Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 801035 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1530 dnia: 08.11.2016, 18:48 »
Bo rynek jest inny. To proste ☺ urządzenia RTV AGD kupują wszyscy. Wędkarze, prawnicy, lekarze. A sprzęt wędkarski tylko wędkarze. Sklepy nie są więc w stanie osiągnąć odpowiedniej sprzedaży.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1531 dnia: 08.11.2016, 18:53 »
Motov8, oby nigdy nie dochodziło w wędkarstwie do rzeczy o których piszesz. Marże musza być aby sklepy dobrze zarabiały i płaciły swoim pracownikom, aby świadczyły dobry serwis, miały sporo towaru.

Pracowałem w handlu i wiem, że zjazd z marży na rzecz ilości sprzedawanych rzeczy nie wychodził nikomu na dobre. Sklepy potrafiły znikać przez złą politykę cenową.

My nie kupujemy tylko towaru, to coś więcej, to też usługa. Dobry serwis, części, pomoc. Przy marży 2-3% mało kto będzie robił recenzje, starał się pomagać. Nie wierzę aby wędkarze na tym zyskali.
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1532 dnia: 08.11.2016, 18:54 »
Motov8, oby nigdy nie dochodziło w wędkarstwie do rzeczy o których piszesz. Marże musza być aby sklepy dobrze zarabiały i płaciły swoim pracownikom, aby świadczyły dobry serwis, miały sporo towaru.

Własnie miałem to napisać. :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1533 dnia: 08.11.2016, 19:11 »
A ja tak specjalnie i przekornie się ciut nie zgodzę.
Można doskonale prosperować na niskich marżach i nie dotrzeba doić Klientów. Mniejsza marża, większy obrót i finalnie większy zarobek.
Tu jednak temat czasem blokują nam przedstawiciele na kraj. Majac swojego rodzaju "monopol" czasem sztucznie windują ceny.
Branża wędkarska jest specyficzna jak równie specyficzne są branże z dobrami luksusowymi.
Ale nie ukrywajmy, że to cena jednak najczęsciej przyciąga.
Obsługa jest ważna ale liczy się towar i jego cena. Choćby jedno i drugie było tylko wytworem rynku.

Marże muszą być by sklepy dobrze płaciły pracownikom? A co powiecie na podwyżki o 100% na spożywce by pracownicy sieciówek oraz pracownicy wytwarzające te wyroby zaczeli zarabiać po 3 tys a nie po 1.5?

Nie da się tego wszystkiego tak jednoznacznie określić.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1534 dnia: 08.11.2016, 19:19 »
To co Mario napisał to prawda. U nas liczy się tylko cena. nie zwracamy uwagi na korzyści posprzedażowe, bo po prostu nie wiemy co to takiego jest. Podejście do klienta w Polsce zaowocowało tym, że chcemy kupić jak najtaniej i tyle.
To nie zachód, tutaj większość nie rozumie, że na sprzedany produkt może składać się coś więcej niż sama sprzedana rzecz.
Pozdrawiam
Marcin

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1535 dnia: 08.11.2016, 19:20 »
Ja nie widzę powodu dla którego masz nie kupić taniej produktu jeżeli inny sklep ma mniejszy procent, tylko potem nie płacz, że Ci korum pęknięty w pół przyszedł. :facepalm: :facepalm:
Koszt zakupu to nie tylko sam produkt, to także opakowanie do wysyłki.

Chłopaki z drapieznika robią super robotę :thumbup:
Żaden sklep w Anglii nie miał już Spicy sausage 12 mm, a Drapieżnikom udało się dla mnie załatwić 10 paczek tego killera ;)


Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1536 dnia: 08.11.2016, 19:28 »
Świat na głowie staje, żeby ludzie do Angli ściągali produkty z Polski ;D
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1537 dnia: 08.11.2016, 19:52 »
A ja tak specjalnie i przekornie się ciut nie zgodzę.
Można doskonale prosperować na niskich marżach i nie dotrzeba doić Klientów. Mniejsza marża, większy obrót i finalnie większy zarobek.
Tu jednak temat czasem blokują nam przedstawiciele na kraj. Majac swojego rodzaju "monopol" czasem sztucznie windują ceny.
Branża wędkarska jest specyficzna jak równie specyficzne są branże z dobrami luksusowymi.
Ale nie ukrywajmy, że to cena jednak najczęsciej przyciąga.
Obsługa jest ważna ale liczy się towar i jego cena. Choćby jedno i drugie było tylko wytworem rynku.

Marże muszą być by sklepy dobrze płaciły pracownikom? A co powiecie na podwyżki o 100% na spożywce by pracownicy sieciówek oraz pracownicy wytwarzające te wyroby zaczeli zarabiać po 3 tys a nie po 1.5?

Nie da się tego wszystkiego tak jednoznacznie określić.

Ja też się przekornie nie zgodzę :)

Wyjaśnię to na przykładzie firmy X. Aby produkty tej firmy były ogólnodostępne dla klienta, firma musi mieć podobne warunki dla sklepów. Czyli dawać im odpowiedni rabat, powiedzmy 20% od ceny katalogowej. Wtedy ma się sieć dystrybutorów produktów. Każdy ma podobny rabat i zarabia, prowadzi serwis. Jeżeli jednak pojawi się jakiś spec od handlu hurtowego, i zacznie sprzedawać duże ilości na kilkuprocentowej marży, to wtedy klienci idą do niego. Normalni dystrybutorzy mają wtedy problem, bo albo zjeżdżają z cenami, albo 'kiszą' towar. I wtedy najczęściej pojawia się opcja - nie handlujemy z firmą X. I przechodzą na produkty firmy Y, która pilnuje cen i nie pozwala bawić się w 'hurt'. Firma X zostaje z kilkoma dystrybutorami i hurtownikiem. Ten nie potrafi zapewnić dobrego serwisu, bo przecież idzie na ilość. Sama firma sprzedaje znacznie mniej, straciła dystrybucję. A konkurencja w postaci firmy Y zaciera ręce. Bo sprzedaje globalnie więcej, klienci są lepiej obsłużeni.

Dodam jeszcze, że aby sprzedawca poświęcił nam czas, odpowiedział na nasze pytania, doradził - nie może zarobić na kiju za 300 PLN  2-3%. Bo wtedy nie zarobi na siebie, na opłaty, na szefa.

Tak więc zadajmy sobie pytanie, czy chcemy takich 2-3% marży? To nie sklep z odzieżą na kilogramy. Chcemy obsługi, serwisu, pomocy? Za to trzeba zapłacić.
Lucjan

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1538 dnia: 08.11.2016, 19:56 »
Ale marże 30 czy nawet 50% są przegięciem.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1539 dnia: 08.11.2016, 20:02 »
Motov8, oby nigdy nie dochodziło w wędkarstwie do rzeczy o których piszesz. Marże musza być aby sklepy dobrze zarabiały i płaciły swoim pracownikom, aby świadczyły dobry serwis, miały sporo towaru.
Pracowałem w handlu i wiem, że zjazd z marży na rzecz ilości sprzedawanych rzeczy nie wychodził nikomu na dobre. Sklepy potrafiły znikać przez złą politykę cenową.
My nie kupujemy tylko towaru, to coś więcej, to też usługa. Dobry serwis, części, pomoc. Przy marży 2-3% mało kto będzie robił recenzje, starał się pomagać. Nie wierzę aby wędkarze na tym zyskali.

Oczywiście masz rację, ale ja nigdzie nie pisałem o marży 3% na wędkarstwo, bo to jest niemożliwe.
Dziwię się tylko, że np. w UK masz 20x większy wybór, a większą część rzeczy kupisz dużo taniej niż na rynku w PL.
Tam walczą głównie nowościami, a u nas jest stagnacja - brak dużej liczby nowości, ceny.
Zdrową konkurencję mam na myśli walki cenowe - teraz widzieliśmy przecież świetny tego przykład (drapieżnik darmowa dostawa, rabaty -20% na wędki itp vs gozdawa -20% oprócz Sonu).
A na alledrogo jeszcze taniej pomimo prowizji. Wracając do cen to weźmy pod uwagę zanęte Sonubaits MMM, gdzie w jednym sklepie jest o 5 zł tańsza, co stanowi około 8% różnicy. Da się zawalczyć o rynek ? Oczywiście,bo przy takich marżach wystarczy, że klient kupi 2x opakowania i wychodzi na to samo co konkurencja z wyższą cenę - a klient zawsze coś doda do zamówienia, więc jest na plus (nie wspominając o reklamie).

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1540 dnia: 08.11.2016, 20:03 »
3/3 kije brzanowe z pewnego taniego sklepu przyszły uszkodzone. Przypadek?

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1541 dnia: 08.11.2016, 20:08 »
3/3 kije brzanowe z pewnego taniego sklepu przyszły uszkodzone. Przypadek?

To już jest manipulacja.

Sam zamawiałem u nich 2 kije i były zapakowane dosłownie pancernie.
Zaślepki tuby nie były wykonane z gazety, a z dedykowanego plastiku.

Ja mogę powiedzieć przekornie, że wszystkie (100%) moje zamówienia były tańsze niż w innych sklepach.

Chyba nie tak należy prowadzić dyskusję.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1542 dnia: 08.11.2016, 20:08 »
Świat na głowie staje, żeby ludzie do Angli ściągali produkty z Polski ;D

Luk trochę to działa inaczej... Producent sprzedaje produkt do Hurtowni (hurtownia narzuca swoją marżę) sprzedaje do klienta (klient narzuca swoją marżę) klient sprzedaje do konsumenta który jest nabywcą i cieszy się nową wędką :)
Więc cena detaliczna w dużej mierze zależy od hurtu i ilości zakupu .
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1543 dnia: 08.11.2016, 20:16 »
Panowie, marża 30 do 50% jest na drobnych akcesoriach głównie.

Co do sklepów - to chyba sami widzicie, że te wędkarskie wcale nie robią wielkiego hajsu. Jakby robiły, to by ich było więcej i to dużych, świetnie wyposażonych, A są jakie są. Ceny z UK są niższe, bo podatki w UK są niższe. Pracownikowi nie trzeba płacić tyle. Jakby nie było, sklepy w UK padają jak muchy. W moim rejonie do 50 km zamknięto ich bodajże pięć. Te z neta szału nie robią, jest problem ze stanami magazynowymi. Warunki jak w Drapieżniku są w UK nieosiągalne.

Nie wiem czy 'zawalczyć o rynek' to dobra rzecz. Obniżanie cen doprowadza do tego co pisałem. Chcesz kupić w jednym sklepie kilkanaście rzeczy czy jedną na alledrogo? Jeżeli takie Sonu lub Drennan nie będą pilnować cen, stracą dystrybutorów i klientów. Oczywiście, warto sprawdzać ceny, szukać okazji. Ale nie kombinujmy za bardzo :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1544 dnia: 08.11.2016, 20:18 »
Świat na głowie staje, żeby ludzie do Angli ściągali produkty z Polski ;D

Luk trochę to działa inaczej... Producent sprzedaje produkt do Hurtowni (hurtownia narzuca swoją marżę) sprzedaje do klienta (klient narzuca swoją marżę) klient sprzedaje do konsumenta który jest nabywcą i cieszy się nową wędką :)
Więc cena detaliczna w dużej mierze zależy od hurtu i ilości zakupu .

Kto jest hurtowym sprzedawcą Prestona i Koruma więc? :D
Lucjan