TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spławik

Shimano aero X1 pellet waggler... 3,05 czy 3,35?

(1/4) > >>

ptrzcinski90:
Szanowne  grono, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w podjęciu decyzji. Generalnie nie mam zbyt wiele do czynienia z metodą odległościową, natomiast uparłem się na zakup wędeczki, która pozwoli mi na łowienie spławikiem typu waggler. Tu pojawia się pytanie: wybór wędki to Shimano aero X1 pellet waggler (głównie z uwagi na 2 składy wędki) lecz zastanawiam się nad wyborem długości: 10 czy 11 ft? Łowić będę z brzegu na odległości 20-40 m. Przy okazji chętnie przeczytam jaki splawiczek dobrać do takiego zestawu i jaka grubość żyłki (90% połowu to leszcz w przedziale 50-70 cm). Jaka różnice będę czuł pomiędzy tymi długościami kija? Z góry dziękuję za pomoc!

krzysssiooo:
40 metrów wagglerem to tylko w bezwietrzna pogodę, i strzelanie pelletem minimum 6-8mm albo kuku,
praca w obu jest praktycznie taka sama, długość bardziej pod odległość rzutu się bierze :)

ptrzcinski90:
Dziękuję Krzycho za odpowiedź. W holu nie będzie znacznej różnicy? Kijek 10ft do tej metody wydaje mi się bardzo krótki, choć długość transportowa przemawia ZA (choć nie jest aż tak niezbędna, 2 skład to dla mnie priorytet). Może rzeczywiście poniosło mnie trochę z tymi 40 metrami :P Generalnie zanęta to kule gniecionej kuku z pelletem i ewentualnie drobnym ziarnem typu rzepik/ konopia strzelana z procy.

katystopej:
Weź sobie odległościówkę zwykłą na takie odległości. X1 PW z żyłką 0.25 z trudem przy dobrej pogodzie i siłowym rzucie uzyskuje 35-40m spławikiem Drennana 14g. Druga sprawa ten kij ma ogrom mocy i przy małych rybach tym bardziej leszczach nie da Ci takiej frajdy z holu jak odległościówka.


--- Cytat: krzysssiooo w 29.02.2024, 09:37 ---40 metrów wagglerem to tylko w bezwietrzna pogodę, i strzelanie pelletem minimum 6-8mm albo kuku,
praca w obu jest praktycznie taka sama, długość bardziej pod odległość rzutu się bierze :)

--- Koniec cytatu ---


Pellet 8mm leci na 20-25m, 11mm dolatuje do 30m, na 35-40m trzeba strzelać ciecierzycą - okrągłe, ciężkie kulki wielkości pelletu 8mm.

Azymut:

--- Cytat: ptrzcinski90 w 29.02.2024, 09:22 ---Szanowne  grono, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w podjęciu decyzji. Generalnie nie mam zbyt wiele do czynienia z metodą odległościową, natomiast uparłem się na zakup wędeczki, która pozwoli mi na łowienie spławikiem typu waggler. Tu pojawia się pytanie: wybór wędki to Shimano aero X1 pellet waggler (głównie z uwagi na 2 składy wędki) lecz zastanawiam się nad wyborem długości: 10 czy 11 ft? Łowić będę z brzegu na odległości 20-40 m. Przy okazji chętnie przeczytam jaki splawiczek dobrać do takiego zestawu i jaka grubość żyłki (90% połowu to leszcz w przedziale 50-70 cm). Jaka różnice będę czuł pomiędzy tymi długościami kija? Z góry dziękuję za pomoc!

--- Koniec cytatu ---

Cześć :)

Masz intencję łowić pellet wagglerem czy tradycyjnym wagglerem? Bo wędka sugeruje tą pierwszą opcję, natomiast docelowy połów wskazywałby na klasycznego waggelera i spławiki w przedziale 1-4 gram, które siłą rzeczy wykluczają rzuty na 40 metrów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej