Autor Wątek: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 9113 razy)

Offline Bry1ant

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Witam poleci ktoś jakąś ciekawą wodę pzw w okolicach Nowego Dworu Maz? Do starorzecza w Grochalach mam 2 km ale z roku na rok robi sie pustynia;/ Podzieli sie ktoś jakąś ciekawa miejscówka w której da sie połowić cos oprócz japońca? Ma ktoś kontakt do dzierżawcy jeziora w Kazuniu?

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #1 dnia: 28.07.2016, 12:32 »
Jezioro Góra w Janówku, niedaleko łowiska Okoń, zarośnięte ale z bogatym rybostanem i bez rybaków. Wieczorem mogę naskrobać coś więcej teraz trochę mało mam czasu.

Interesuje Cię tylko woda stojąca czy rzeki też bo tych jest najwięcej w naszych okolicach.

Kazuń sobie odpuść, tam już prawie nie ma ryb. Siatki od strony trasy numer 7 stoją non stop, coś tam niby zarybiali ale wiem z niesprawdzonego źródła więc nie wiem jak było naprawdę.
Marcin

Offline Bry1ant

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #2 dnia: 28.07.2016, 13:00 »
Rzeki jak do tej pory traktowalem po macoszemu, chyba czas sie do nich przekonac... zerkne na to jeziorko kolo okonia, chetnie tez poczytam o innych miejscowkach.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #3 dnia: 28.07.2016, 18:05 »
W innym wątku wklejałem ale i tu mogę wkleić ;)
O tej wodzie pisze @  Ostry.
Trudna technicznie, chimeryczna. Woda dla cierpliwych.
JK

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #4 dnia: 28.07.2016, 18:15 »
Kilka fotek ;-)
JK

Offline Bry1ant

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #5 dnia: 28.07.2016, 20:20 »
Ciekawie to wyglada,  postaram sie tam zajrzec jak wroce z ulopu. Duzo jest tam wedkujacych w tygodniu?

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #6 dnia: 28.07.2016, 20:32 »
Bardzo mało. Na jakie ryby się nastawiasz ?
Mi oprócz karpi jako przyłowy trafiały się jazie ( w poprzek maty ledwo się mieściły a mata nie ta malutka ;D ) , leszcze po 1,5-2 kg, chyba kiedyś nad zestawem przewalił mi się sum a jeśli to był karp to musiał być bardzo duży. Kiedyś łowiłem ładne płocie na pikerka, widziałem kilka ładnych linów, karasi. Szczupaki są też.
Łódki do wypożyczenia w stanicy i jedna uwaga - tam można tylko pływać na łódkach ze stanicy. Cena za dobę 20 zł . Są domki - może nie za olaboga ale są.
JK

Offline Bry1ant

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #7 dnia: 28.07.2016, 21:08 »
Fajnie by bylo trafic linka ale kazda ryba mnie cieszy, no moze oprocz japońców bo one dominuja na moim starorzeczu i praktycznie tylko je idzie zlowic. JKarp tymi fotkami uswiadomiles mi ze musze odwiedzic to miejsce.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #8 dnia: 28.07.2016, 21:40 »
Miejsce jest ciche, spokojne, szczególnie od strony łąk jest urokliwie ( Dziki zaraz za namiotem ;) ).
Moim zdaniem woda potencjał ma bo widziałem kilka naprawdę ładnych spławów, kilka ataków drapieżnika. Ale podobna jest jak Oczko w Zegrzu - chimeryczna, trudna ale jak odkryjesz sposób potrafi obdarzyć :) :thumbup:
JK

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 36
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #9 dnia: 03.02.2021, 19:04 »
Trochę odświeżę temat 😀 Łowi ktoś ostatna tym zbiorniku? Nadal nie jest za duża presja tak jak ktoś kiedyś pisał? Zastanawiam się czy da się zrobić tam jakieś ze dwie miejscowki do systematycznego necenia tak żeby nikt za bardzo nie podsiadał. I w ktorej części ewentualnie szukać ciekawych miejsc.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #10 dnia: 03.02.2021, 19:34 »
Kurcze dość często odwiedzałem Okonia, widziałem ze łowili też z drugiej strony siatki od lasu, ale jakoś na te jezioro obok nie dotarłem, ale również ciekawy jestem jak obecnie wygląda.   
Co do miejscówki, zazwyczaj jak będzie zrobiona i ktoś wyczai to różnie może być, kto pierwszy ten lepszy. Natomiast dziki, zarośnięte tereny z lekkim prześwitem, czy dróżką miedzy zaroślami nie rzuca się tak w oczy, a da rade połapać przy fajnych okolicznościach natury i braku natłoku, nie ma tylu chętnych na takie warunki 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline IceCoffee

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #11 dnia: 03.02.2021, 20:02 »
A jaka wodę nalezaca do PZW ciechanow polecicie w okolicach Nowego Dworu?
PB PZW : Leszcz 48 cm 1.48kg Karp 54cm 4.2 kg Karaś  34 cm

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 36
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #12 dnia: 04.02.2021, 08:18 »
Bolo mam tego świadomość ;) Może uda się teraz po lodzie pobiegać i sprawdzić ten zbiornik.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #13 dnia: 04.02.2021, 09:24 »
Kurcze dość często odwiedzałem Okonia, widziałem ze łowili też z drugiej strony siatki od lasu, ale jakoś na te jezioro obok nie dotarłem, ale również ciekawy jestem jak obecnie wygląda.   
Co do miejscówki, zazwyczaj jak będzie zrobiona i ktoś wyczai to różnie może być, kto pierwszy ten lepszy. Natomiast dziki, zarośnięte tereny z lekkim prześwitem, czy dróżką miedzy zaroślami nie rzuca się tak w oczy, a da rade połapać przy fajnych okolicznościach natury i braku natłoku, nie ma tylu chętnych na takie warunki

Bolo, Ty masz na myśli chyba te glinianki "Wielka Stopa", bo to one przylegają do Okonia. Na nich presja jest średnia, ale jak rybostan - nie wiem. To woda "niczyja", więc robią tam co chcą.

Natomiast co do jeziora Góra, presja jest tam moim zdaniem coraz większa. Na drugim brzegu(tym bez domków działkowych), na który trudniej dojechać stoją aktualnie już dwie chatki-namioty, używane pewnie w sezonie. W lato widywałem tam nawet około 8-10 aut.

Nie wędkuję tam, ale bardzo często spaceruję z psami, zawsze zwracam uwagę :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Łowiska PZW w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #14 dnia: 04.02.2021, 15:05 »
Dokładnie o te chodziło glinianki Wielka Stopa dobra nazwa ;), własnie widziałem że kąpią się tam, ale i łowili też niestety nie wiem z jakimi skutkami, w każdym razie jak będzie cieplej to odwiedzę Jezioro Góra     
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek