Autor Wątek: Zanęty i Dumbellsy MC KARP  (Przeczytany 29348 razy)

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Paweł.

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #91 dnia: 01.12.2020, 00:27 »
Wiem, odświeżałem tak wiele przynęt ale tych bardziej twardych i zwartych, jak Drennan, Spotted Fin czy Ringers. Tu chciałem zrobić test na ostro, jutro spróbuję to zrobić tak jak się powinno.
Artur

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #92 dnia: 01.12.2020, 05:09 »
Dumbelsy Drennana to calą nic moczyłem i się nie rozpadają.
Paweł

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #93 dnia: 01.12.2020, 05:28 »
Ja do metody wszystkie swoje przynęty to trzymałem po ok. 10-15szt. w opisanych plastikowych pojemniczkach po jajku niespodziance.. Jadąc na ryby zajmowało to naprawdę mało miejsca w torbie niz w oryginalnych opakowaniach a i z ich odświeżaniem nie było problemu. Wlewałem ok. 4-5 kropelek. Jak jeden z kolegów wcześniej napisał przynęty w trakcie  odświeżania nie mogą być zatopione czy pływać w soli. Ma to wyglądać jak by były spocone i trzeba było co jakiś czas wstrząsnąć tym pojemnikiem i wszystko. Po wchłonięciu soli przynęta lekko się powiększyła ,bardziej (nie wszystkie) pachniała no i robiła się bardziej miękka. Jak to nie pomogło to powtarzałem cały proces od nowa ale już  z bardzo dużą ostrożnością dolewania soli.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #94 dnia: 02.12.2020, 12:27 »
Praktycznie cały sezon przełowiłem na zanętach i przynętach MC Karp. Zarówno na rekreacyjnym łowieniu, jak i na zawodach. Zanęty Magic i Tutti Frutti na pewno będę używał w przyszłym sezonie. Najlepsze wyniki osiągałem łącząc zanętę Magic z przynętami S70, Brzoskwinia i Kryl. Twarde przynęty? Podanie ich na gumce rozwiązuje problem.

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #95 dnia: 03.12.2020, 09:30 »
S-70 żółty robi robotę,zielony już mniej brań,ale ogólnie bardzo dobra przynęta na mojej komercji
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline JaroW

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #96 dnia: 03.12.2020, 09:57 »
Witam
Ja kupiłem w tym roku S70 i KRYLL
S70 2x kupowałem bo chciałem kupić dwukolor a dostawałem za każdym razem przez neta oddzielnie żółte i zielone.
Po testach nad wodą  szybko pracują..  i zmniejszaja swoją wielkość.
Porównując do Marosza to Marosz wygrywa na całej lini..
Pozdrawiam.

Ps w węgierskim s czyta się jak sz
to dla tych co wiedzą lepiej..

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #97 dnia: 03.12.2020, 09:58 »
Praktycznie cały sezon przełowiłem na zanętach i przynętach MC Karp. Zarówno na rekreacyjnym łowieniu, jak i na zawodach. Zanęty Magic i Tutti Frutti na pewno będę używał w przyszłym sezonie. Najlepsze wyniki osiągałem łącząc zanętę Magic z przynętami S70, Brzoskwinia i Kryl. Twarde przynęty? Podanie ich na gumce rozwiązuje problem.

A gdzie te produkty sprawdzały się Tobie? Mi raz na Grzegorzewicach w połowie października ładnie truskawka grała, ale na innych zbiornikach brania tylko od czasu do czasu. Nawet tam gdzie duża populacja ryb jest (Halinów/ Słupia).
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #98 dnia: 03.12.2020, 10:51 »
Panowie jakie przynęty i zanęty polecacie z MC Karp ??

Offline JaroW

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #99 dnia: 03.12.2020, 11:32 »
Panowie jakie przynęty i zanęty polecacie z MC Karp ??

Zanęta POWER FISH

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #100 dnia: 03.12.2020, 12:10 »
Praktycznie cały sezon przełowiłem na zanętach i przynętach MC Karp. Zarówno na rekreacyjnym łowieniu, jak i na zawodach. Zanęty Magic i Tutti Frutti na pewno będę używał w przyszłym sezonie. Najlepsze wyniki osiągałem łącząc zanętę Magic z przynętami S70, Brzoskwinia i Kryl. Twarde przynęty? Podanie ich na gumce rozwiązuje problem.

A gdzie te produkty sprawdzały się Tobie? Mi raz na Grzegorzewicach w połowie października ładnie truskawka grała, ale na innych zbiornikach brania tylko od czasu do czasu. Nawet tam gdzie duża populacja ryb jest (Halinów/ Słupia).

Zanęty Magic i Tutti Frutti w ciepłych miesiącach - Jegiel, Halinów i Batorówka. Power Fish już tak dobrze nie działał, ale ta zanęta jest podobno zalecana na chłodniejsze wody więc na wiosnę będzie próbowana.
Te zanęty, wg mnie, mają jeden feler - trzeba bardzo uważać z ilością wody przy rozrabianiu...można zrobić z nich "beton".

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #101 dnia: 03.12.2020, 12:22 »
Panowie a to prawda że te zanety mają dodatek mączki rybnej? Czy może tylko jakiś aromat jest dodany?

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #102 dnia: 03.12.2020, 12:26 »
Praktycznie cały sezon przełowiłem na zanętach i przynętach MC Karp. Zarówno na rekreacyjnym łowieniu, jak i na zawodach. Zanęty Magic i Tutti Frutti na pewno będę używał w przyszłym sezonie. Najlepsze wyniki osiągałem łącząc zanętę Magic z przynętami S70, Brzoskwinia i Kryl. Twarde przynęty? Podanie ich na gumce rozwiązuje problem.

A gdzie te produkty sprawdzały się Tobie? Mi raz na Grzegorzewicach w połowie października ładnie truskawka grała, ale na innych zbiornikach brania tylko od czasu do czasu. Nawet tam gdzie duża populacja ryb jest (Halinów/ Słupia).

Zanęty Magic i Tutti Frutti w ciepłych miesiącach - Jegiel, Halinów i Batorówka. Power Fish już tak dobrze nie działał, ale ta zanęta jest podobno zalecana na chłodniejsze wody więc na wiosnę będzie próbowana.
Te zanęty, wg mnie, mają jeden feler - trzeba bardzo uważać z ilością wody przy rozrabianiu...można zrobić z nich "beton".


Mam tę nową aroma corn więc potestuje z wiosny. Mam też Prestige i Marosa więc będę miał porównanie. I na Halinowie gdzie przesyt ryby i Szczęsne czy gdzieś gdzie o rybę trudniej i cwana jest. Cena ok ale o tej wodzie słyszałem od kilku osób. Ktoś z MFP mówił, że do tej fermentowanej kuku wody mniej niż do Sonu ale więcej niż do tych 3 ww. Zobaczymy w kwietniu jak to wygląda.

Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #103 dnia: 03.12.2020, 12:28 »
Panowie a to prawda że te zanety mają dodatek mączki rybnej? Czy może tylko jakiś aromat jest dodany?
Zapewne jest dodana, pytanie tylko jakiej jakości. Śmierdzieć będzie każda z tym, że odpad za 3 zł/kg nie będzie miał żadnych wartości odżywczych.

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #104 dnia: 03.12.2020, 12:47 »
tam jest aller aqua
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃