Autor Wątek: Feeder na dalekim dystansie  (Przeczytany 34013 razy)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #60 dnia: 12.11.2020, 20:08 »
Podepnę się pod temat.
Panowie użytkuje może ktoś GURU AVENTUS DISTANCE FEEDER 12FT? Konkretnie chodzi mi o to czy jest możliwość powtarzalnych celnych rzutów na 70-80m? Wiem, wiem, że są kijki, którymi osiągnę wspomniana odległość, ale zależy mi konkretnie na tym modelu. :)
Adam

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #61 dnia: 12.11.2020, 20:12 »
To jest jakaś brednia 90m wędką 3,3m 60g przy wurzucie 80-90 to może tak. Na filmie ewidentnie widać że klipa nie było a żyłka nie została naciągnięta po rzucie więc jest spory balon do zwinięcia. Taki kołowrotek ma z 80cm na nawój przy pełniej szpuli ale przy rzucie na taką odległość połowa szpuli zleciała więc na początku nawija może z 65cm co daje realny rzut na 70-75m.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Razor88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 15
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #62 dnia: 12.11.2020, 20:23 »
To jest jakaś brednia 90m wędką 3,3m 60g przy wurzucie 80-90 to może tak. Na filmie ewidentnie widać że klipa nie było a żyłka nie została naciągnięta po rzucie więc jest spory balon do zwinięcia. Taki kołowrotek ma z 80cm na nawój przy pełniej szpuli ale przy rzucie na taką odległość połowa szpuli zleciała więc na początku nawija może z 65cm co daje realny rzut na 70-75m.

A co myślisz o pierwszym filmie, też brednia? ;)
Zapraszam na zawody na Grębów kiedyś.
Wszyscy regularnie łowią 90m+, a najlepsi 120m+. Będziesz miał okazję obejrzeć na co kto łowi.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #63 dnia: 12.11.2020, 20:49 »
Prosze czytajcie że zrozumieniem, piszemy o wedziskach feederowych 11-12 ft a nie karpiówkach 13 ft bo za chwile się okaże że na grębowie rzucaja kijkami do wywózki 10 ft ponad 100 m :D :P
Bez urazy ale zanim ktokolwiek z Was napisze o rzutach ponad 100m nie sobie rzuci policzy obroty a potem sie wypowiada, bo zaczynam powoli mysleć że rozmawiamy tu z teoretykami "miszczami" z FB :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #64 dnia: 12.11.2020, 20:51 »
Fakt na Grębowie daleko rzucają na zawodach FEEDEROWYCH , po ile dokładnie to nie wiem bo z bliska nie widziałem, ale daleko.
Biały dobrze pisze na filmie federbaitów  z robinsonem 3.3m to liczenie obrotów to lipa i jeszcze żyłka nie napięta. Na kijkach prędzej się zmierzy ale też trzeba żyłkę napiąć.
A tak of topic to feederbaity wcale nie takie fachowce jakich na filmach grają. Siedziałem na Grębowie w tym roku niedaleko 3 panów którzy przyjechali busem feederbait i ja amator lepszy wynik zrobiłem i to sporo i to na swój mix nie na super extra duper towar feederbait droższy od towaru Sonubites czy Dynamite :)
Paweł

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #65 dnia: 12.11.2020, 21:12 »
Podepnę się pod temat.
Panowie użytkuje może ktoś GURU AVENTUS DISTANCE FEEDER 12FT? Konkretnie chodzi mi o to czy jest możliwość powtarzalnych celnych rzutów na 70-80m? Wiem, wiem, że są kijki, którymi osiągnę wspomniana odległość, ale zależy mi konkretnie na tym modelu. :)

70-80 m to luzik. Tu masz 100 m na klip. Do drugiego brzegu około 102 - 103 m. Główna 0,08 mm, strzałówka 0,30, podajnik Preston Large 45 g.

Piękny kijek. :)
 
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=cV0-LIDjZfo
Kuba

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #66 dnia: 12.11.2020, 21:17 »
To przypadkiem nie nasz były forumowy kolega Ryba? :)
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 640
  • Reputacja: 1994
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #67 dnia: 12.11.2020, 21:22 »
Tutaj macie 100 m:


Najlepiej widać od 01:15
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #68 dnia: 12.11.2020, 21:26 »
Na bieżni to by było widać bezapelacyjnie odległość.
Paweł

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #69 dnia: 12.11.2020, 21:34 »
To przypadkiem nie nasz były forumowy kolega Ryba? :)

Dokładnie tak. ;)
Kuba

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 047
  • Reputacja: 671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #70 dnia: 12.11.2020, 22:15 »
Doszło pewnie do niezrozumienia lub przejęzyczenia. Wędziskiem 3.3m,do tego feederem,choćby nawet oliwką,nie sposób wykonać rzut na 120m,nawet z wykrokiem,a nie mówiąc o jakimkolwiek łowieniu. Przemek wygląda na poważnego gościa i takiej głupoty by nie palnął,choćby i miał sprzęt topowo topowy.
Sam metodą 35g łowię wędką 3.3m maks 50m,i jest to już ostatecznie komfortowe.

Dome Gabor,spec od dystansu,na 100m używa swoich pancernych 3.9 i 4.2m,więc gdzie tu 3.3m długości ? Że o podmuchach wiatru i teorii lekkich podajników nie wspomne.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 047
  • Reputacja: 426
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #71 dnia: 12.11.2020, 22:19 »
Wielki szacun dla Przemka. Ja zestawem Daiwą tournament SLR 14 FT z shimano ultegrą 5500 ci4 z plecionką + strzałówką nie byłbym w stanie  łowić celnie do klipa na 120 metrach bez względu na użyty zestaw lub koszyk.

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #72 dnia: 13.11.2020, 01:07 »
Razor88 za bardzo nie wiem o co ci chodzi bo on tam rzuca tylko na 90m . Widziałem filmiki jak ten zawodnik macha wędkami 4.2 na 140m i pewnie dałby radę rzucić kijem 3.3 na około 90m ale taki kij musi mieć wyrzut około 100g . druga sprawa Pan z filmu jest mistrzem kastingowym i na rekord chyba na 230m.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 83
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #73 dnia: 13.11.2020, 18:50 »
To jest jakaś brednia 90m wędką 3,3m 60g przy wurzucie 80-90 to może tak. Na filmie ewidentnie widać że klipa nie było a żyłka nie została naciągnięta po rzucie więc jest spory balon do zwinięcia. Taki kołowrotek ma z 80cm na nawój przy pełniej szpuli ale przy rzucie na taką odległość połowa szpuli zleciała więc na początku nawija może z 65cm co daje realny rzut na 70-75m.

A co myślisz o pierwszym filmie, też brednia? ;)
Zapraszam na zawody na Grębów kiedyś.
Wszyscy regularnie łowią 90m+, a najlepsi 120m+. Będziesz miał okazję obejrzeć na co kto łowi.
Mogłeś dodać jakimi wędkami łowią na tych zawodach. Większość 4,20 i cw. 180. Jeśli Twoim zdaniem to ma jakiś związek z wędką typu 3,30 60 g, to śmiem twierdzić, że błądzisz. Mocno.

Rozmawiałem dość długo z Romkiem z FB na temat wędek i samego łowienia. I on lubi takie łowienie i faktycznie łowi na 90-110 metrów. Ale używa do tego kija min. 3,90 130 g a na zawody tylko 4,20 180. Musi być strasznym cieniasem jak tutaj na forum jest tylu speców co "na lajcie" łowi na 100 metrach lekkimi feederami 3,30 i 3,60. ;)
Teoretykom wychowanym na filmach YT proponuję spotkanie, może być na Grębowie. Udostępnię np. Nevisa 390/150 i kijki do odmierzania. Zobaczycie jak "łatwo" jest walnąć 20 razy 100 metrów (o ile w ogóle ze dwa razy dobijecie do tej odległości). Wtedy możemy pogadać o abstrakcjach typu łowienie na 100 metrach wędką 3,30 m.

Fakt na Grębowie daleko rzucają na zawodach FEEDEROWYCH , po ile dokładnie to nie wiem bo z bliska nie widziałem, ale daleko.
Biały dobrze pisze na filmie federbaitów  z robinsonem 3.3m to liczenie obrotów to lipa i jeszcze żyłka nie napięta. Na kijkach prędzej się zmierzy ale też trzeba żyłkę napiąć.
A tak of topic to feederbaity wcale nie takie fachowce jakich na filmach grają. Siedziałem na Grębowie w tym roku niedaleko 3 panów którzy przyjechali busem feederbait i ja amator lepszy wynik zrobiłem i to sporo i to na swój mix nie na super extra duper towar feederbait droższy od towaru Sonubites czy Dynamite :)
Grębów jest dość dziwnym łowiskiem w kwestii porównywania wyników. Wiosną 2018 byłem tam z kolegą, siedzieliśmy dosłownie obok siebie, ta sama pasza, ten sam zakres przynęt, nawet podajniki i przypony z Drennana te same. Oczywiście dystans bardzo podobny i zestawy oddalone od siebie może z 10 metrów. Ja wyciągnąłem kilkanaście fajnych ryb a kolega miał jedną rybę z jednego brania. Dlatego wyrokowanie czy chłopaki z FB potrafią łowić, bo raz połowiłeś lepiej niż oni jest trochę na wyrost. Nie mówię, że są najlepsi ale zawody same im się nie wygrywają. Co do zanęt i przynęt, to się nie wypowiem, bo prawdę mówiąc jeszcze nie łowiłem na ich produkty.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Feeder na dalekim dystansie
« Odpowiedź #74 dnia: 13.11.2020, 19:30 »
Nie ma opcji żeby feederem 3.3 łowić na 100 metrach o 120 nawet nie wspomne. Niezależnie jak drogi będzie się miało kołowrotek i wędzisko. Myślę, że zaszło tu nieporozumienie tym bardziej, że Przemek na jednym ze swoich filmów wspomina, że nie ma kijów dystansowych ponieważ na jego wodach rzadko jest potrzeba żeby łowić na naprawdę dużym dystansie.