Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1893025 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11685 dnia: 16.02.2021, 19:45 »
Jeszcze rozumie że maja zgode do celów naukowych ale w innym przypadku nie rozumie po co ustawodawca wprowadza okres ochronny po czym daje zezwolenia na odłów.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11686 dnia: 16.02.2021, 19:56 »
Janusz, jeżeli ktoś ma na codzień styczność z prawem nie takie cuda widział. Mnie już mało co jest w stanie zdziwić w tym kraju.
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11687 dnia: 16.02.2021, 20:21 »
Jeszcze rozumie że maja zgode do celów naukowych ale w innym przypadku nie rozumie po co ustawodawca wprowadza okres ochronny po czym daje zezwolenia na odłów.

Prosta sprawa zgodna z prawem rybackim.

Polski system racjonalnej gospodarki rybackiej wymaga prowadzenia systematycznych zarybień. Aby móc to robić trzeba:
1) samemu prowadzić wylęgarnictwo i podchów
albo
2) kupować materiał zarybieniowy od innych

I teraz, aby realizować punkt 1 trzeba mieć tarlaki. Odławia się więc je i w zależności od opłacalności dla użytkownika wracają one do wody albo trafiają do gastronomii. I tak o to mamy m.in. szczupaki i sandacze w sklepach i na targach, które są powszechnie sprzedawane świeżutkie w okresie ochronnym.

Jednak najbardziej ciekawa dla mnie to była decyzja marszałka województwa z Torunia z zeszłego roku. Gość w 2020 r. wydał decyzję, w której zezwolił okręgowi PZW w Toruniu przez kolejne 5 lat odławiać łososia i troć..... na terenie rezerwatu przyrody "Rzeka Drwęca" (w odległości mniejszej niż 50 m od budowli i urządzeń hydrotechnicznych oraz w przepławce) i dodatkowo jeszcze zezwolił na wprowadzenie tych ryb do obrotu handlowego. Hahaha.
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że w uzasadnieniu swojej decyzji umotywował ten odłów tym, że istnieje rządowy program restytucji tych ryb. Nie wiem czy rozumiecie :) Marszałek województwa twierdzi, że z publicznych pieniędzy (czyli nas wszystkich) zarybia się łososiem i trocią i z tego powodu okręg PZW w Toruniu ma prawo je odławiać i nimi handlować. Hahaha. Kraj z dykty. Jedyny chyba kraj na świecie w którym restytuowane gatunki ryb trafiają martwe na handel.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11688 dnia: 16.02.2021, 20:31 »
Arku w  SR, SO, PR, PO widziałem i słyszałem takie rzeczy że reforma sądownictwa raczej nic nie naprawi. A mój ojciec w SR w małej miejscowości w sprawie cywilnej w tak zwanym nieprocesie został tak potraktowany przez Sąd, że ja póki co, to już chyba nie wierze w sprawiedliwość wyroków sądowych.
 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11689 dnia: 16.02.2021, 20:33 »
System jest do kitu, a szczególnie ten rybacki z jej pseudo racjonalną gospodarką rybacką, gdzie restytucja ostatecznie kończy się na talerzu.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 441
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11690 dnia: 16.02.2021, 20:44 »
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że w uzasadnieniu swojej decyzji umotywował ten odłów tym, że istnieje rządowy program restytucji tych ryb.

Myślał, że chodzi o resuscytację. Ryba tak długo pod wodą, pewnie nieprzytomna. Trzeba wyłowić i ratować :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11691 dnia: 16.02.2021, 20:54 »
To jest źle pojęta restauracja populacji szczupaka. Umieszczenie jej w restauracji.

Nie mam słów na te kpiny i niszczenie polskiego rybostanu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11692 dnia: 17.02.2021, 16:41 »
Orientuje się może ktoś, czy na zawodach w klasyku, opartych o regulamin PZW w feederze można używać Lava Rocks i Bait Boosterów od Sonubaits?
Kamil

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11693 dnia: 18.02.2021, 11:33 »
Siemano!

Od świąt jestem szczęśliwym posiadaczem parasola Quantum Radical mega brolly 3.00m. Teraz jestem na etapie wymiany pokrowca i moje pytanie - z Waszego doświadczenia, jakie są pokrowce, do których kieszeni dodatkowych wejdzie ten wielki sku*wiel? Czy lepiej od razu sobie odpuścić i dokupić oddzielny, albo doszyć uchwyt i nosić oddzielnie..?
Uzależniony od wędkarstwa

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 011
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11694 dnia: 18.02.2021, 11:41 »
Chyba lepiej kupić komorę więcej i przeznaczyć ją na parasol.
Też mam spory parasol (chyba 300cm po czaszy) i upychanie go w dodatkową kieszeń (sztywne Lorpio 160/180cm) to nic miłego.
Za to jak mam ze sobą karpiowego holdalla (DAM 170cm, 4 komory) to wrzucam go w jedną z komór + jakieś sztyce itp. i ma to ręce i nogi moim zdaniem.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Reputacja: 15
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11695 dnia: 18.02.2021, 17:07 »
Może wie ktoś gdzie mogę dostać szczytowke 1,5 uncji do flagmana inspiration 3,9m cw 130g. W drapieżniku i gliny natura nie ma.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11696 dnia: 18.02.2021, 17:08 »
Może wie ktoś gdzie mogę dostać szczytowke 1,5 uncji do flagmana inspiration 3,9m cw 130g. W drapieżniku i gliny natura nie ma.
Jaka średnica?

// Edit: Średnica 3 mm. Proponuje wykorzystać węglowe szczytówki Jaxona jako zamienniki. Dobrze się sprawują. Dostępne w D, większośc stacjonarnych wędkarskich też takowe szczytówki posiada w sprzedaży.
Marcin

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Reputacja: 15
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11697 dnia: 18.02.2021, 17:11 »
3mm

Edit/ Myslales o takiej ?https://sklepdrapieznik.pl/szczytowki/17745-szczytowka-do-feedera-weglowa-miekka-30mm.html

Pytanie jest jakie ma.mniej więcej ugięcie?

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11698 dnia: 18.02.2021, 17:41 »
Może wie ktoś gdzie mogę dostać szczytowke 1,5 uncji do flagmana inspiration 3,9m cw 130g. W drapieżniku i gliny natura nie ma.
szukaj u Browninga  Sphere

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11699 dnia: 18.02.2021, 20:28 »
3mm

Edit/ Myslales o takiej ?https://sklepdrapieznik.pl/szczytowki/17745-szczytowka-do-feedera-weglowa-miekka-30mm.html

Pytanie jest jakie ma.mniej więcej ugięcie?
Ugięcie to tak na oko 2 oz. Długość 50 cm. Nie wiadomo, jak będzie pasować rozmieszczenie i wielkość przelotek. Cena 22 zł
Browning Sphere. Długość 60 cm. Nie wiadomo, jak będzie pasować rozmieszczenie i wielkość przelotek. Cena 129 zł.

Jak podasz wszystkie wymiary szczytówki: długość, rozmieszczenie przelotek od początku szczytówki i ich średnice, to pomierzę te od Sphere 1,5 oz i dam Ci znać, czy są zgodne.
Pozdrawiam,
Tomek