Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1881963 razy)

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11805 dnia: 07.03.2021, 19:11 »
Nie sądzę, by między kotłami z oferty Browninga, Sensasa, Tubertini, Champion Feed, Rive, Hydry, Górka czy Trapera występowały istotne różnice pod względem trwałości (zachodzi podejrzenie, że przynajmniej większość z nich to ten sam produkt w różnych wariantach kolorystycznych). Jeżeli ma być radośnie, tu jest słoneczny kocioł Tubertini :)

https://sport-fishing.pl/produkt/2358/kociol-na-zanete-40l

Kolga ostatnio pożyczył mieszadło do zanęt i rozwalił nim wiadro 25l od Browninga pękło i pojawiały się białe ślady o dziwo mniejsze 17l też Browninga wytrzymało. Kwestia jaki plastik zrobią chińczyki :P.
- Arek -

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11806 dnia: 07.03.2021, 20:13 »
Nie sądzę, by między kotłami z oferty Browninga, Sensasa, Tubertini, Champion Feed, Rive, Hydry, Górka czy Trapera występowały istotne różnice pod względem trwałości (zachodzi podejrzenie, że przynajmniej większość z nich to ten sam produkt w różnych wariantach kolorystycznych). Jeżeli ma być radośnie, tu jest słoneczny kocioł Tubertini :)

https://sport-fishing.pl/produkt/2358/kociol-na-zanete-40l
Modusie, dziękuję Ci serdecznie za poradę i link :). Nie miałem możliwości sprawdzić do tej pory kotłów innych niż Gutkiewiczowy, ale czasem jak się patrzy na plastiki z Biedronki to nawet tam widać różnicę w grubości, sztywności i wytrzymałości tworzywa. Miałem nadzieję, że bardziej znane firmy mają trochę lepszy jakościowo sprzęt tego rodzaju.  Cóż, pewnie zaryzykuję tego Tubertini.
Za opinię :thumbup:
Pozdrawiam

Tomek

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11807 dnia: 08.03.2021, 18:14 »
Które gotowe przypony  do klasyka będą lepsze? Flagman czy Matrix?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 624
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11808 dnia: 08.03.2021, 18:39 »
Od pewnego czasu Matrix nie oferuje długich przyponów feederowych - sklepowe pozostałości mogą być lekko zwietrzałe. Być może wkrótce pojawi się nowa generacja (z nowymi haczykami), ale obecnie bezpieczniej korzystać z aktualnej oferty Prestona, Browninga, Guru, Flagmana, Gamakatsu czy Ownera lub wiązać samemu :)

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11809 dnia: 08.03.2021, 18:48 »
Wiązać samemu będę ale chce się zorientować co ciekawego z gotowców na rynku i mieć chociaż jedna paczkę gotowych w pudełku gdyby coś było nie tak z moimi 🙂

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 624
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11810 dnia: 09.03.2021, 17:19 »
Stosowałeś te przypony od Browinga ? dobre sa chodzi mi o grubość haczyka pod ochotkę i pinkę

Stanowisko Boba Nudda w kwestii haczyków Browning Sphere Ultra Lite :)


Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11811 dnia: 09.03.2021, 19:43 »
Dziwne, żeby wypowiadał się, że są fuj ;)
Ale do rzeczy…
Jak wcześniejsze wypusty tej firmy trafiały się niedorobione (niechlujnie wiązane) tak ta nowa seria gotowców jest bardzo dobra pod względem jakości wykonania, jak i wytrzymałości.
Piotr

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11812 dnia: 11.03.2021, 17:29 »
Pany moglibyście polecić jakieś gruby pasek do noszenia krzesełka feederowego na ramieniu?
Marcin

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11813 dnia: 11.03.2021, 18:26 »
Pany moglibyście polecić jakieś gruby pasek do noszenia krzesełka feederowego na ramieniu?

A nie myślałeś o tym by kupić u krawca kawałek taśmy parcianej? Tania, mocna, estetyczna i przy szerokości 40 lub więcej mm nie będzie się wbijać w ciało. Sam mam zamiar nosić na takiej swój fotel na 1 ramieniu, jego waga to ok 7kg.W razie co dorzucę kawałek pianki by było jeszcze wygodniej
Przykładowy link z allegro: https://allegro.pl/oferta/tasma-parciana-nosna-40-mm-czarna-6891184371?fromVariant=6891172970
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Bartek

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11816 dnia: 11.03.2021, 18:41 »
Nie sądzę, by między kotłami z oferty Browninga, Sensasa, Tubertini, Champion Feed, Rive, Hydry, Górka czy Trapera występowały istotne różnice pod względem trwałości (zachodzi podejrzenie, że przynajmniej większość z nich to ten sam produkt w różnych wariantach kolorystycznych). Jeżeli ma być radośnie, tu jest słoneczny kocioł Tubertini :)

https://sport-fishing.pl/produkt/2358/kociol-na-zanete-40l
Modusie, dziękuję Ci serdecznie za poradę i link :). Nie miałem możliwości sprawdzić do tej pory kotłów innych niż Gutkiewiczowy, ale czasem jak się patrzy na plastiki z Biedronki to nawet tam widać różnicę w grubości, sztywności i wytrzymałości tworzywa. Miałem nadzieję, że bardziej znane firmy mają trochę lepszy jakościowo sprzęt tego rodzaju.  Cóż, pewnie zaryzykuję tego Tubertini.
Za opinię :thumbup:
Pozdrawiam

Tomek

Tak dla potomności :): Dzisiaj byłem u Górka osobiście i obejrzałem dostępne u niego kotły- Górek, Rive, Hydra i Champion Feed. Dla mnie najbardziej sztywny i solidny był Champion Feed, najbardziej elastyczny był Rive.  Pozostałe prezentowały coś pomiędzy. Wszystkie w porównaniu do Gutkiewicza były znacznie twardsze i sztywniejsze. Mój wybór padł na Champion Feed, mimo, że pani Basia coś wspominała o pęknięciach podczas używania mieszadła. Ja wszystko robię "tymi rencami" więc pozostałem przy swojej decyzji. Może komuś się przyda wpis.
Pozdrawiam-

Tomek

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11817 dnia: 11.03.2021, 18:44 »
Wszystkie te paski to jedno i to samo tyle, że z innym "amortyzatorem". Patrząc po cenie "podzespołów" czyli taśmy, zapięć i klamr wychodzi na to że element amortyzujący jest relatywnie drogi. Ja sobie zrobiłem sam i zapłaciłem za to 6zł, ale przy okazji brałem od tego samego sprzedawcy kodurę do uszycia pokrowca i skaj na wykończenie siedziska więc nie płaciłem za wysyłkę i się opłacało :)

Może masz w domu jakąś zbędną torbę na laptopa? one też mają podobne paski na ramie :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11818 dnia: 11.03.2021, 19:40 »
Poleci ktoś jakieś dobre tanie wagglery, najlepiej w rozmiarach 2-8g. Brałem z Decathlona bo mi pasowała relacja cena jakość ale niestety już nie ma i szukam zamienników.

timken

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11819 dnia: 11.03.2021, 19:55 »
Nie sądzę, by między kotłami z oferty Browninga, Sensasa, Tubertini, Champion Feed, Rive, Hydry, Górka czy Trapera występowały istotne różnice pod względem trwałości (zachodzi podejrzenie, że przynajmniej większość z nich to ten sam produkt w różnych wariantach kolorystycznych). Jeżeli ma być radośnie, tu jest słoneczny kocioł Tubertini :)

https://sport-fishing.pl/produkt/2358/kociol-na-zanete-40l
Modusie, dziękuję Ci serdecznie za poradę i link :). Nie miałem możliwości sprawdzić do tej pory kotłów innych niż Gutkiewiczowy, ale czasem jak się patrzy na plastiki z Biedronki to nawet tam widać różnicę w grubości, sztywności i wytrzymałości tworzywa. Miałem nadzieję, że bardziej znane firmy mają trochę lepszy jakościowo sprzęt tego rodzaju.  Cóż, pewnie zaryzykuję tego Tubertini.
Za opinię :thumbup:
Pozdrawiam

Tomek

Tak dla potomności :): Dzisiaj byłem u Górka osobiście i obejrzałem dostępne u niego kotły- Górek, Rive, Hydra i Champion Feed. Dla mnie najbardziej sztywny i solidny był Champion Feed, najbardziej elastyczny był Rive.  Pozostałe prezentowały coś pomiędzy. Wszystkie w porównaniu do Gutkiewicza były znacznie twardsze i sztywniejsze. Mój wybór padł na Champion Feed, mimo, że pani Basia coś wspominała o pęknięciach podczas używania mieszadła. Ja wszystko robię "tymi rencami" więc pozostałem przy swojej decyzji. Może komuś się przyda wpis.
Pozdrawiam-

Tomek
Akurat w przypadku kotłów, wiader itd. miękkość tworzywa to zdecydowanie zaleta nie wada ;-)