Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 324302 razy)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1110 dnia: 01.04.2017, 22:51 »
Chłopcy? Jest wiosna. Ciepło i ładna pogoda. Może czas nad wodę? Wyprzedzając pytania. Ja dziś byłem i świetnie się bawiłem. Po takim miłym dniu, teorie spiskowe odchodzą w niepamięć. Polecam. :beer:

 ;D :bravo: :thumbup:

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1111 dnia: 02.04.2017, 14:18 »
A mnie na dumbellsa Epidemię uwiesił się  dziś karpik 2.30 kg 53 cm. Jak się ją delikatnie wierci nie pęka ale gumka potrafi ją na przyklad zgnieść. Tak czy siak sprawdza się.
Pozdrawiam

Marek

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1112 dnia: 02.04.2017, 16:26 »
Dzisiaj drugi dzień testów pelletow FB epidemia, truskawka, halibut i royal vs Ringers czekoladowy. W podajniku to samo czyli hot chilli pellet i takaż zanęta w proporcji
70/30. Wędka z FB dodatkowo odpalona fermentowaną epidemią i... wynik 3:0 dla ringersa. Jakoś nie mogę przebić się z przynętami FB, raz z powodu ich konsystencji, są tak miękkie, że gumka potrafi je przepołowić, dwa jak juz uda mi się nakłuć go push stopa, to potrafi pęknąć mimo przewiercienia. Ktoś chyba mocno nie dopracował tego produktu.
Robert

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1113 dnia: 02.04.2017, 16:31 »
Robert ja akurat kulki z FB przewiercam wiertłami 1mm i 1,7mm i nie pękają. Myślę że możesz w przyszłości  tak spróbować
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 047
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1114 dnia: 02.04.2017, 16:43 »
Dzisiaj drugi dzień testów pelletow FB epidemia, truskawka, halibut i royal vs Ringers czekoladowy. W podajniku to samo czyli hot chilli pellet i takaż zanęta w proporcji
70/30. Wędka z FB dodatkowo odpalona fermentowaną epidemią i... wynik 3:0 dla ringersa. Jakoś nie mogę przebić się z przynętami FB, raz z powodu ich konsystencji, są tak miękkie, że gumka potrafi je przepołowić, dwa jak juz uda mi się nakłuć go push stopa, to potrafi pęknąć mimo przewiercienia. Ktoś chyba mocno nie dopracował tego produktu.
Ja nie wiercę truskawki, przebijam pushem i rzadkość by pękło... Jedynie epidemia dość delikatna to wiercę.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1115 dnia: 02.04.2017, 17:19 »
Dzisiaj drugi dzień testów pelletow FB epidemia, truskawka, halibut i royal
Z tego wszystkiego to chyba tylko Royal to pellet. Epidemia to dumbelsy.

Robert ja akurat kulki z FB przewiercam wiertłami 1mm i 1,7mm i nie pękają. Myślę że możesz w przyszłości  tak spróbować
Ale gilala nie pisał o kulkach.
Kulki mają inną konsystencję niż dumbelsy czy pellet.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1116 dnia: 02.04.2017, 17:24 »
Wczoraj wędkowałem na klubowym stawiku. Brały takie Karpiki kilówki. Miałem 2 zanęty. Zielonego BT i właśnie Epidemię z FB. Oba mixy wzbogacałem mieszanką pelletów 2 mm. Z początku przeważał BT. z czasem rybka równie chętnie podchodziła do Epidemi. Stosowałem różne przynęty w tym też Dumbelsy FB. Ryby nie były zbyt wybredne, chyba tylko Halibut/Truskawka z CZ nie dał mi brań. Co do przynęt z FB, kulki spokojnie da się przebijać Pushstopem bez wiercenia.
Arek

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1117 dnia: 02.04.2017, 17:27 »
Dzisiaj drugi dzień testów pelletow FB epidemia, truskawka, halibut i royal
Z tego wszystkiego to chyba tylko Royal to pellet. Epidemia to dumbelsy.

Pellet Natural to halibut. Dla mnie dumbelsy epidemia, a truskawka mają inną konsystencje. Truskawka jest bardziej zbita, niż epidemia. Przewiercona truskawka, a potem przeciągnięty push-stop daje radę, przy epidemii to loteria, raz pęknie, raz nie.

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 047
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1118 dnia: 02.04.2017, 17:33 »
Dzisiaj drugi dzień testów pelletow FB epidemia, truskawka, halibut i royal
Z tego wszystkiego to chyba tylko Royal to pellet. Epidemia to dumbelsy.

Pellet Natural to halibut. Dla mnie dumbelsy epidemia, a truskawka mają inną konsystencje. Truskawka jest bardziej zbita, niż epidemia. Przewiercona truskawka, a potem przeciągnięty push-stop daje radę, przy epidemii to loteria, raz pęknie, raz nie.
To prawda co piszesz.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1119 dnia: 02.04.2017, 18:09 »
Dzisiaj drugi dzień testów pelletow FB epidemia, truskawka, halibut i royal
Z tego wszystkiego to chyba tylko Royal to pellet. Epidemia to dumbelsy.

Robert ja akurat kulki z FB przewiercam wiertłami 1mm i 1,7mm i nie pękają. Myślę że możesz w przyszłości  tak spróbować
Ale gilala nie pisał o kulkach.
Kulki mają inną konsystencję niż dumbelsy czy pellet.

No tak zapędziłem się trochę. Ale zawsze tak postępuje z prawie każdymi przynętami i jest ok.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1120 dnia: 02.04.2017, 20:17 »
Tak jak piszecie, pellet to royal, resztra to dumbelsy - taki skrót myślowy, podczas pisania na telefonie. Zrobię jeszcze podeście z tymi miękkimi dumbelsami i założę przypon z wkrętem, może na nim się ssprawdzi. Co do kulek, to tutaj nie ma problemu, bo przebijanie ich push stopem jest proste i nie uszkadza samej kulki.
Generalnie na moich wodach zanęty i pellety na ostro działają na ryby dość słabo, więc tutaj trudno mi ocenić przydatność produktów FB, ale na lato szykuję się z epidemią oraz landrynką, i tutaj spodziewam się efektów. Swoją drogą jestem mile zaskoczony czekoladowym Ringersem, bo kupiłem go "przypadkiem" a tutaj proszę rewelka.
Co do namaczania zanęt FB, to uwaga na ilośc wody, bo można szybko przemoczyć. Pellet 4 mm również ostrożnie z wodą, 2 mm zachowuje się normalnie i po namoczeniu ma super konsystencję i lepkość
Robert

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1121 dnia: 02.04.2017, 20:53 »
Jakich gumek używacie, że wam pękają ? (dumble oczywiście :P) ja używam gotowych przyponów z Guru czy też Drennana i nie ma problemu. Do zakładania używam tego przyrządu, który rozciąga gumkę

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1122 dnia: 02.04.2017, 21:00 »
Dzisiaj wędkowałem dwoma zanętami celem testowania:
1) Feeder Bait Konopia i Ochotka + mikro pelet coppens
2) Mix Luka na bazie Sonubaits MMM (zamiast taniej zanęty dałem także MMM, wszystkie inne proporcje takie same jak w flimie, dodałem także kopromelasy) + mikro pelet coppens

Woda komercyjna z karasiami, leszczami, karpikami do 2kg -> Przystanek Bielawa Łowisko Rekreacyjne
Łowiłem na dwie wędki z metodą large prestona 15 gram, zarzucanie obok siebie mniej więcej 2-3 m odstępu.
Rezultaty i częstotliwość brań były takie same, znaczenie bardziej miała przynęta (na martwe białe robaki w kurkumie dużo więcej brań ale prawie same karasie i leszcze, na pellet [spicy sausage 8mm, robin red 8mm, ringers all sorts banded bumbels] częściej wpadały karpiki).
Tomek

Offline kismet75

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: B.P / Filadelfia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1123 dnia: 02.04.2017, 22:16 »
Dzisiaj drugi dzień testów pelletow FB epidemia, truskawka, halibut i royal
Z tego wszystkiego to chyba tylko Royal to pellet. Epidemia to dumbelsy.

Pellet Natural to halibut. Dla mnie dumbelsy epidemia, a truskawka mają inną konsystencje. Truskawka jest bardziej zbita, niż epidemia. Przewiercona truskawka, a potem przeciągnięty push-stop daje radę, przy epidemii to loteria, raz pęknie, raz nie.

Właśnie wczoraj próbowałem epidemie dobrze mówisz raz się uda raz nie przeciągnąć push-stop miękka jest i pęka jedynie na gumce robi robotę. W sumie na epidemię brań nie miałem wczoraj ringers czekoladowy rządził .
Pozdrawiam
Mariusz

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1124 dnia: 10.04.2017, 20:01 »
Byłem nad wodą i powiem Wam, że zaskoczyła mnie gęstość dumbelsów FB, bo przyzwyczaiłem się do drennanowskich i jak próbowałem założyć na gumkę dumbelsy FB, to niestety porażka, są tak miękkie i kruche, że bez narzędzia do nakładania peletów na gumkę, ani rusz. Na push stopa pasowały idealnie. Generalnie nie udało mi się sprawdzić łowności tych pelletów, ale to dopiero pierwszy wypad w tym roku.

Zgadzam się.
Przetestowałem,  a raczej próbowałem przetestować dumbellsy FB. Są jak dla mnie zbyt miękkie, gumka gotowych przyponów Guru przecina tą przynętę na pół :(
Pozostają przypony z pushstopem, choć moim zdaniem przynęty typu dumbells powinny być przystosowane do montażu przy użyciu gumki.
Tak więc wracam do Ringersa 8)
Pozdrawiam Darek