik czyli 16 główna, 12 przypon, hak 14 ot tak na parę godzin a dokładnie 3 wypad na odchamienie. Po dojeździe na miejsce i rozłożeniu stanowiska zapiąłem kosz na drobnicę i atak. Jakim błędem okazało się, iż nie miałem przygotowanego drugiego kosza i maty. No cóż trzeba sobie radzić, hol około 20 minut wiele odjazdów i brak sprzętu pod ręką a co gorsza kumpla żeby podał czy zrobił zdjęcie czy nagrał, ten co próbował jak ja nagrywać telefonem jedną ręką a drugą walczyć wie o czym mówię. Wrzuciłem filmik na yt gdyż brakło już mi miejsca w telefonie i muszę go gdzieś zgrać aby na starość ( o ile się dożyje) coś powspominać, wiadomo czysto amatorski i traktuję go jako prywatny gdyż nie jest wykonany tak jak filmy np koleżanki Ani. Jeżeli zapomniałeś jak gra hamulec w kołowrotku to można chociaż tego posłuchać.

Klawo to wyglądało, aczkolwiek ryba trochę musiała się zmęczyć. Gratulacje za opanowanie i walkę! :bravo:
Podbieraki żyłkowe zdecydowanie nie służą do podbierania takich ryb, ale dobrze że się udało :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2368 dnia: 25.08.2019, 21:08 »
:bravo: ;D
;)

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2369 dnia: 25.08.2019, 21:39 »
Dzisiaj pierwszy raz łowiłem techniką pellet waggler. Testowałem przy tym nowy kij Browning C-Carp Pellet Waggler i jestem zadowolnony z kija. Łowiłem żyłką 0.225 Shimano a przypon Browning 0.18 do 3kg. Złowiłem 13 karpi od 2 do 6 kg a 6 karpi zeszło. Fotki zrobiłem tylko największemu karpiowi i jednemu z dziwnym pyskiem. Reszta po wypięciu haka w podbieraku lądowała w wodzie.   Technika wyczerpująca ale przyjemna. Mam zrobione 2 filmiki telefonem ale nie wiem jak je tu wkleić.









Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Sztywnej linki🎣