Ankieta

Jakie piwo pijecie?

Bojan
6 (1.5%)
Ciechan
22 (5.4%)
Perła
59 (14.4%)
Tyskie
29 (7.1%)
Żywiec
22 (5.4%)
Królewskie
5 (1.2%)
Łomża
23 (5.6%)
inne
107 (26.2%)
własnej produkcji
14 (3.4%)
ciemne piwo
26 (6.4%)
Lech
24 (5.9%)
Żuber :D
18 (4.4%)
Kasztelan
15 (3.7%)
bimber (specjalnie dla Mateo :D)
34 (8.3%)
Becks
5 (1.2%)

Głosów w sumie: 400

Autor Wątek: Jakie piwo pijecie? :D  (Przeczytany 174216 razy)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #390 dnia: 26.08.2018, 12:56 »
Barek czeka na pierwsze chłody, na początku tego roku za szybko zrobiło się ciepło, zabrakło czasu na opróżnienie wszystkiego ;)


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ciekawy jestem Twojej opinii Korda widzę że stoi ? Ja od roku nie zmieniłem zdania na Jego temat.

Słońca Życzę
Kord jest piwem uznanym, dobrze ocenionym w rankingach. Raczej nie można powiedzieć, że jest kiepskie, ale nie każdemu musi smakować.
Uwielbiam słodycze, więc rodzynkowy Kord przypasował, wymaga jednak odpowiedniej oprawy ;) sącząc z kieliszka degustacyjnego można doszukać się fajnych nut beczkowych.
Nie znam stylu aby wydać własną opinie czy to piwo jest "dobre", nie mam odpowiedniej wiedzy ani nosa.
Uważam, że nie jest wart swojej ceny.

Z tych na zdjęciu najbardziej mi smakował "Oz", piwo genialne i niedrogie jak na możliwości.

Największe wrażenie zrobił "Black", 17% i nie czuć alko. Esencja kawowo czekoladowa.

Największe rozczarowanie to święty graal polskiego kraftu czyli "Samiec Alfa"(do Wrocławia trafiło około 10 butelek). Piłem lanego dwa razy i jakiś męczący, strasznie się zmienia podczas ogrzewania.

A jakie jest Twoje zdanie na temat korda?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #391 dnia: 26.08.2018, 15:38 »
Kord dla mnie troszkę przehajpowany, SA piłem lany i klasa światowa. OZ na świeżo dla mnie strasznie nieułożony, ale mam jeszcze 3 na leżaczku. IP nie moja bajka, bardziej przypadło mi piwko z Manufaktury ;)
Ostatnio zainwestowałem kilka stówek w "budżetowe" portery i imperialne stouty - na czele z Kormoranem, Okocimskim, Amber, Żywiec...Do tego 5 szt BW z Kormorana, w zimę zacznę powoli probować zawartość piwnicy, porównując z zeszłorocznymi ;)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #392 dnia: 26.08.2018, 21:45 »
Przehajpowany to jest samiec, co przyznali panowie z Artezana, 70 za butelkę to przegięcie ;)
 Piwo fajne, złożone ale alkohol drapie, gorycz męczy. Parę lat byłem palaczem, po wypiciu 150ml miałem posmak w ustach jak po spaleniu peta na szybko.

Co do leżakowania, to nie jestem fanem. Wszystkie piwa, które przetrzymałem szły w tym samym kierunku. Oz stracił wanilie i beczke, "porter podbity śliwką"(kupiłem w zeszłym roku karton z kończącym się terminem za śmieszne pieniądze i kilka jeszcze leży) stracił swoją śliwke w czekoladzie. Wszędzie pojawiał się "kompot z suszu". Zapewne "skopałem" sobie "imperium prunum", ale nie miałem weny na wypicie.

Jak chcesz fajne piwka na leżak to polecam z Komesa portery i barley wine, Ris ponoć też daje radę.

Oza piłeś przed recenzją kopyra czy po ;) ??



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Robdar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wypowiadam się tylko w swoim imieniu.
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #393 dnia: 26.08.2018, 22:00 »
Co prawda to jest zestaw z MŚ 2018, ale przy piwie pozostałem.


Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #394 dnia: 26.08.2018, 22:09 »
OZa piłem może tydzień po premierze, Kopyry nie oglądam już dawno. Na leżak biorę zazwyczaj te "budżetówki", komesa też, mam go sporo. A jutro jadę do Lidla po Argusa, chcę kupić trzy lub cztery 4-paki portera o różnych datach. I do Aldika po Łódzkiego, też po 3-4 różne daty.

Leżakowanie tych tanich może dać im wiele - np. taki Okocim staje się bardzo słodki, kremowy, czekoladowy i pełny mimo małego ekstraktu a alkoholu nie czuć w ogóle. Jestem #teamsłodyczka więc mi odpowiada jego profil. Amber też ma świetne warki. A jak coś nie wyjdzie, to przecież to koszt 3-4 złoty ;) Ja mam jeszcze w piwnicy piwa z datą do czerwca czy sierpnia 2016, Okocim, Kormoran, Komes...W zeszłym roku smakowały cudownie, tylko chyba jeden Komes mi skwaśniał.

Teraz Widawa ma ponoć bardzo udaną serię 6th anniversary, muszę zapolować.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #395 dnia: 26.08.2018, 22:21 »
Ja niestety nie mogę tyle piwka pić(max kilka butelek w miesiącu) więc musze się ograniczać do solidniejszych wypustów:/
Z Widawy bardzo mi smakował Origen. Taki słodyczkowy;) Na BGM mieli Tropical Barrel Aged Ice Imperial Stout którym wygrali impreze, nie wiem czy będzie w butli ale jakbyś widział to szarp.

Oz na polskim krafcie ma 4.7 i jest parę oczek nad tegorocznym samcem, wszyscy zachwyceni tylko kopyr płakał, ciekawe co by powiedział jakby piwo to wyszlo od Doktorów ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #396 dnia: 27.08.2018, 20:39 »
Cd. OZ i Samca. Oceny są też "ustosunkowane" do ceny nierzadko. Coś, co kosztuje 10-15zł w porównaniu do czegoś, co kosztuje 70 złoty i jest mocno limitowane, bedzie miało inny odbiór. Podejrzewam, że mimo wszystko u większości ludzi w przypadku degu porównawczego w ciemno, wygrałby SA, co nie zmienia faktu, że OZ pod względem stosunku ceny do jakości i samej jakości to totalne zaskoczenie.

Dzisiaj aż z ciekawosci otworzyłem Okocim Porter, data do 20.01.2017 czyli grubo 1,5 roku po terminie ważnosci - matko, ale to dobre. Słodziutka, mleczna czekolada, kawusia...Aż jestem ciekaw, gdyby takiego leżaczka x100 wrzucić do beczki po whisky:P

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #397 dnia: 27.08.2018, 20:43 »
To działa w dwie strony, skoro samiec taki pożądany to MUSI być dobry, a sztosy MUSZĄ być drogie ;)

Prunum jeszcze nie piłem, ale znajomi twierdzą, że szało w porównaniu do podbitego.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #398 dnia: 27.08.2018, 20:50 »
Uwielbiam piwo, piję prawie codziennie. Przeważnie wieczorem na pół z żoną. I... nie wiem, o czym Wy gadacie :D

A tak ogólnie to testy są wiarygodne tylko, gdy degustator nie ma pojęcia jakie piwa pije. Bo jak zna cenę albo markę, to już wg mnie jest dupa nie test.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lipkek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tuchola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #399 dnia: 27.08.2018, 20:51 »
Dama Pik, APA z browaru Niechanowo, może być, ale bez szału, jak dla mnie zbyt łagodne aromaty, gdzieś daleko w tle.

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #400 dnia: 27.08.2018, 21:00 »
Można też zapłacić blogerowi zblogublogkopyrakom "żeby zrobił" degustację i masz pewność "pozytywnego wyniku".

Piwa "kraftowe" czyli rzemieślnicze, niby wyższy sort. Piwa koncernowe są robione metodą HGB, czyli warzysz brzeczke mega mocną, rozcieńczasz wodą i masz piwo, marnej jakości, chmielu masz tam tyle co kot napłakał, słód zazwyczaj też "najtańszy" i masowo kupowany - czyli dostosowane poziomem do większości jedzenia z supermarketów.
Zaś piwa rzemieślnicze, zgodnie z modą na "małe, rodzinne firmy, lokalne, ręcznie robione produkty". Przy czym lekko ponad połowa "piw na rynku rzemieślniczym" nie odbiega poziomem, albo jest nawet gorsze od tych koncerniaków.

Jak komuś odpowiada smak koncerniaków - nie polecam wchodzić w kraft bez "znajomości" tematu, bo kupicie piwa z browaru Gloger, Służba Zdrowia, Edi, Staropolski itp. i się zrazicie. Na początek polecam książece IPA, Żywiec APA czy piwa z browaru Tenczynek - jak nie przypasuje.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #401 dnia: 27.08.2018, 21:26 »
Uwielbiam piwo, piję prawie codziennie. Przeważnie wieczorem na pół z żoną. I... nie wiem, o czym Wy gadacie ...

---> ja trochę wiem, ale to nie na moją kieszeń - nadmiar gotówki wydaję na :fish: ;)
;)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #402 dnia: 27.08.2018, 21:39 »
e-Mario
Niewiele tracisz :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #403 dnia: 08.09.2018, 19:45 »
Był jeszcze Lucky ghost ale nie przypasował.



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jakie piwo pijecie? :D
« Odpowiedź #404 dnia: 08.09.2018, 20:13 »
:thumbup:

ja tylko Estrellę dzisiaj do małej robótki na kompie, którą muszę zmęczyć ...
;)