Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1872514 razy)

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11970 dnia: 13.04.2021, 12:13 »
Cześć mam krótkie pytanie a mianowicie, czy ktoś próbował prać siedzisko z fotela Cuzo w pralce ? Czy nic się nie dzieje niedobrego z nim po takim zabiegu ?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11971 dnia: 13.04.2021, 12:29 »
Cześć mam krótkie pytanie a mianowicie, czy ktoś próbował prać siedzisko z fotela Cuzo w pralce ? Czy nic się nie dzieje niedobrego z nim po takim zabiegu ?
Wrzuć do pralki, obserwuj i daj znać 8)

Offline Dawid1987

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11972 dnia: 13.04.2021, 15:54 »
Cześć wszystkim. Szybkie pytanie. Jak najlepiej łowić ze spławikiem w sytuacji gdy łowimy na wolno płynącym kanale (kanał załóżmy płynie w prawo) a dryf jest w lewo? Mam często taką sytuację na kanale żerańskim. Zapewne feeder jest najodpowiedniejszy a pytanie to czy spławik podoła i jeżeli tak to jak?

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11973 dnia: 13.04.2021, 16:01 »
Cześć mam krótkie pytanie a mianowicie, czy ktoś próbował prać siedzisko z fotela Cuzo w pralce ? Czy nic się nie dzieje niedobrego z nim po takim zabiegu ?

Chciałem wybrać.......niestety żona zauważyła.   Więc ......... wole siedzieć na niezbyt czystym siedzisku , niż .............. spać pod mostem :) :P

ps.  ale chyba pranie w pralce to niezbyt dobry pomysł, jeśli już to ręcznie bedzie lepiej.   

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11974 dnia: 13.04.2021, 16:13 »
Apropo prania fotela. Napisałem do elektrostatyka i dostałem taką odpowiedź.

"Pranie ręczne, delikatnymi środkami piorącymi. Najważniejsze to pozostawić rozłożone w suchym i ciepłym miejscu na kilka dni do całkowitego wyschnięcia."


 

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 280
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11975 dnia: 13.04.2021, 17:09 »
Cześć wszystkim. Szybkie pytanie. Jak najlepiej łowić ze spławikiem w sytuacji gdy łowimy na wolno płynącym kanale (kanał załóżmy płynie w prawo) a dryf jest w lewo? Mam często taką sytuację na kanale żerańskim. Zapewne feeder jest najodpowiedniejszy a pytanie to czy spławik podoła i jeżeli tak to jak?

Często w Kobiałce łowię, przeważnie przepływanka albo przystawka. Na przepływankę lepiej płoć i krąp reaguje, na przystawkę leszcz i lin.
Tomek

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11976 dnia: 13.04.2021, 17:14 »
Łowisko Rusiec czy ktoś już w tym sezonie był, jaka jest opłata w tym roku ?  Nie mogę się dodzwonić zmienili numer czy co

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=19182.msg532949#msg532949
Marcin

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11977 dnia: 13.04.2021, 18:30 »
Cześć wszystkim. Szybkie pytanie. Jak najlepiej łowić ze spławikiem w sytuacji gdy łowimy na wolno płynącym kanale (kanał załóżmy płynie w prawo) a dryf jest w lewo? Mam często taką sytuację na kanale żerańskim. Zapewne feeder jest najodpowiedniejszy a pytanie to czy spławik podoła i jeżeli tak to jak?

Woda jest spychana przez wiatr i warstwa powierzchniowa dryfuje zgodnie z kierunkiem wiatru. Dryf wsteczny występuje głębiej i jest spowodowany powrotem zepchniętej warstwy.

Swego czasu wykonałem szereg testów i pomiarów chcąc zlokalizować na jakich głębokościach przebiega ruch powierzchniowy, a na jakiej wsteczny. Z testów na „moim” jeziorze wynikało, że dryf wsteczny występuje blisko powierzchni wody. Z dalszych testów zrezygnowałem z braku środka pływającego.

 W zależności od tego jaki zostanie użyty spławik zestaw może dryfować przy prądach wstecznych w przeciwnych kierunkach. Moje niektóre obserwacje zamieściłem na:

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=18577.msg504768;topicseen#msg504768
Może się przyda.
 :)
Marian

Offline Dawid1987

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11978 dnia: 14.04.2021, 08:06 »
Cześć wszystkim. Szybkie pytanie. Jak najlepiej łowić ze spławikiem w sytuacji gdy łowimy na wolno płynącym kanale (kanał załóżmy płynie w prawo) a dryf jest w lewo? Mam często taką sytuację na kanale żerańskim. Zapewne feeder jest najodpowiedniejszy a pytanie to czy spławik podoła i jeżeli tak to jak?

Często w Kobiałce łowię, przeważnie przepływanka albo przystawka. Na przepływankę lepiej płoć i krąp reaguje, na przystawkę leszcz i lin.

Dzięki za odpowiedź. Przystawkę w którym kierunku zarzucasz? Na moje oko to w którymkolwiek kierunku byś jej nie zarzucił to spławik będzie przytapiało (albo przez dryf albo przez nurt) ale mogę się mylić. Jeśli chodzi o przepływankę to jakiego spławika używasz by zestaw się przesuwał zgodnie z nurtem a nie dryfem (nienaturalnie dla ryb)? Czy dajesz po prostu obciążenie niżej na żyłce?

Dzięki

Offline Dawid1987

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11979 dnia: 14.04.2021, 08:22 »
Cześć wszystkim. Szybkie pytanie. Jak najlepiej łowić ze spławikiem w sytuacji gdy łowimy na wolno płynącym kanale (kanał załóżmy płynie w prawo) a dryf jest w lewo? Mam często taką sytuację na kanale żerańskim. Zapewne feeder jest najodpowiedniejszy a pytanie to czy spławik podoła i jeżeli tak to jak?

Woda jest spychana przez wiatr i warstwa powierzchniowa dryfuje zgodnie z kierunkiem wiatru. Dryf wsteczny występuje głębiej i jest spowodowany powrotem zepchniętej warstwy.

Swego czasu wykonałem szereg testów i pomiarów chcąc zlokalizować na jakich głębokościach przebiega ruch powierzchniowy, a na jakiej wsteczny. Z testów na „moim” jeziorze wynikało, że dryf wsteczny występuje blisko powierzchni wody. Z dalszych testów zrezygnowałem z braku środka pływającego.

 W zależności od tego jaki zostanie użyty spławik zestaw może dryfować przy prądach wstecznych w przeciwnych kierunkach. Moje niektóre obserwacje zamieściłem na:

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=18577.msg504768;topicseen#msg504768
Może się przyda.
 :)

Dzięki za odpowiedź;) Link jak zwykle bardzo przydatny;) Nie jestem tylko pewien jednej rzeczy. Ty piszesz o jeziorach. Na kanale nurt wody płynie na całej głębokości więc zatrzmanie spławika nie kotwicząc go jest raczej niemożliwe:( Bardziej bym się skłaniał chyba ku przepływance z doborem takiego spławika, by mi zestaw znosiło razem z nurtem a nie dryfem.

Pzdr

Dawid

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11980 dnia: 14.04.2021, 09:33 »
Różne warunki panują na różnych kanałach. Jeśli poniżej śluza jest dłuższy czas zamknięta, to woda może zachowywać się podobnie jak w jeziorze.
 
Jeśli woda płynie całą głębokością, to nie ma dryfu wstecznego w znaczeniu jaki użyłem.

Często łowię na wolno płynących kanałach przepływanką. Zestaw z małym spławikiem najczęściej przegruntowany lub tuż nad dnem. Wędzisko przeważnie 5,4 m, częste donęcanie małymi porcjami.
 :)
Marian

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11981 dnia: 14.04.2021, 22:08 »
Miał ktoś do czynienia z bolonką Maver Superlithium Green Power Mx ? Jak wypada na tle topowych wędek do metody bolońskiej innych renomowanych producentów ? Jest duża różnica na korzyść tego cuda z Reglass,czy nie warto przepłacać ?

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11982 dnia: 15.04.2021, 18:00 »
Jak nęcić drobny białoryb (plotka, krap, mały Leszcz) w obecnej aurze? Niby wiosna, niby wszystko ma się budzić, a jednak mamy 0-5C :D w sobotę chciałbym się wybrać na parę godzin na jezioro i nie wiem czy iść na grubo, czy jednak ochotka z ziemią i niewielki dodatek zanęty?

E: klasyczny feeder

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11983 dnia: 15.04.2021, 18:05 »
Ja bym wybrał 2 wariant ;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11984 dnia: 15.04.2021, 18:16 »
Woda zimna, rybki bardzo słabo pobierają pokarm , zacznij delikatnie ziemia z jokiem na haczyk ochotka lub pojedyncza pinka, mozesz spróbować podać troszkę zanęty ( ciemna ) najlepiej z ziemią i zobaczysz jak rybki reagują.
W niedziele mieliśmy Warsztaty Feederowe ( karaś, leszcz, płotka ) o dziwo ryby nie reagowały na joka i ochotke a chciały pobierac czystą zanete ( niestety szybką się syciły i odskakiwały ) Zacznij z dosyc cienkim przyponem ( 0,08-0,10 i haczyk 18-20 ) :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz