Autor Wątek: Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk  (Przeczytany 3910 razy)

Offline Jungen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brzeg Dolny
  • Ulubione metody: method feeder
Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk
« dnia: 20.06.2020, 19:44 »
Witam, poszukuje łowisk komercyjnych bo do PZW straciłem cierpliwość, do tego bezrybia... Znalazłem na internecie kilka ale może wy podzielicie się jeszcze ze mną łowiskami na ktorych byliście a może słyszeliście, planuję wybrać się połowić na metodę, mieszkam niedaleko Wrocławia :)
Dominik

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk
« Odpowiedź #1 dnia: 20.06.2020, 20:43 »
Napisz do Marcin "Siwy" on ma kanał na YouTube to na pewno Ci pomoże bo jest z Wrocławia no i zna jakieś komercję,albo ogladnij jego filmiki to z nich też idzie się dowiedzieć co nieco o łowiskach komercyjnych bo czasami je odwiedza
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline kemsui

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk
« Odpowiedź #2 dnia: 20.06.2020, 20:44 »
Cześć. Nie jestem specjalistą w tym temacie, więc podam Ci tylko nazwy łowisk, na których byłem. Ich ocenę pozostawię bardziej doświadczonym ode mnie.

Łowisko Węgrów
Łowisko Kaszyce Milickie
Staw złów i wypuść Wilczyce
Łowisko Miłocin
Są jeszcze Stawy Krobielowice, ale tam nie polecam.

Pozdrawiam


Offline LaRue

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk
« Odpowiedź #3 dnia: 20.06.2020, 23:48 »
Cześć. Nie jestem specjalistą w tym temacie, więc podam Ci tylko nazwy łowisk, na których byłem. Ich ocenę pozostawię bardziej doświadczonym ode mnie.

Łowisko Węgrów
Łowisko Kaszyce Milickie
Staw złów i wypuść Wilczyce
Łowisko Miłocin
Są jeszcze Stawy Krobielowice, ale tam nie polecam.

Pozdrawiam

A tak z ciekawości to czemu nie polecasz Krobielowic? Byłem tam trzy razy, nie jest pewnie za duże i najłatwiejsze, ale połowić można

Offline kemsui

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk
« Odpowiedź #4 dnia: 24.06.2020, 13:24 »
Odnośnie Krobielowic to byłem tam kilka razy w zeszłym i dwa razy w tym roku ( ostatni raz jakoś w maju) i tylko na pierwszym stawie ( można nazwać go feederowym). U wszystkich ryb jakie wyjechały z wody podczas ostatniego wypadu, a było to około 15 sztuk, były rany na ciele, które po prostu pleśniały. Niektóre z nich miały plamy pleśni pokrywające praktycznie połowę powierzchni bocznej ryby. Robiąc obchód dookoła stawu naliczylem kilkanaście sztuk zdechłych karpii unoszących się na wodzie przy brzegach.
To moja całkowicie subiektywna opinia, ale mnie osobiście ta cała sytuacja zniechęciła na tyle, że nie mam ochoty tam jechać. Jak to mówią "aż strach rybę w łapy brać".

Offline szuwary fishing

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk
« Odpowiedź #5 dnia: 17.05.2021, 16:20 »
Pewnie w ciągu tego roku od napisania postu sprawdziłeś już kilka miejsc, ale od siebie dorzucę jeszcze - Stawy pod Skoroszowem "Skoroczysko" pełno sportowego karpia 1,5-2,5 kg, w ciągu dnia na pewno powinieneś przynajmniej kilkanaście sztuk złowić. Rok temu organizowane były tam dość prestiżowe zawody "Method Feeder Polska Masters 2020" chociaż nie na wszystkich stanowiskach połowili 8)

Staw Wilczyce - tutaj według mniej jest więcej ryb w przedziale 5-10kg, są sztuki po kilkanaście kilogramów, oficjalnie największa ryba do tej pory to 13,2kg sam złowiłem w listopadzie karpia 11,7kg jedno z moich ulubionych łowisk komercyjnych w okolicach Wrocławia.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk
« Odpowiedź #6 dnia: 17.05.2021, 16:51 »
Staw u Edka obok Zgorzelca,każdy wyjazd praktycznie powyżej 10 karpi,jest też płoć,lin i karaś,jesiotr okoń i szczupak,choć najczęściej bierze karp w przedziale 3-5 kg,złapałem też dużo sztuk w granicach 7,8 kg,dwa ponad 10,podobno pb łowiska 18 kg,bardzo fajne miejsce
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline gemaro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk
« Odpowiedź #7 dnia: 23.05.2021, 00:37 »
Zeszły rok zjeździłem okolice Wrocławia na komercjach. Moje ulubione łowisko to Skoroczysko - jak nastawiasz się, że chcesz połapać to jedź tam.
Następnie Wilczyce k. Wrocławia. Łowisko trudniejsze niż Skoroczysko, dno bardzo zróżnicowane.  Karpie, mimo, że w większości w przedziale 3-5 kg to bardzo waleczne i dają dużo frajdy. A i jesiotry udało się wyciągnąć. Na Wilczycach są miejscówki gorsze i lepsze do łowienia. Zdarzyło się parę razy, że wróciłem o kiju. Dość dużo wędkarzy w weekendy.
Węgrów bardzo ładne, nieduże łowisko z przewagą dość dużych karpi. Obiekt bardzo zadbany. Polecam.
Sielska Woda - jak chcesz połowić jesiotry to tam :) uwaga na weekendy - łowisko bardzo oblegane.
To chyba te najlepsze w okolicach Wrocławia :)

Offline ILikeCookiz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska Komercyjne - Dolny Śląsk
« Odpowiedź #8 dnia: 16.05.2022, 07:03 »
Miłocin pod wrocławiem obecnie poszedł mocno w górę, 50 zł za osobę.