Autor Wątek: Wszystko o przepływance  (Przeczytany 153162 razy)

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #75 dnia: 23.09.2015, 22:56 »
Sheffield DR II ma regulowaną grzechotkę co można uznać za pewnego rodzaju hamulec. Za J W sory źle doczytałem właściciel firmy jest z USA to potomek jednego z założycieli firmy o ile nic się nie zmieniło.Trzy korbki w HARDYm miało poprawić wyważenie szpuli a większość firm przeniosło produkcję na daleki wschód, tania siła robocza co nie zawsze znaczy dobra.
Piotr

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #76 dnia: 23.09.2015, 23:00 »
SHEFFIELD EXP CENTERPIN REEL cena około 290$
Piotr

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 633
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #77 dnia: 23.09.2015, 23:24 »
To gorąca nowość, która dopiero wchodzi na rynek - zapewne cena nieco spadnie, gdy staną się szerzej dostępne. Najdroższy dotychczas centrepin Okumy to limitowana edycja Sheffielda sygnowana przez Martina Bowlera i wykonana ze stopu magnezowego, a przez to wyjątkowo lekka:



Używane kosztują od £170 w górę.

Warto pamiętać, że centrepiny Okumy można w razie czego tuningować, wymieniając łożyska na wydajniejsze (np. klasy ABEC 7) - sama procedura jest całkiem prosta:


Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #78 dnia: 23.09.2015, 23:38 »
Od pewnego czasu mam zamiar wymienić łożyska w swojej RAW II nie znalazłem jednak sklepu gdzie mógłbym je nabyć. :(
Piotr

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 633
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #79 dnia: 23.09.2015, 23:52 »
http://www.centerpinangling.com/parts_maintenance.html - dostępne m. in. niemieckie łożyska klasy ABEC 7: relatywnie drogie, ale to absolutny top jakościowo-wydajnościowy.

http://search.bocabearings.com/search?w=okuma%20raw%20II - łożyska ceramiczne (w rodzaju tych, które pan z obfitymi tatuażami wstawia do swej Aventy na zapodanym wyżej filmiku).


Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #80 dnia: 24.09.2015, 11:29 »
Panowie ale kręciołki pokazujecie ... aż ślinka leci :)
Takie kołowrotki są słabo dostępne w tradycyjnych sklepach wędkarskich o stacjonarnych nie wspomnę.
Znacie jakiś dobrze wyposażony sklep internetowy w Polsce żeby sobie popatrzeć i zaplanować prezent na gwiazdkę ?:)


Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #81 dnia: 24.09.2015, 20:14 »
Modus serdeczne dzięki za stronki, ceny myślę do przełknięcia.Ja nie poruszam się tak sprawnie po internecie, bardzo słaby angielski no i dobrze ponad pół wieku na karku. Jeszcze raz dziękuję.
Piotr

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #82 dnia: 24.09.2015, 20:18 »
Jakub myślę że marne szanse na znalezienie tego towaru w naszych sklepach jakie by one nie były. Swoje kołowrotki sprowadzałem z UK. :(
Piotr

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #83 dnia: 04.10.2015, 16:10 »
Witam.Przeglądałem ten wątek, oraz inne podobne w necie i pomyślałem sobie aby może spróbować swoich sił w  tej ciekawej metodzie :) Potrzebował bym wskazówek od kolegi kingfiser,który jest z moich okolic, :D i widzę że ma wiedzę o naszych rzekach :narybki: o jakieś wskazówki ,na jakie odcinki naszych rzek się udać, tak aby na samym starcie z przepływanką się do niej nie zrazić. :thumbdown:

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #84 dnia: 04.10.2015, 20:45 »
Rzeką na której łowię najczęściej jest Liswarta praktycznie od Lisowa aż po ujście do Warty. Drugą rzeką jest Warta od Mstowa do granicy okręgu w Działoszynie, aż tak daleko nie jadę. A tak w ogóle to wędkuję wszędzie tam gdzie zdołam wsadzić kij, od rzeczek które łatwo przeskoczyć aż po Wartę. Najbardziej jednak lubię Liswartę, wędkarzy niemal brak, przepływ średni to 1,5 m/s doskonały dla zestawów do   4 g w zależności od rodzaju spławika i przynęty. Dobre miejsca to okolice Podłęża Szlacheckiego,Starokrzepic,Zawad czy Władysławowa.
Piotr

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #85 dnia: 04.10.2015, 21:51 »
Podłęże, Starokrzepice,Zawady,to tereny do których mam najbliżej :thumbup: A wędkowałeś na Wielkim Łuku Warty?Na jakie :fish:  na tych rzekach można liczyć?A tak na marginesie to :beer: dla Ciebie

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #86 dnia: 04.10.2015, 22:17 »
Na potwory na Liswarcie nie ma co liczyć,głównie łowi się płoć i jelca ale trafiają się ładne klenie, jazie,okonie. Zdarza się na szczęście sporadycznie karp i japoniec. 
Piotr

Offline marfati

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #87 dnia: 20.04.2016, 19:48 »
Witam w nieco zakurzonym wątku, ale miałbym pytanie, czy jest jakaś zasada co do ilości nawiniętej żyłki na centrepina. Nawinąłem około 100 metrów plecionki o,30 jako podkład, na to dałem 100 metrów Drennana Supplex 0,18 i prawie tego wszystkiego nie widać :P. Prosił bym o jakąś radę w tej kwestii.

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #88 dnia: 20.04.2016, 20:58 »
Widziałem na forum ze 50 m żyłki wystarczy :)

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 633
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wszystko o przepływance
« Odpowiedź #89 dnia: 20.04.2016, 21:02 »
czy jest jakaś zasada co do ilości nawiniętej żyłki na centrepina.

Brytyjscy łowcy dużych brzan często zalecają, by nawijać maksymalnie około 50 m celem uniknięcia zakleszczania się żyłki, do którego może dochodzić na skutek walki z mocarną rybą w silnym nurcie. Przy łowieniu mniej mocarnych ryb (w tym kleni i leszczy słusznych rozmiarów) nie odnotowałem tego typu problemów, mając na szpuli ponad 50% żyłki więcej. Po każdej sesji odcinam najbardziej sfatygowany odcinek (zwykle w granicach 1.5 m, ale niekiedy dłuższy), więc lubię mieć stosowny zapas.

Że "prawie tego wszystkiego nie widać" - to centrepinowa norma. Centrepin to nie stałoszpulowiec, w którym nawija się żyłkę po samą krawędź szpuli. Osobiście nie stosuję żadnego podkładu, ograniczając się do zaklejenia węzła mocującego żyłkę do szpuli kawałkiem taśmy.