Autor Wątek: Które kulki są kiepskiej jakości?  (Przeczytany 7073 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #30 dnia: 26.10.2020, 21:46 »
Tak dla przykładu niech to będą boilisy Star Baits. Jedne tanie za 12zł/kg drugie za 50zł/kg. I pytam dalej czy te za 12 to "gips", a te drogie są super czy jeszcze o coś innego chodzi?

Opis producenta kulek Star baits Grab & go:

Rodzina kulek Grab & Go to najwyższej jakości przynęty, które pozwolą Ci złowić mnóstwo karpi! Każda z nich została stworzona w oparciu o składniki o potwierdzonej skuteczności połączone z atraktorami. Mają zbalansowane własności odżywcze, w wodzie działają szybko, zaraz kiedy się w niej znajdą. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z dipami Bait Booster i kulkami Boosted Boils. Inteligentna kombinacja przynęt pozwoli oszukać nawet najostrożniejsze ryby.

A teraz opis tych za 5 dyszek:

Demon Hot Demon jest jednym z nowej serii produktów Star Baits. Opracowane z myślą zapewnienia wszystkich potrzeb żywieniowych karpi. Do ich produkcji użyto tylko najwyższej klasy naturalnych składników bez sztucznych barwników i aromatów. Hot Demon okazało się przez długoterminowe wyczerpujące testowanie jedną z najbardziej skutecznych przynęt niemalże w każdych warunkach. Wyniki jakie dała w zimnej wodzie czynią ją idealną serią zimową, kiedy inne po prostu przestają działać. Przynęta jest bogata we wstępnie trawione mączki rybne rozpuszczające się również niskiej temperaturze wody. Najwyższej jakości oleje, selektywnie dobrane i zmiażdżone przyprawy, witaminy i składniki mineralne, ekstrakty stymulując apetyt u ryb zmuszają je do poszukiwania źródła pożywienia.

Powiem że oba opisy mnie przekonują, może ten drugi bardziej. Ale przecież jak kupię te tańsze to będę miał ich 4 razy więcej. A ryby zciągną mi z najdalszego końca jeziora, no chyba że mnie marketingowiec ze Starbaita w chuja robi. 
Pogubiłem się w tym całym karpiarsto - grunciarstwie. Mam paranoje że znów kupię "gips" i w dodatku słono przepłacę
Zadajesz ciągle to samo pytanie czy oryginalna coca-cola jest gorsza od pseudo coli za 2 zł?
Jednemu pasuje to, a drugiemu tamto.
Tanie kulki to tak jak tani telewizor, możesz kupić 60 cali za 1500 zł, a możesz kupić za 20000 zł.
Naprawdę przeczytaj co napisałeś i do czego zmierzasz.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #31 dnia: 26.10.2020, 21:52 »
Mam dziwne wrażenie że ten wątek jest ... dla internetowych łowców okazów... powód, na jednej wodzie połowisz na solara, dynamite, bait zone itp a na innej tb będzie robił furrore...
Pozdrawiam Piotr

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #32 dnia: 27.10.2020, 08:25 »

Największego karpia w tym sezonie złowiłem  na fluo dumbelsa w połączeniu z ziarnkiem gotowej konserwowej kukurydzy, w której jest tyle chem,  ze przez 5 lat nie zgnije. Ryba wybrała przynętę w której nie ma żadnych ciekawych wartości odrzywczej. Podejżewam że zadziałał jedynie kolor i aromat.
Drugi mój  karp sezonu został złowiony za to na bardzo drogą kulkę SBS, gdzie wyraźnie widać pracę tej przynęty. Po wyciągnięciu z wody, po 12h ta kulka dalej wydziela swój aromat i robi się fajna stuktura kulki

Michał, kulka przynętowa często nie jest przeznaczona do konsumpcji, i ryba by tego nie zjadła. Ale chcąc wprowadzić na zęby gardłowe dochodzi do samozacięcia.

Wiele zależy od taktyki jaką stosujesz. Angole mówią o dwóch typach, blend in oraz stand out. Czyli coś co się wtapia w nęcony towar jak i coś, co się wyróżnia na jego tle. To samo jest w feederze. Masz więc przynętę, która jest jedną z kulek którymi się nęci, lub coś, co jest widoczne i ma stanowić główny cel, zazwyczaj jest to pop-up, doprawiony. Wtedy taką przynętę się podnosi, aby ryba chciała od niej zacząć posiłek :) I jedna i druga taktyka się sprawdzają. Dlatego można użyć samych kulek zanętowych, lub kupić odpowiednie waftersy czy pop-up'y, aby przynętę jakoś wyróżnić.


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #33 dnia: 27.10.2020, 08:42 »
Zadaję owszem to samo pytanie i w dalszym ciągu odpowiedzi nie otrzymałem. Więc pytam raz jeszcze. Gdzie jest granica między wartościową kulką, a gdzie zaczyna się tzw gips, czyli coś co nie łowi, wręcz szkodzi rybom? Czy tylko cena decyduje? Może najlepiej działanasza podświadomaść, wiara w drogi towar czy topowe etykietki na słoiczkach ?

Tanie kulki nie szkodzą rybom, gdyby szkodziły to by zabraniano ich używać :) Może ci co mają firmy robiące kulki lub z nimi współpracują, używają tego jako argumentu w walce o klienta, ale nie róbmy jaj, że to rybie szkodzi :)

U mnie w Future Fishing mają halę i robią swoje kulasy, lojalni (i nie tylko) karpiarze je cenią. W skład ich kulki wchodzi z tego co pamiętam 47 czy 48 składników! A zwykła kulka to mniej niż 10 składników, w tym konserwant. Tak więc różnice są dość duże. Jak między tanią zanętą a drogą.

Co do słoiczków. Są kulki zanętowe i przynętowe. Ogólnie różnica polega na tym, że te do nęcenia sa bardziej miękkie i mają mniej składników niż kulka przynętowa. Ta zazwyczaj jest lepiej doprawiona, niby bardziej atrakcyjna dla ryby, ma czasem inny kształt, na przykład dumbellsa.  Ja łowię głównie na kulki zanętowe i mam wyniki :) Chociaż świetnie mi się sprawdzały kulki przynętowe z Meusa, w panierce.

Lucjan

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #34 dnia: 27.10.2020, 15:42 »
Tanie kulki nie szkodzą rybom, gdyby szkodziły to by zabraniano ich używać :) Może ci co mają firmy robiące kulki lub z nimi współpracują, używają tego jako argumentu w walce o klienta, ale nie róbmy jaj, że to rybie szkodzi :)

U mnie w Future Fishing mają halę i robią swoje kulasy, lojalni (i nie tylko) karpiarze je cenią. W skład ich kulki wchodzi z tego co pamiętam 47 czy 48 składników! A zwykła kulka to mniej niż 10 składników, w tym konserwant. Tak więc różnice są dość duże. Jak między tanią zanętą a drogą.

Co do słoiczków. Są kulki zanętowe i przynętowe. Ogólnie różnica polega na tym, że te do nęcenia sa bardziej miękkie i mają mniej składników niż kulka przynętowa. Ta zazwyczaj jest lepiej doprawiona, niby bardziej atrakcyjna dla ryby, ma czasem inny kształt, na przykład dumbellsa.  Ja łowię głównie na kulki zanętowe i mam wyniki :) Chociaż świetnie mi się sprawdzały kulki przynętowe z Meusa, w panierce.
Kulki przynętowe to największa ściema rynku wędkarskiego.
Te kulki owszem są twardsze, ale to jedyna różnica. Skład taki sam, a przecież ta kulka ma 2 zadania:
- być na zestawie 24h
- lub wabić rybę, czyli powinna mieć zupełnie inny skład od zanętówki (głównie silne aromaty wabiące i pracujące długo w wodzie)

Ale przecież to samo można z zanętówką zrobić, moczyć w atraktorze, a później wysuszyć.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #35 dnia: 27.10.2020, 15:55 »
Kulki przynetowe żeby były twardsze nie są jedynie dłużej suszone tylko mają inny skład mixu, więcej albuminy, plazmy. Często też do przynetowek producenci dają więcej aromatu i płynnych pokarmów. Są firmy które jedynie dłużej suszą takie kulki zalewają dipem i finał. Tak jak w wszystkim trzeba wiedzieć co jest sens kupować.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #36 dnia: 27.10.2020, 16:28 »
Kozi
Cyt."Tak jak w wszystkim trzeba wiedzieć co jest sens kupować"

To napisz w końcu co warto kupić.....
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #37 dnia: 27.10.2020, 16:35 »
Wyraźnie napisałem jakie warto kupić. Wystarczy napisać do producenta i się dopytać, raczej nikt tajemnicy z tego nie będzie robił.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #38 dnia: 27.10.2020, 16:41 »
Wyraźnie napisałem jakie warto kupić. Wystarczy napisać do producenta i się dopytać, raczej nikt tajemnicy z tego nie będzie robił.

Napisz nazwy producentów ze swojego doświadczenia .
Kule które ty przerobiłeś.
Nic nie warte
I te które polecasz

........
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #39 dnia: 27.10.2020, 16:47 »
Nie szukam złotej kulki, nie używam 100 różnych smaków i zapachów, więc nie będę nic polecał. Napisałem co powinna kulka przynetowa zawierać. Jeśli jednak potrzebujesz porady to spróbuj na FB tam w 10 minut będziesz miał sporo propozycji 😊

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #40 dnia: 27.10.2020, 17:20 »
Nie szukam złotej kulki, nie używam 100 różnych smaków i zapachów, więc nie będę nic polecał. Napisałem co powinna kulka przynetowa zawierać. Jeśli jednak potrzebujesz porady to spróbuj na FB tam w 10 minut będziesz miał sporo propozycji 😊

No tośmy się dowiedzieli fest.....
Maciek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #41 dnia: 27.10.2020, 18:31 »
Propozycje na FB dobre :P,zapewne opinie samych fachowców :)

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #42 dnia: 27.10.2020, 18:38 »
Na FB. Tak, tam na pewno się prawdy dowiemy, szczególnie na stronach pseudo producentów.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #43 dnia: 27.10.2020, 18:51 »
z kulek sprawdziły mi sie, firm:
Sticky
Dynamite Baits
Mainline
Massive Baits
Solar
tyle mi się przypomniało
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Które kulki są kiepskiej jakości?
« Odpowiedź #44 dnia: 27.10.2020, 19:41 »
Na FB. Tak, tam na pewno się prawdy dowiemy, szczególnie na stronach pseudo producentów.

Liczyłem na odpowiedź w temacie sprawdzonych kul najlepszego karpiarza na forum.
Ale jak widać dostałem rade by napisać do producenta o skład -śmiech :facepalm:
Lub fejs - nokaut.... :-X :facepalm:
Maciek