Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 51086 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Książki
« Odpowiedź #285 dnia: 24.06.2020, 21:27 »
Rozumiem. Też kiedyś trochę czytałem, głównie Kinga. Martina Luthera Kinga.
Jacek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 431
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Książki
« Odpowiedź #286 dnia: 24.06.2020, 21:47 »
Rozumiem. Też kiedyś trochę czytałem, głównie Kinga. Martina Luthera Kinga.

Ciemne siły.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książki
« Odpowiedź #287 dnia: 25.06.2020, 08:26 »
Ja na lekko, skończyłem "13 lat w JW GROM" i Odsłuchałem "Władysław Chrobry", "Sołsad" i "Archipelag Gułag"   teraz czytam "Wojny Wikingów". Codziennie słucham książek. Jeżdżę wiec łączę przyjemne z pożytecznym.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Książki
« Odpowiedź #288 dnia: 25.06.2020, 09:10 »
Rozumiem. Też kiedyś trochę czytałem, głównie Kinga. Martina Luthera Kinga.

Co było straszniejsze, książki Kinga czy M.L. Kinga? :P
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Książki
« Odpowiedź #289 dnia: 25.06.2020, 18:06 »
Ja na lekko, skończyłem "13 lat w JW GROM" i Odsłuchałem "Władysław Chrobry", "Sołsad" i "Archipelag Gułag"   teraz czytam "Wojny Wikingów". Codziennie słucham książek. Jeżdżę wiec łączę przyjemne z pożytecznym.
Ja nie potrafię jakoś słuchać książek.
Archipelag Gułag- świetna,  trzy tomy, każdy po kilkaset  stron. Jest co czytać :)
Adam

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książki
« Odpowiedź #290 dnia: 25.06.2020, 19:43 »
Alek Teraz przeczytaj "Sołdat" Coś w stylu Archipelag. Przekręty, opilstwo, lekceważenie w Armii ZSRR podczas wojny. Klimat podobny.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Książki
« Odpowiedź #291 dnia: 25.06.2020, 19:56 »
Wczoraj dotarła duża paczka z Empiku, no nic trzeba robić nowe zamówienie. :)
Dzięki za podpowiedź, dodam do koszyka,
Adam

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #292 dnia: 09.07.2020, 00:26 »
Zajrzałem na swoją półkę (pokój) z książkami. Znalazłem serię, którą kupiłem i jeszcze nie przeczytałem.
Peter F. Hamilton. "Dysfunkcja rzeczywistości".
Pierwszy tom zakupiłem w 1997r. w wersji oryginalnej, lecz podałem się w wyniku braku zrozumienia. Resztę w polskiej wersji kupowałem i dorzucałem do kolekcji.
Ileż straciłem zapominając o nich.
Bo co by się stało, gdyby przez przypadek z pustki do naszego wszechświata trafiły duszę tych co do nieba nie trafiły. A rozlało by się to na setki naszych planet?
Dziwne to, lecz wciąga lepiej niż bagno naszego sumienia.
Marcin

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Książki
« Odpowiedź #293 dnia: 09.07.2020, 08:23 »
Powieść "Egipcjanin Sinuhe" Mika Waltariego czytałem kilkukrotnie- więc ośmielę się polecić :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Egipcjanin_Sinuhe
Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Książki
« Odpowiedź #294 dnia: 08.02.2021, 18:14 »
Jacek

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Książki
« Odpowiedź #295 dnia: 08.02.2021, 18:43 »
Powieść "Egipcjanin Sinuhe" Mika Waltariego czytałem kilkukrotnie- więc ośmielę się polecić :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Egipcjanin_Sinuhe

Egipcjanin Sinuhe - jedna z moich ulubionych książek. Też ją kilkukrotnie czytałem i wracam do niej raz na kilka lat.

Z książek na które czekam od premiery do premiery to kryminały Krajewskiego o Mocku i Popielskim. Akcje najczęściej osadzone w przedwojennym Lwowie lub Wrocławiu.

Książki do których często wracam to powieści Dicka. Mam bzika na jego punkcie jak i SF, które obecnie staje się rzeczywistością. Zastawia mnie to czy te wszystkie pomysły kreują naszą rzeczywistość czy też ludzkość ma gdzieś w podświadomości zakorzenioną przyszłość, która czasami w błyskach geniuszu jest odkrywana przez takich pisarzy jak Dick.

Pisarze, na których się wychowałem to również Dostojewski. Moje ulubione to Biesy, Bracia Karamazow, Idiota. Mistrz rozkładania na czynniki pierwsze ludzkiej duszy i psychiki. Można się zgłębić w każdą nawet drugoplanową postać.

No i oczywiście arcymistrz powieści grozy H.P. Lovecraft. Ostatnio HBO sprofanowalo wytworzony przez niego świat wypuszczając serial osadzony w świecie Lovecrafta gdzie pierwszoplanowe role grali czarnoskórzy homoseksualiści. Ach ta poprawność polityczna :facepalm:
 


Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #296 dnia: 08.02.2021, 18:46 »
Syborg, wygrałeś złotą łopatę :D


Ja kończę książki Neila de Grassa Tysona. Przedtem przerobiłem z nim wszystkie wywiady na YT. Książki są ciekawe, jednak brak im tej... iskry, jak u Brysona. Z kolei na żywo Tyson jest mistrzunio. Cięty dowcip i chłodna logika rozwala w pył różne pseudonaukowe bzdety.

Przykład:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Książki
« Odpowiedź #297 dnia: 08.02.2021, 18:53 »
Cthulhu widzę że mamy podobny gust.

Ja mogę polecić z ostatnich:

Virion Andrzeja Ziemiańskiego, mega historia związana ze światem Achai, jednego z lepszych fantasy jakie czytałem.

Cykl Inkwizytorski Jacek Piekara- inne spojrzenie na religię chrześcijańską, sporo zgryźliwego humoru. Jeśli ktoś lubi wstawki religijne, tajemnice i niedopowiedzenia.

Hyperion Dann Simmons- fantasy podszyte religia i rozważaniem nad przyszłością ludzkości jak i rozwoju technologii szczególnie sztucznej inteligencji. Jestem w trakcie 2giej części a jeszcze dwie przede mną nie mam pojęcia w którą stronę to pójdzie co jest dużym plusem.

Komornik Michał Gołkowski- spojrzenie na armagedon dziejąca się w naszym świecie, najlepsze podsumowanie to zapowiedź "Technologia poszła mocno naprzód, więc przed rydwanem jeźdźca Apokalipsy można uciec, pedałując na rowerze".

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Książki
« Odpowiedź #298 dnia: 08.02.2021, 18:58 »
Pany, o czym Wy piszecie? Podane tytułu, autorzy, kompletna magia dla mnie. No może dlatego, że SF nigdy jakoś mnie nie pociągały. Z drugiej strony patrząc,  obecną rzeczywistość  kilka lat wstecz również można byłoby podciągnąć pod SF. ;)
Adam

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Książki
« Odpowiedź #299 dnia: 08.02.2021, 19:13 »
Pr00 Achaje i Piekarę zaczynałem czytać. Jakoś mnie nie wciągnęły bo takie sztampowe na jedno kopyto mi się wydały. Natomiast bardzo mi się spodobał Lód Jacka Dukaja. Innych jego autorstwa nie miałem okazji czytać.

Z polskich autorów lubię również Łukasza Orbitowskiego. Może dlatego, że prawie rówieśnik, w podobnych realiach się wychowywałem i podobnej muzyki słuchałem. Są to książki, któremu nie każdemu przypadną do gustu. Nie wiem czemu ale Tracę ciepło i Inna dusza mi się bardzo podobały, ale drugi raz bym po nie sięgnął

Z innej beczki to Jacek Hugo Bader i jego reportaże z podróży po Rosji. Polecam.