Autor Wątek: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?  (Przeczytany 15279 razy)

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #45 dnia: 16.11.2019, 12:11 »
Kiedyś się nad nimi zastanawiałem, ale jego kulki trzeba mrozić, co mi nie odpowiada (takie informacje znalazłem na stronie). Przeliczając na opakowania 1kg (bo sprzedaje w 900g), jest już tylko kilka złotych taniej niż cc moore. Niemniej mogą to być naprawdę dobre kulki patrząc na skład

Ja niczego nie mrozilem. Zamawiałem na bieżąco i do wody.  Nic się z nimi nie działo. Nawet 3 m-ce po otwarciu.
Pozdrawiam Seba

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #46 dnia: 16.11.2019, 12:17 »
Panowie.

Jako że dopiero startuje z karpiowaniem (przyszły sezon), chce się zaopatrzyć w kulki. Pytanie jest czy inwestować w niewielkie ilośći kulek np.CC MOORE czy na początek lepiej tańszy towar? Tandem Baits ma niezłe ceny.

Proponuję kupić tańsze zanętówki do nęcenia np: wiadro 10 kg od Massive Baits za 159 zł lub podobnych rozmiarów wór od Carp Gravity. Oba miksy mają zestaw kulek słodkich i śmierdzieli. Aktualnie są w promocji i wysyłka gratis. Ja już kupiłem i czekają szczelnie zamknięte w piwnicy ... Poza tym kup sobie 3-4 kg topowych kulek, którymi będziesz łowić. Np Squida, Kryla, Truskawkę itd. przy czym na wspomniane wcześniej zanętówki też będziesz mógł śmiało łowić.  Będziesz miał pytania - pisz.
Pozdrawiam Seba

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #47 dnia: 16.11.2019, 12:17 »
Panowie.

Jako że dopiero startuje z karpiowaniem (przyszły sezon), chce się zaopatrzyć w kulki. Pytanie jest czy inwestować w niewielkie ilośći kulek np.CC MOORE czy na początek lepiej tańszy towar? Tandem Baits ma niezłe ceny.
Wszystko zależy na jakie wody będziesz jeździł i ile towaru ci potrzeba.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #48 dnia: 16.11.2019, 12:39 »
Komercja typu Kamień. 10 kg to nie za dużo jak na 2,3 wypady w roku na 3 dni?:)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #49 dnia: 16.11.2019, 14:07 »
Dołożysz orzecha pelletu i jakiegoś ziarna to 5 kg wystarczy. Przy takich ilościach nie opłaca się syfu kupować. A te kulki w wersji ekonomicznej to nic innego jak same maczki roślinne więc syf totalny według mnie. Zresztą czego się spodziewać jak sprzedaje po 16 zł/kg to koszt produkcji nie przekroczy zapewne 6-7zl...

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #50 dnia: 16.11.2019, 15:11 »
Dołożysz orzecha pelletu i jakiegoś ziarna to 5 kg wystarczy. Przy takich ilościach nie opłaca się syfu kupować. A te kulki w wersji ekonomicznej to nic innego jak same maczki roślinne więc syf totalny według mnie. Zresztą czego się spodziewać jak sprzedaje po 16 zł/kg to koszt produkcji nie przekroczy zapewne 6-7zl...

Wymienione przeze mnie syfem bym nie nazwał (wyniki na Naszym Karpiowaniu" mówią same za siebie). Sypie tańsze, ale również i droższe. Jednak największą objętość zajmują u mnie ziarna i pellety. Na włos zaś wyłącznie kulki prima sort ... No i jest moc :P
Pozdrawiam Seba

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #51 dnia: 16.11.2019, 15:28 »
Bo podstawą sukcesu jest miejsce. A co do tych kulek to wystarczy przeczytać skład który jest podane na stronie massive: maka kukurydziana, ekstrudowane makuchy kukurydziane i roślinne, maczki z zarodków pszennych, białka sojowe, sól, słodziki oraz ziarna. Nawet nie ma w składzie żadnych protein mlecznych. Wszystko w ten kulce opiera się na slodziku, barwniku i aromacie...Ale ja tam nie zamierzam się sprzeczać jak się sprawdzają to ok, ale dla mnie to syf i wolałbym zamiast takich kulek sypać orzechem. Zależy tez gdzie łowisz jak komercja to ryby są przyzwyczajone do dużych ilości żarcia która serwują im wędkarze. Trochę inaczej to wygląda na wodach PZW gdzie ryby odżywiają się praktycznie tylko naturalnym pokarmem.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #52 dnia: 16.11.2019, 15:34 »
Bo podstawą sukcesu jest miejsce. A co do tych kulek to wystarczy przeczytać skład który jest podane na stronie massive: maka kukurydziana, ekstrudowane makuchy kukurydziane i roślinne, maczki z zarodków pszennych, białka sojowe, sól, słodziki oraz ziarna. Nawet nie ma w składzie żadnych protein mlecznych. Wszystko w ten kulce opiera się na slodziku, barwniku i aromacie...Ale ja tam nie zamierzam się sprzeczać jak się sprawdzają to ok, ale dla mnie to syf i wolałbym zamiast takich kulek sypać orzechem.

Ale robi robotę w połączeniu z 50/50 z topowymi kulami, ziarnem i pelletem ;) ... Oczywiście można sypać same drogie kule, ale mało kogo na to stać. Stąd pewien kompromis, który stosuje.
P.S. miejsce i lokalizacja swoją drogą - to wg mnie 90% sukcesu. Nie mniej jednak często rezerwujemy miejsce do przodu i tam jedziemy łowić.
Pozdrawiam Seba

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #53 dnia: 16.11.2019, 15:42 »
Bo podstawą sukcesu jest miejsce. A co do tych kulek to wystarczy przeczytać skład który jest podane na stronie massive: maka kukurydziana, ekstrudowane makuchy kukurydziane i roślinne, maczki z zarodków pszennych, białka sojowe, sól, słodziki oraz ziarna. Nawet nie ma w składzie żadnych protein mlecznych. Wszystko w ten kulce opiera się na slodziku, barwniku i aromacie...Ale ja tam nie zamierzam się sprzeczać jak się sprawdzają to ok, ale dla mnie to syf i wolałbym zamiast takich kulek sypać orzechem. Zależy tez gdzie łowisz jak komercja to ryby są przyzwyczajone do dużych ilości żarcia która serwują im wędkarze. Trochę inaczej to wygląda na wodach PZW gdzie ryby odżywiają się praktycznie tylko naturalnym pokarmem.

Kozi ażeś pojechał chłopie...z tym pokarmem w formie eko naturals.
Adrem licencje pzw , glinianki , żwirownie to nie otwrte akweny. I na nich jak karmisz to lowisz... na wodzie do 10 ha zlokalizować i sprowokowac do brania duże ryby to kwestia czasu. A wieć trzeba mieć przedewszystkim wode gdzie są duże ryby potem tojuż kwestia czasu kiedybpociągnie....
Wielkie wody zapory ... etc to wyzwanie ale itu lokalizacja i obfitość ryby decyduje o sukcesie.
Tu liczy sie znajomosc wody , scieżek karpi w danej porze roku i czas...
I klasyk sypać , sypać i czekać napi....
Co do orzecha już od dawna wiadomo ża zatyka kapie na kilka dni... są wody gdzie nie wolno go stosować
Maciek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #54 dnia: 16.11.2019, 15:59 »
Dream Baits - Umami. Na włos/lubią to :)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #55 dnia: 16.11.2019, 17:05 »
A z Meusa to najlepsza jest ich promocja..

Jest tak dobra , że nawet karpie uwierzyly - chętnie zajadają się kulkami meusa na moich wodach :) W ogóle na podkarpaciu meus jest bardzo popularny , sporo ludzi na niego łowi z powodzeniem. Fakt, ich promocja jest nachalna ale te setki zdjęc na ich fb zamieszczane przez wędkarzy z całej Polski jednak świadczą o tym  , że jest sporo ludzi którzy łowią. Sam używam teraz praktycznie tylko meusa. Nie chodzi o to , że jestem jakimś obrońcą tej firmy. Po prostu mam wyniki a kulki moim zdaniem mają jeszcze jeden plus. Po wyciągnięciu z wody , nawet po kilku h nadal pachną intensywnie. To chyba dobrze.

Meus to typowy gips nie wiem czy one wgl są robione na jajach...A to, że szybko pracują to tylko świadczy o ich jakości (czytaj braku).

Nie zgodzę się z Tobą , dla mnie gips to taki właśnie adder czy genesis które są w podobnej cenie. I jeszcze zależy jak kto łowi... Jeśli ktoś uprawia "typowe karpiarstwo" , polegające na tym że wywozi zestaw i czeka pół dnia na branie może oczekiwać aby kulka była jak najdłużej stabilna. Ja karpie łowię dużą metodą i 99% moich wypadów nie trwa dlużej niż 8h. To że kulka się po pewnym czasie obsypuje (seria szybkopracująca) , uwalniając drobinki wydaje mi się że może dodatkowo wabić. I tak zmieniam je bardzo często łowiąc na metodę więc szybka praca jest dla mnie jak najbardziej pożądana.



I nie macie się o co spierać czy orzech tygrysi zapycha ryby czy nie. Zapycha. Jak każdy orzech jest bardzo kaloryczny  (w porównaniu do przykładowo kulek), a większość jego składu to tłuszcz. Potwierdzi to każdy dietetyk.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #56 dnia: 16.11.2019, 17:29 »
Mimi co do meusa mam podobne zdanie do twojego.
Stosują agresywną polityke sprzedaży,  ale ich produkty dają ryby.
Wielu moich znajomych łowi na meusa z powodzeniem.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #57 dnia: 16.11.2019, 18:48 »
Panowie, dyskusja o orzechu przeniesiona do odpowiedniego wątku i zaczyna się tutaj:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13759.msg430112#msg430112
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #58 dnia: 16.11.2019, 20:14 »
OK, tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego moje posty gdzieś zniknęły. Nikt tu nikogo nie obrażał. A forum jest po to, żeby wyrażać swoje opinie. Trochę lipa - no może więcej niż trochę :thumbdown:
Pozdrawiam Seba

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #59 dnia: 16.11.2019, 20:18 »
Seba, a które posty zginęły, bo ja nic nie usuwałem. Wszystkie są przeniesione do wskazanego wątku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters