Autor Wątek: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?  (Przeczytany 8214 razy)

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #30 dnia: 26.10.2020, 11:05 »
Mogę tylko potwierdzić co pisze Luk odnośnie barwników.
Kiedyś kombinowałem z czerwonym Ringersem na łowisku nokill - białe namoczyłem dzień przez sesją.
Przez nieuwagę trochę roztworu wylało się na stanowisku i wyglądało to jakbym urządził rzeźnie i walił w łeb wszystko co się rusza :facepalm:
A białe nadal były białe :P


Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 497
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #31 dnia: 26.10.2020, 13:06 »
Samemu nie uzyskamy takiego efektu, i każdy barwnik zewnętrzny dla białych będzie nam brudził ręce. Im lepszy barwnik, tym dłużej będziemy mieli ręce jak seryjny morderca lub rzeźnik ( w przypadku koloru czerwonego), więc ostrzegam. Jako, że na rzece często lepiej działa kolor żółty, to kupiłem raz porcję. Łowiłem dosłownie trzy godziny, a żółty kolor na palcach i paznokciach miałem ponad miesiąc czasu! :)

Zrezygnowałem też z barwienia białych kurkumą, bo po tym schodziła mi skóra, i moje palce wyglądały jakbym miał jakąś łuszczycę albo początki trądu :)

Praktycznie wszystkie barwniki rozpuszczą się w acetonie. Zmywacz do paznokci powinien pomóc. Denaturat też będzie dobry.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #32 dnia: 26.10.2020, 15:22 »
Cytuj

Zmywacz do paznokci ....  Denaturat też będzie dobry.... 
 

Dziękuje, już nie piję ;D

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 497
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #33 dnia: 26.10.2020, 20:07 »
Ja też i dzięki temu mam czym czyścić ręce po barwniku do robaków ;)

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #34 dnia: 26.10.2020, 20:10 »
Ten barwnik od Bag'ema niby nie brudzi rąk. Magicznie przenika do struktur przynęty i tam już pozostaję na wieki😉

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #35 dnia: 26.10.2020, 20:17 »

Praktycznie wszystkie barwniki rozpuszczą się w acetonie. Zmywacz do paznokci powinien pomóc. Denaturat też będzie dobry.

Przyznam że nie próbowałem. Nie zmienia to i tak mojego zdania, bo kolor białych ma być czerwony a nie różowy. A odnośnie samego barwnika, to inaczej jest przy barwieniu takich pelletów. Te łatwo zmieniają barwę i coś takiego ma sens, można też barwić spreparowanay chleb tostowy, zanętę, wiele przynęt.

W UK nikt praktycznie nie barwi sam białych robaków, bo sprzedaje się je głównie w kolorach białym i czerwonym, i prawie każdy sklep je posiada.
Lucjan

Offline Hapek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #36 dnia: 26.10.2020, 20:22 »
Ja ostatnio barwiłem białe tak jak Luk, kurkumą. Zamiast liquid flavor dałem olej z łososia (bo akurat taki miałem) wyszły bardzo dobrze, pomarańczowe, nawet po 40min w wodzie nie traciły koloru. To że brudzą to fakt ale skóra mi nie schodzi a ręce po prysznicu mam czyste więc nie wiem Luk może ty masz jakieś uczulenie albo ta angielska kurkuma jakaś toksyczna jest :D.
Następną partię białych będę farbował w pieprzu cayene + olej słonecznikowy (ruscy polecają słonecznik) zobaczymy co wyjdzie, jak nie zapomnę to napiszę jak wyszło.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #37 dnia: 26.10.2020, 20:59 »
Co do skóry - to zapomniałem napisać, że dawniej częściej łowiłem (to fakt) i kurkuma była za każdym razem. Jednorazowe użycie niczego nie powodowało, problem pojawiał się po kilku razach.
Lucjan

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 497
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #38 dnia: 27.10.2020, 00:05 »

Praktycznie wszystkie barwniki rozpuszczą się w acetonie. Zmywacz do paznokci powinien pomóc. Denaturat też będzie dobry.

Przyznam że nie próbowałem. Nie zmienia to i tak mojego zdania, bo kolor białych ma być czerwony a nie różowy. A odnośnie samego barwnika, to inaczej jest przy barwieniu takich pelletów. Te łatwo zmieniają barwę i coś takiego ma sens, można też barwić spreparowanay chleb tostowy, zanętę, wiele przynęt.

W UK nikt praktycznie nie barwi sam białych robaków, bo sprzedaje się je głównie w kolorach białym i czerwonym, i prawie każdy sklep je posiada.

W przypadku pelletu barwnik rozpuści się w tłuszczach i wtedy ma to sens. Dlatego Hapek może robić swoje barwniki z olejem. Nic nie pobije jednak koloru robaków barwionych w trakcie hodowli.

Na pewno są pasjonaci co barwią ale zgadzam się w pełni że nie warto.