Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 324564 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 455
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1530 dnia: 27.07.2020, 08:23 »
Podatki zaś rosną w Polsce, i tutaj często należy upatrywać wzrostów cen :)

Dość ciekawa teoria....który to podatek (podniesiony) ma wpływ na zmianę cen produktów? VAT i dochodowy bez zmian, więc???Podatek nie ma tu nic do rzeczy. Jedynie co może mieć wpływ na finalną cenę to wzrost cen komponentów, na które wpływa wiele czynników lub po prostu wzrost kosztów prowadzenia działalności (podwyżki dla pracowników itp).
Kolejna sprawa to-wyrobiona marka, która teraz jest spieniężana. Proces znany w bardzo wielu branżach.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1531 dnia: 27.07.2020, 09:12 »
Cytuj
który to podatek (podniesiony) ma wpływ na zmianę cen produktów?
KAŻDY. Bezpośrednio lub pośrednio.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 277
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1532 dnia: 27.07.2020, 09:27 »
Podatki zaś rosną w Polsce, i tutaj często należy upatrywać wzrostów cen :)

Dość ciekawa teoria....który to podatek (podniesiony) ma wpływ na zmianę cen produktów? VAT i dochodowy bez zmian, więc???Podatek nie ma tu nic do rzeczy. Jedynie co może mieć wpływ na finalną cenę to wzrost cen komponentów, na które wpływa wiele czynników lub po prostu wzrost kosztów prowadzenia działalności (podwyżki dla pracowników itp).
Kolejna sprawa to-wyrobiona marka, która teraz jest spieniężana. Proces znany w bardzo wielu branżach.

Słuszna uwaga, gbyby winien całej sytuacji był jakiś podatek to doświadczylibyśmy wzrostu cen każdego produktu w tym segmencie, tymczasem zanęty Dynamite czy Sensas stoją w miejscu lub mają znikomy wzrost cen.

Różnica 4 zł w paczce między MMM w sklepie Drapieżnik a sklepie Makarfish wynika z jakiegoś tajemniczego podatku który musi zapłacić Drapieżnik a inni już nie?

Kiedyś w wątku o Skrettingu kolega Kozi wyśmiał i obalił mit o wzroście cen produktu. Na rynku brytyjskim dalej kosztuje tyle samo, tylko w Polsce sklepy podnoszą marzę mając świadomość popularności produktu.

Feederbait zamiast inwestować w jakość produktu inwestuje w kolejnych youtuberów którzy mają za zadanie wynieść produkt na piedestał, słyszymy równości Feederbair z Sonubaits i inne tego typu bzdury. Promocja kosztuje a zapłacić ma klient
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1533 dnia: 27.07.2020, 10:14 »
Cała ta dyskusja o ile ciekawa to rozbija sie o fakt, że ta Polska firma gdyby coś produkowała to by napisała/opisała i byłaby powtarzalna jakość i realny wpływ na technologię.
W praktyce, co dla mnie jest ok i nie mam z tym problemu, jest to niewielkie przedsiębiorstwo które robi dobry marketing (PL konkurencja jest słabawa w tej branży) i robi swoje opakowania/etykiety etc. na produkty gdzie przy jednak ograniczonych zamówieniach z branży ma ograniczony wpływ (ale ma) na to co w paczkach.
Sonu i inni to giganci a w relacjach firma marketingowa (to jest de facto feederbait) - fabryka to skala ma znaczenie i jak jej nie masz to fabryka stawia warunki. Tak to działa biznesowo w wielu branżach.
A cena? Ta regulowana jest przez prawo popytu i podaży: jak nie będzie kupujących to spadnie, to proste.
Dla mnie ceny nawet „drogich” zanęt są ok jeśli ustawiam je w relacji do total kosztu danego łowienia czyli: amortyzacja sprzętu+koszt dojazdu+amortyzacja auta+opłata na komercji+utracony sprzęt (typu zerwany zestaw)+wycena mojego czasu...
Jeśli uczciwie sie policzy w/w to okaże sie, że koszt zanęty nie ma większego znaczenia, a zwłaszcza kilka/naście PLN różnicy bo mało kiedy wrzuca się paczkę do wody. Dlatego chcąc zwiększyć prawdopodobieństwo zacięcia ryby kupię Sonu/FB/Ringersa a nie np. Trapera (do którego nic nie mam bo znam takich co łowią i działa)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 455
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1534 dnia: 27.07.2020, 10:18 »
Cytuj
który to podatek (podniesiony) ma wpływ na zmianę cen produktów?
KAŻDY. Bezpośrednio lub pośrednio.
Żaden podatek mający decydujący wpływ na biznes nie zmienił się w PL od kilku lat, więc twierdzenie, że podatki w PL rosną i za tym idzie wzrost ceny na samym starcie są błędne. Po drugie różne drobne wahnięcia mogą być spowodowane przewalutowaniem, kosztami transportu (choć przez 5 ostatnich lat paliwo potaniało znacznie), jak polityką cenową dystrybutora czy producenta, niemniej z podatkami nie ma to związku.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1535 dnia: 27.07.2020, 10:22 »
Cytuj
Żaden podatek mający decydujący wpływ na biznes nie zmienił się w PL od kilku lat,
Prowadzisz biznes? Ja odczuwam podwyżki co roku

Ahh z resztą nie ma strzępić klawiatury na darmo. Nie o tym wątek. Zaraz się zrobi temat o gospodarce a potem o polityce a już ostatnio była z tego powodu burza. Koniec z mojej strony
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1536 dnia: 27.07.2020, 10:42 »

Żaden podatek mający decydujący wpływ na biznes nie zmienił się w PL od kilku lat, więc twierdzenie, że podatki w PL rosną i za tym idzie wzrost ceny na samym starcie są błędne. Po drugie różne drobne wahnięcia mogą być spowodowane przewalutowaniem, kosztami transportu (choć przez 5 ostatnich lat paliwo potaniało znacznie), jak polityką cenową dystrybutora czy producenta, niemniej z podatkami nie ma to związku.

Hm, a ceny energii, płace minimalne i kilka innych to co? Skąd się bierze inflacja w Polsce, z kosmosu? To normalne, że koszty przerzucane są na klienta w związku z podwyżkami. Jak można twierdzić, że nie ma wzrostu cen w biznesie? Komu się podnosi podatki aby starczyło na programy plus, politykom? :P Do tego mamy pandemię i wiele sklepów podniosło ceny same z siebie, podobnie jak i producenci.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1537 dnia: 27.07.2020, 10:55 »
Różnica 4 zł w paczce między MMM w sklepie Drapieżnik a sklepie Makarfish wynika z jakiegoś tajemniczego podatku który musi zapłacić Drapieżnik a inni już nie?

Bardziej chodzi o zmianę ceny w jednym sklepie. Nie należy porównywać samych sklepów, bo każdy ma swój 'pomysł' na cenę towaru, marżę, wpasowane do strategii. Dla mnie cena zanęty przeliczona po kursie złotówki wychodzi dużo niższa w UK. Polski sklep ma większe obciążenia, płaci wyższe podatki, ma droższe prowadzenie księgowości, więc cena jest wyższa, oczywiście dochodzi tu wyższy VAT. Więc pewne rzeczy są zrozumiałe.

Sklep mniejszy musi jakoś walczyć z takim Drapieżnikiem, są to zazwyczaj niższe ceny, bo trudno o lepszą obsługę czy dostawę :)


Kiedyś w wątku o Skrettingu kolega Kozi wyśmiał i obalił mit o wzroście cen produktu. Na rynku brytyjskim dalej kosztuje tyle samo, tylko w Polsce sklepy podnoszą marzę mając świadomość popularności produktu.

Poszedł lekko do góry. Do tego będzie droższy w Europie niż w UK, bo tu jest 20% VAT, do tego zależy gdzie się go kupi. Obecnie cena worka pelletu karpiowego 2 mm to pomiędzy 40 a 43 funty. Dawniej było dużo taniej, ja swój pierwszy worek kupiłem za 29 funtów, kilka lat temu w hurtowni z paszami. Cena się zmieniała i stale rosła. Nie wiem czy jest to różnica spowodowana miejscem produkcji, chyba nie. Koszty produkcji rosną, same ryby są coraz droższe, pozyskiwanie surowca jest trudniejsze z każdym rokiem. Więc podwyżki są nieuniknione. Do tego jest inflacja. U mnie puszka 700 g konopii z Dynamite'a kosztuje 3.99 funta, pamiętam jak było to poniżej 3 funtów kilka lat temu. Wszystko cholera drożeje >:(


Lucjan

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 455
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1538 dnia: 27.07.2020, 10:56 »

Żaden podatek mający decydujący wpływ na biznes nie zmienił się w PL od kilku lat, więc twierdzenie, że podatki w PL rosną i za tym idzie wzrost ceny na samym starcie są błędne. Po drugie różne drobne wahnięcia mogą być spowodowane przewalutowaniem, kosztami transportu (choć przez 5 ostatnich lat paliwo potaniało znacznie), jak polityką cenową dystrybutora czy producenta, niemniej z podatkami nie ma to związku.

Hm, a ceny energii, płace minimalne i kilka innych to co? Skąd się bierze inflacja w Polsce, z kosmosu? To normalne, że koszty przerzucane są na klienta w związku z podwyżkami. Jak można twierdzić, że nie ma wzrostu cen w biznesie? Komu się podnosi podatki aby starczyło na programy plus, politykom? :P Do tego mamy pandemię i wiele sklepów podniosło ceny same z siebie, podobnie jak i producenci.

Tezy były stawiane odnośnie podatków, a nie kosztów prowadzenia biznesu. A podatki dla podmiotów nie zmieniły się od lat. Koszty DG to inna kwestia, natomiast ciężko podpierać się logiką, pisząc, że podwyżka prądu była, gdy rozmawiamy o firmie Sonu, która linie produkcyjne ma za granicą, a po stronie PL jest tylko dystrybucja, więc koszt prądu dla sklepu wędkarskiego to grosze i nie nalezy tu upatrywać podwyżek danego produktu, a gdyby tak było to wykładniczo by rosły wszystkie produkty w sklepie, a nie danej marki.
Dlatego zwróciłem uwagę, że to bardziej polityka producenta czy dystrybutora w sensie uznana marka (czy to sklepu czy producenta czy razem wziętych) i dorzucają swoje, bo i tak się sprzeda.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1539 dnia: 27.07.2020, 11:26 »
Tezy były stawiane odnośnie podatków, a nie kosztów prowadzenia biznesu. A podatki dla podmiotów nie zmieniły się od lat. Koszty DG to inna kwestia, natomiast ciężko podpierać się logiką, pisząc, że podwyżka prądu była, gdy rozmawiamy o firmie Sonu, która linie produkcyjne ma za granicą, a po stronie PL jest tylko dystrybucja, więc koszt prądu dla sklepu wędkarskiego to grosze i nie nalezy tu upatrywać podwyżek danego produktu, a gdyby tak było to wykładniczo by rosły wszystkie produkty w sklepie, a nie danej marki.
Dlatego zwróciłem uwagę, że to bardziej polityka producenta czy dystrybutora w sensie uznana marka (czy to sklepu czy producenta czy razem wziętych) i dorzucają swoje, bo i tak się sprzeda.

Masz rację, mi chodziło o podwyżki cen lub wzrost kosztów działalności jaką odczuwają prowadzący biznesy w Polsce, faktycznie źle to wyraziłem :) Jednocześnie wątpię, aby producent podnosił ceny aby więcej zarobić, wg mnie pracują na takiej samej marży i jeżeli rośnie koszt produkcji, to ma to swoje odzwierciedlenie w cenie danego produktu. Drożeje wszystko, i widzę to bardzo dobrze.

Polscy sprzedawcy płacą dostawcom jak Sonu w euro, więc koszt zależny jest od aktualnego kursu złotówki, do tego wielu ma ceny np. sprzed roku. Stąd niższa cena u nich. Wg mnie ci co mają świeżą dostawę będą mieli i 'świeżą' cenę, czyli wyższą. Dlatego różnice będziemy obserwować zawsze :)
Lucjan

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1540 dnia: 27.07.2020, 12:09 »
Podatki faktycznie może nie wzrosły natomiast opłaty ZUS od kliku lat poszły bardzo w górę a co za tym idzie również koszty utrzymania działalności czy pracownika

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1541 dnia: 27.07.2020, 12:29 »
-"Polscy sprzedawcy płacą dostawcom jak Sonu w euro, więc koszt zależny jest od aktualnego kursu złotówki, do tego wielu ma ceny np. sprzed roku. Stąd niższa cena u nich. Wg mnie ci co mają świeżą dostawę będą mieli i 'świeżą' cenę, czyli wyższą. Dlatego różnice będziemy obserwować zawsze :) "
Luk proszę cię nie sugeruj że jak ktoś ma niższą cene to ma starszy produkt, trzeba wszystkim wyjaśnić że w Polsce kilka sklepów kupuje bezpośrednio Sonubaits w Holandii , pozostali zostali przekierowanii do kupowania w Polsce w Drapieźniku - i stąd bierze się różnica w cenie . :) 8) 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mariano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1542 dnia: 27.07.2020, 17:30 »
Mariano, a co oprócz hybrydy przerobiłeś nad wodą jeszcze ;)
Miarodajnie testowałem epidemię i ochotkę z konopią. Kilka innych przynęt czeka w kolejce do dalszych testów, gdyż czasu mało, a towaru na regale dużo ;)
Fishing Team ZEUS

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Reputacja: 93
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1543 dnia: 27.07.2020, 17:51 »
Epidemia  - moja paczka rozrobiła się bdb, po przetarciu puszysta, dobra praca w podajniku.
Niestety efektów brak 2 kolejne łowiska 2 dni: Grodzisko pod Częstochową i Kacze Doły pod Opolem.
W tym samym czasie na w/w dobrze działało i dało dużo ryb Sonu zmieszane 1:1 - ciemny MMM + Super Crush Green

Panowie ja tam królem matematyki i statystyki nie jestem ale... czy wydawanie definitywnych opinii na podstawie 2 prób, a właściwie po 1 próbie w dwóch różnych miejscach to aby nie przesada?

Proponuję sprawdzić jedną zanętę 20 razy na tym samym łowisku oraz inną zanętę 20 razy na tym samym łowisku i wtedy próbować coś porównywać.
Najlepiej z kolegą, który będzie łowił identycznie, na tej samej odległości, na tym samym dnie tylko tak z 2 metry z boku ;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 277
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1544 dnia: 27.07.2020, 18:25 »
Epidemia  - moja paczka rozrobiła się bdb, po przetarciu puszysta, dobra praca w podajniku.
Niestety efektów brak 2 kolejne łowiska 2 dni: Grodzisko pod Częstochową i Kacze Doły pod Opolem.
W tym samym czasie na w/w dobrze działało i dało dużo ryb Sonu zmieszane 1:1 - ciemny MMM + Super Crush Green

Panowie ja tam królem matematyki i statystyki nie jestem ale... czy wydawanie definitywnych opinii na podstawie 2 prób, a właściwie po 1 próbie w dwóch różnych miejscach to aby nie przesada?

Proponuję sprawdzić jedną zanętę 20 razy na tym samym łowisku oraz inną zanętę 20 razy na tym samym łowisku i wtedy próbować coś porównywać.
Najlepiej z kolegą, który będzie łowił identycznie, na tej samej odległości, na tym samym dnie tylko tak z 2 metry z boku ;)

Z całym szacunkiem ale kolega ma poświęcić 20 wyjazdów na komercje gdzie każdorazowo trzeba płacić za wejście by testować zanete która nie rokuje dobrze? To robota testera a użytkownik ma dostać gotowy i dobry produkt.

Mnie na moją własną zanete (zmielony aller aqua, skretting i coppens, nie jest to żadną tajemnicą) nie zdążyło się ani razu zejść o kiju, nie ważne czy lowilem na dzikich wodach, klubowych czy komercji.... Mój mix kosztuje 10 zl za kilo, połowę mniej niż Feeder Bait.

Jeden z użytkowników forum dostał ode mnie moja zanete w ramach wdzięczności za przysługę i porównał nad wodą z zaneta Feeder Bait. Rzucając w to samo miejsce moja zanete miał branie za brakiem, przesiadka na Feeder Bait i echo.

Także z tym pianiem nad FB byłbym ostrożny, dla mnie ta sama półka co meus i reszta polskiego zatowarowania. Porządny towar sam się obroni nad wodą, nie trzeba go wciskać drzwiami i oknami. Żeby jeszcze sprawę postawić jasno, jestem youtuberem i będę wciskał wam Feeder Bait. Ale dziś mówi się "testuje" a w rzeczywistości "promuje".
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.