Autor Wątek: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska  (Przeczytany 22069 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #15 dnia: 17.07.2015, 22:59 »
Widzę, że nikt tam jakoś nie jeździ. Ja byłem dzisiaj od 13 do 20 i zero brań po gruncie. Czy ktoś jeszcze tam wędkuje?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #16 dnia: 18.07.2015, 00:52 »
Szczerze mówiąc, nigdy nie słyszałem o tym zalewie.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #17 dnia: 20.07.2015, 19:50 »
Jurek a na co łowiłeś? ??? :)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #18 dnia: 22.07.2015, 08:46 »
Tak jak wszyscy na haczyku biały, czerwone i kukurydza.Jeden kij normalnie na zestaw z rurka antysplontaniową z koszyczkiem drugi na matode koszyczek 30g drenana na haczyku kukurydza jednak nie na włosie. Wcześniej wlanie na normalnym haczyku nr 6 przypon nr 18 jedno ziarnko kukurydzy. Ani jwdnego brania od.ok. 13 do 20.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #19 dnia: 23.07.2015, 21:04 »
Ja lowię 20 max 30m od brzegu. Ale lowię na splawik częściej . Za przynęty to stosuje pszenicę oraz pęczak . Na czerwone robaki łowię jazie na groch amur się trafi i karp . Łowią tak miejscowi :)) . Nęcą pszenicą lub pęczakiem. Jeśli na pellet chcesz łowić to tylko pellet łososiowy :) .

Połamania. :)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #20 dnia: 25.07.2015, 18:10 »
Ja lowię 20 max 30m od brzegu. Ale lowię na splawik częściej . Za przynęty to stosuje pszenicę oraz pęczak . Na czerwone robaki łowię jazie na groch amur się trafi i karp . Łowią tak miejscowi :)) . Nęcą pszenicą lub pęczakiem. Jeśli na pellet chcesz łowić to tylko pellet łososiowy :) .

Połamania. :)


Merkusz kiedy ostatni raz  byłeś nad zalewem w Nowym Mieście i z jakimi wynikami ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Kaczorex

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #21 dnia: 25.07.2015, 20:25 »
Jurku z Warszawy
Właśnie wróciłem z 2 tygodniowego pobytu u dziadków i muszę przyznać, że jednocześnie jestem wściekły i miło zaskoczony.
1 wypad rozpoznawczy: Lin 35cm mały karpik kilka podleszczaków i płoci
2 wypad: kolejne 2 liny jeden niewymiarowy drugi 31cm sporo ładnej płoci, leszcz 30cm i plaga okoni po 4cm
3 wypad: Znów "wiadro" płoci głownie między 15-25cm i jakieś mniejsze rybki leszczopodobne
4 wypad: 7 brań na pickera każde na 120% dużego karpia, niestety nie wiem czego była to wina ale tylko 3 ryby zaciąłem i tylko jedną widziałem z bliska - Karp między 3-4kg
później lin 36cm i około 28 ładnych płoci, 2 piękne wzdręgi, drobnica i 2 leszczyki
5 wypad: Leszcz około 35cm znów fatalna passa na grunt. Nie pomogła zmiana przyponu haczyka ani koszyczka i kolejne kilkanaście płoci oraz łowca w południ czyli jaź 32 cm który połakomił się na tęczowy zestaw pinek :P
6 i ostatni wypad: 4 płotki, mała wzdręga i nagroda za cierpliwość do wynęconego miejsca - łopata 59cm na białe robaki na spławik.Niestety miałem ją na brzegu tylko chwile, bo ze względu na dość niewygodna pochyłość mojego stanowiska rybsko wyskoczyło z podbieraka i zerwało cienki przypon zanim go odhaczyłem.
Ogółem w tym roku dominuje płoc miedzy 10-25cm ale trafiają się czasem większe sztuki. Nie sposób ją przepędzić, bo jest wszedzie i zawsze wchodzi w zanętę czy to z koszyczka czy rzucaną pod spławik. Poza tym kogel-mogel ryby brały jak chciały. jednego dnia brały non stop 12h innego dnia brały dopiero po 11 do 14 a tak to między 5-8 coś MOŻE się wydarzyć. O drapieżniku można pomarzyć, bo nawet jeśli pływa go tam kilkanaście jak nie kilkadziesiąt tysięcy sztuk to ma tyle jedzenia, że szansa złapanie czegokolwiek większego od okonia 10cm wynosi tyle co wygrana w znaną wszystkim grę z kulkami :) Wszystkie ryby poza wzdręgami z dna na spławik i tradycyjny koszyczek. Tajemniczych mieszanek zanętowych nie zdradzę, bo efekty były o wiele lepsze niż u miejscowych rozsiewców wiader kukurydzy ale z przynęt sprawdziły mi się białe/pinka/mały czerwony robak i jako tako dumbelki i pop up'y. Z ilością tez nie ma co przesadzać 2-4 (spałwik) 3-6(grunt) robaków odpowiednio motywuje ryby. nie polecam łowić w soboty i niedziele, bo nad zalew zwala się fala buractwa i prostaków ze stolicy i okolic ale nie będę się rozpisywał co się wtedy dzieje. Kajakiem po spławiku awantura na brzegu i poniedziałkowy Sajgon ze śmieciami na trawie tyle w temacie. :rain:
Kto nigdy nie doświadczył uroków wędkarstwa ten nie zrozumie, że nasza pasja to coś więcej niż moczenie kija w wodzie.

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #22 dnia: 26.07.2015, 13:48 »
Kaczorex masz rację płoci jest multum te ładniejsze dalej od brzegu ale generalnie zalew płocią stoi :) . Ja byłem w sobotę i płoci krąpi połowiłem ale na pszenicę i pęczak - spławik . Kolega z tyczką się ustawił i stwierdził że jak by na zawodach (Kanał Żerański)uzyskał taki wynik to pudło murowane :)) . Złowiłem jako bonus 2 węgorze jeden powyżej wymiaru a drugi to na sznurowadło by się nie nadawał ;) . Drapieżników sporo ale ciężko je wyłuskać .

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #23 dnia: 28.07.2015, 09:12 »
Hej Merkusz, węgorza złowiłeś w Zalewie Nowomiejskim?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #24 dnia: 28.07.2015, 13:20 »
Tak jest go tam sporo :) . Miejscowi go łowią pod każdą wielkością i w łeb :( >:O  . Na szczęście za dobrze tego nie robią choć komplet można złapać ale sznurówek . Najlepiej kawałek płotki lub większą uklejkę .
W tym roku zarybiali węgorzem u kilka lat temu też . Mówią że sporo węgorza wciąga tam sum :(

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #25 dnia: 30.07.2015, 21:55 »
Byłem dzisiaj i żadna rewelacja. 0d 7 do 18 tylko 2 małe leszczyki do tego bardzo silny wiatr. Jadę jutro rano.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline wsumierybak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 1
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #26 dnia: 12.10.2015, 17:05 »
Węgorzem łowisko jest zarybiane co roku  ;) I sandaczem, szczupakiem, linem, karpiem, karasiem...

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #27 dnia: 13.10.2015, 23:24 »
Czec kolego wsumierybak. Czesto tam wędkujesz jakie masz wyniki? Warto jechać na jesieni? Chodzi mi już tylko o spinning.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline wsumierybak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 1
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #28 dnia: 14.10.2015, 14:17 »
O swoich wynikach może nie będę się wypowiadał, łowię po prostu. Nie zawsze zależy mi nad wodą na złowieniu ryby. Coś tam zawsze wyhaczę ;) Lubie próbować, testować, bawić się tym wszystkim... Powiem tak, jeżeli ktoś odrobi lekcję, nauczy czytać się trochę wody, brać pod uwagę porę dnia i roku i sposób wtedy żerowania ryb, warunki atmosferyczne (a w szczególności odczytywać ciśnienie), dno łowiska, dobierze sprzęt, przynęty i metodę połowu, ma wiele cierpliwości, zdrowe stawy itp., to wiem, że ma spore szanse na super wędkowanie. Inni też mają szansę, lecz np. w spinningu muszą więcej się nachodzić, napływać, nazrywać, nawq...iać... Tego roku, o dziwo, szczupak (w odróźnieniu od sandacza) ogólnie nieźle żerował przez cały czas. Na wiosnę koleś podbierał zębulca 112 cm, ja sam widziałem kilka 80, 90... Od poniedziałku kończy się "ruski wyż", mam nadzieję na zmianę pogody, kierunku wiatru... Ja łowię do tego momentu, gdy nie mam już dziury na oblodzonym łowisku, w którą mogę zapakować swojego wabika :P Warto.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zalew Nowomiejski - Nowe Miasto k. Płońska
« Odpowiedź #29 dnia: 08.10.2017, 19:55 »
Odgrzeję starego kotleta. Chciałem założyć właśnie wątek, ale patrzę, że jest Zalew Nowomiejski i to pięknie opisany! Brawo.

-Paweł-