Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1892861 razy)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Zbyszek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4786 dnia: 18.05.2017, 20:00 »
Jestem posiadaczem takiej oto wędki - opis z blanku
                  "Silstar Multiflex Matchpicker Plus 290" , 2 składy + 4 szczytówki różnej długości. Cała długość wędki w zależności od  szczytówki 2,94- 3,14m.
W 2015r pytałem się na forum czy jest ktoś kto ma taki kijek. Jako że od tego czasu trochę nas przybyło zapytam raz jeszcze czy ktoś z kolegów posiada takie wędzisko ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4787 dnia: 18.05.2017, 23:16 »
Dzięki Zbyszku

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

ProBono

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4788 dnia: 19.05.2017, 22:01 »

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4789 dnia: 19.05.2017, 22:33 »
Mam podobne pytanie jak kolega wyżej ;) Czy do karuzeli Drennan Canal Waiter https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pudelka-i-karuzeletacki-drennan/20425-tacka-karuzela-drennan-canal-waiter-black.html?search_query=canal+waiter&results=2 wchodzą jeszcze jakieś pudełka oprócz tych od Drenaana 1.1 Pint. Zamierzam kupić tą karuzelę, ale trochę słabo jakby wchodziły tylko te najmniejsze pudełka.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4790 dnia: 19.05.2017, 22:43 »
Mam podobne pytanie jak kolega wyżej ;) Czy do karuzeli Drennan Canal Waiter https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pudelka-i-karuzeletacki-drennan/20425-tacka-karuzela-drennan-canal-waiter-black.html?search_query=canal+waiter&results=2 wchodzą jeszcze jakieś pudełka oprócz tych od Drenaana 1.1 Pint. Zamierzam kupić tą karuzelę, ale trochę słabo jakby wchodziły tylko te najmniejsze pudełka.
Wchodzą tylko te małe :)
Zbyszek

ProBono

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4791 dnia: 19.05.2017, 23:01 »
Mam podobne pytanie jak kolega wyżej ;) Czy do karuzeli Drennan Canal Waiter https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pudelka-i-karuzeletacki-drennan/20425-tacka-karuzela-drennan-canal-waiter-black.html?search_query=canal+waiter&results=2 wchodzą jeszcze jakieś pudełka oprócz tych od Drenaana 1.1 Pint. Zamierzam kupić tą karuzelę, ale trochę słabo jakby wchodziły tylko te najmniejsze pudełka.

Te też pasują. Sprawdź wymiary. Miałem tą karuzelę i te były na styk http://www.sklepy24.pl/sklep/bolw_pl/produkt/mikado-pudelko-na-przynety-uac-g013-17-x-17-x-10-cm-/4168

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4792 dnia: 19.05.2017, 23:14 »
Mam podobne pytanie jak kolega wyżej ;-) Czy do karuzeli Drennan Canal Waiter https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pudelka-i-karuzeletacki-drennan/20425-tacka-karuzela-drennan-canal-waiter-black.html?search_query=canal+waiter&results=2 wchodzą jeszcze jakieś pudełka oprócz tych od Drenaana 1.1 Pint. Zamierzam kupić tą karuzelę, ale trochę słabo jakby wchodziły tylko te najmniejsze pudełka.

Te też pasują. Sprawdź wymiary. Miałem tą karuzelę i te były na styk http://www.sklepy24.pl/sklep/bolw_pl/produkt/mikado-pudelko-na-przynety-uac-g013-17-x-17-x-10-cm-/4168

Canal jest na najmniejsze pudelka. Takie 16-17cm szerokie nie wejdą bo to są właśnie duże.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4793 dnia: 20.05.2017, 15:49 »
Koledzy mam do Was pytanie ale przed tym kilka slow wstępu:
jestem członkiem PZW. W bliskiej odległości od mojego miejsca zamieszkania jest wyrobisko potorfowe ok. 4ha którym opiekuje się miejscowe koło PZW. Aby tylko  tam móc wędkować należny wnieść opłatę okręgową i składkę na ten zbiornik. Ja posiadam składkę okręgową, składkę na ochronę wód i dodatkowo składkę  na inny zbiornik w tym samym okręgu. Parę dni temu rozmawiałem z prezesem tego koła zapytałem czy mogę wnieść symboliczną opłatę do koła za 4-5 dób możliwości testowania przynęt i zanęt które posiadam. Jednocześnie zaznaczyłem że każda ryba wróci do wody. Prezes wyraził zgodę bez wnoszenia opłaty ale w ramach posiadanych uprawnień na to wyrobisko  kolegi z którym bym przyjeżdżał. OK pomyślałem sobie lepiej tak niż wcale. Dzisiaj prezes był bardzo zdziwiony widząc mnie jak wykonuje wszelkie czynności w trakcie wędkowania. Powiedział że mogę testować sobie do woli towar który posiadam ale zmiana przynęty, wyrzut zestawu, zacięcie i hol ryby i podebranie musi wykonać kolega. Jak rozmawiałem z nim wcześniej zrozumiałem że z kolegą siadamy obok siebie i machamy każdy swoim kijem łącznie z jej holowaniem i podebraniem.
Wkurzyłem się bo nie tak to sobie wyobrażałem te testowanie i zwinąłem się do domu. Dodaje że opłata za ten zbiornik nie jest duża i stać mnie na to ( nie jestem sępem ) ale chyba jak za 4-5 dób wędkowania to nie ma sensu jej wnosić. Jak rozmawiałem z kolegami to każdy mówi co innego .Jeden że mogę z kolegą w ramach jego uprawnień , drugi że nie, trzeci że mogę zaciąć rybę ale muszę po zacięciu oddać mu wędkę , czwarty że w ogóle nie mógł bym tam nic wykonywać, piaty że mogą wszystko ale z kolegą i po jednej wędce no i szósty że kolega wpisuje mnie jako osobę towarzyszącą i mogę wędkować. Jak to właściwie jest. Chce zaznaczyć że mam skończone 14 lat, stać mnie na wniesienie opłaty za ten zbiornik i nic z tego nie rozumię. Bardzo proszę nie udzielajcie odpowiedzi w formie "wnieś opłatę i problem z głowy" itp. W końcu proszę mi powiedzieć co i jak i czy w ogóle mogę tam testować towar przez te 4-5 dni ? A moze jest przepis w którym jest mowa o tym że jak zapłacisz to będziesz mógł wędkować. Koniec kropka










2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4794 dnia: 21.05.2017, 14:14 »
Mam pytanie do posiadaczy kuchenek gazowych w walizce. Przestał działać iskrownik, muszę korzystać z zapałek. Można to cholerstwo jakoś naprawić?
Zbyszek

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4795 dnia: 22.05.2017, 12:13 »
Dwa krótkie pytania:

1. Czy podajnik banjo prestona sprawdzi się na łowisku 5-7 m?
2. Czy podajnik banjo prestona sprawdzi się na łowisku z mocno zarośniętym dnem?
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4796 dnia: 22.05.2017, 13:10 »
1. Raczej nie, bo ma dziurki w dnie. Przy takiej głębokości lepiej stosować podajniki z pełnym dnem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4797 dnia: 22.05.2017, 13:35 »
Przy tej głębokości to raczej koszyk klasyczny, choć możesz to dokleić jakimś klejem, czy ekstraktem białkowym z jakiś zbóż.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4798 dnia: 23.05.2017, 12:06 »
Czy może ktoś podrzucić link gdzie znajdę dobry i zarazem prosty węzeł do tych łączników
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4799 dnia: 23.05.2017, 12:09 »
Czy może ktoś podrzucić link gdzie znajdę dobry i zarazem prosty węzeł do tych łączników

Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, stosuje na krętliki i łączniki tego typu które pokazałeś