Autor Wątek: Galeria zdjęć  (Przeczytany 69706 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #45 dnia: 01.01.2021, 15:55 »
Proste wytłumaczenie chciałbym poznać, dlaczego ktoś tak postępuje?

Takie pytanie należy skierować do osoby, która to robi, a nie do nas wszystkich. Przecież mogą to być problemy natury psychologicznej, jak depresja, brak stosownej ilości komentarzy i lajków, a tym samym zbyt krótkie przedłużenie sobie internetowego penisa, jak i może to być wóda, żal, niechęć do kogokolwiek z forum, 'gorszy" dzień itp. Powodów mogą być tysiące.

Jednak osobiście uważam takie zachowanie za mocno dziecinne, bo o ile można swobodnie zrezygnować z uczestnictwa w forum, to akceptując regulamin danego forum (trzeba go najpierw przeczytać ;D) akceptuje się pewne zasady. Jeżeli się ich nie akceptuje, to się nie uczestniczy w forum albo tworzy swoje własne. Proste. Macie też zbyt wielkie wyobrażenie o swoich wpisach w internecie. Chciałbym tylko Was uświadomić, że co do zasady, Wasze forumowe wpisy nie wyczerpują znamion utworu w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych . Jeżeli więc zaakceptowałeś taki, a nie inny regulamin logując się na forum, to wyłącznie od dobrej woli administratora zależy czy usunie on dany wpis, czy nie. Jest banalne rozwiązanie tego problemu. Wystarczy nie pisać na forach. Świat nie zubożeje intelektualnie z tego powodu. 

Tak na marginesie gdybym miał przejmować się opiniami nieznanych mi kompletnie internautów, to już dawno po pracy strzeliłbym sobie w głowę, czytając pewne wpisy. Więcej luzu życzę Wam w nowym roku :beer:  Polecam też obejrzeć, a następnie spojrzeć w lustro. Wielu odnajdzie tam siebie.

https://www.netflix.com/pl/title/81232964   

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #46 dnia: 01.01.2021, 16:08 »
proste wytłumaczenie chciałbym poznać, dlaczego ktoś tak postępuje?

Chodzi o "proste wytłumaczenie" zapodane przez samego sprawcę czy sformułowane w języku psychologii/psychiatrii wyjaśnienie uwzględniające uwarunkowania (np. osobowościowe), z których sprawca może nie zdawać sobie sprawy? Bo to całkiem różne rzeczy.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #47 dnia: 01.01.2021, 16:32 »
Podam Wam przykład. Tak tylko do wklepania do mózgu i zapamiętania odnośnie Waszych wpisów na internetowych forach. Na jednym z największych forów prawniczych w regulaminie znajdziecie takie zapisy jak te dotyczące tego, że usuwanie postów należy wyłącznie do uprawnień administratorów i moderatorów, a użytkownik po upływie kilkudziesięciu minut nie może już usunąć swojej wypowiedzi i co do zasady wszelkie żądania usunięcia postów będą z góry ignorowane :beer: I co ? I wszystko jest zgodne z prawem. Również zgodne z prawem jest wprowadzenie do regulaminu zapisu, że zabronione jest tam prowadzenie zbędnych polemik. Jakby na Spławiku i Grunt pojawił się taki zapis i byłby on realizowany w praktyce przez moderatorów, to dopiero Panowie Wędkarze wku......wkurzyliby się, no bo jak to tak :)  Wówczas jedynie Lucjan by mógł :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #48 dnia: 01.01.2021, 16:41 »
Ale przecież ja czytałam, że RODO... :facepalm:

Ludzie są obecnie tak zachwyceni swoją zajebistością i prawami wszelakimi, że nie jestem w stanie wyjść z podziwu. Sra taki na środku chodnika (sobą czy psem, wszystko jedno) i zamierza zajebać każdemu, kto będzie śmiał mu zwrócić uwagę.

A my tu rozmawiamy o wpisach w internecie. Skoro są ludzie, których przerasta kwestia prawa do srania na środku chodnika, to w sumie trudno się dziwić, że tak się sadzą niektórzy o prawo do kawałka swojej wypowiedzi w długiej dyskusji prowadzonej przez 28 osób z całego świata.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #49 dnia: 01.01.2021, 16:51 »
I tak najgorsze są takie jednostki, które same gdzieś coś wcześniej przeczytały, od kogoś się czegoś nauczyły, a które codziennie wykonują te same czynności związane z wędkowaniem, które wykonują lub wykonywały przed nimi setki, jak nie tysiące innych wędkarzy. Chust, że same z własnej, nieprzymuszonej woli opublikowały to w internecie. Jednak teraz twierdzą, że to JEGO wiedza, JEGO intelektualna własność. To jest JEGOOOOOOOOOO i może zrobić z tym co tylko zechce. A no nie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #50 dnia: 01.01.2021, 16:55 »
I tak najgorsze są takie jednostki, które same gdzieś coś wcześniej przeczytały, od kogoś się czegoś nauczyły, a które codziennie wykonują te same czynności związane z wędkowaniem, które wykonują lub wykonywały przed nimi setki, jak nie tysiące innych wędkarzy. Chust, że same z własnej, nieprzymuszonej woli opublikowały to w internecie. Jednak teraz twierdzą, że to JEGO wiedza, JEGO intelektualna własność. To jest JEGOOOOOOOOOO i może zrobić z tym co tylko zechce. A no nie.

A z fotami i własnymi pomysłami nie zaporzyczonymi ze świata jak jest....
Moje czy nie moje choć opublikowane....
Arku podpowiedz jak to jest...
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #51 dnia: 01.01.2021, 16:56 »
Koledzy,

ostatnio nasze forum zubożało.
Kolega Bartek.B usunął z naszej Galerii wszystkie swoje zdjęcia. Bartek zawsze robił fajne zdjęcia i sporo ich było u nas na serwerze. Tak więc w miejscach, gdzie kiedyś w postach były jego zdjęcia, teraz będą puste pola, co na pewno w znacznym stopniu pogorszyło jakość treści naszego forum. Szczególnie dla gości i nowych użytkowników, którzy przeglądając wątki z wynikami znad wody, konkursy zdjęciowe, prezentacje, nie zobaczą zdjęć. W wielu przypadkach ciężko będzie odczytać sens wiadomości.
Jako że staramy się dopieszczać zawartość naszego forum i chcemy, żeby jak najwięcej wartościowych treści zostało dla potomnych na długie lata w sieci, tego typu akcje zawsze nas mocno smucą.
Wiadomo, każdy może chcieć usunąć swoje zdjęcia, ale zupełnie inaczej byłoby, gdyby użytkownik napisał do nas parę słów, że taką akcję ma zamiar przeprowadzić. Wtedy moglibyśmy pomóc w operacji; nie musiałby np. setki zdjęć usuwać ręcznie, bo to dość pracochłonne, a i my moglibyśmy się przygotować i stworzyć odpowiednie zapytania bazodanowe, które w miejsce usuniętych zdjęć wstawiłyby w postach jakieś zastępcze informacje.
Jakoś zawsze wierzyłem w dojrzałość, mądrość, wrażliwość i uczciwość użytkowników, stąd podczas wstępnej konfiguracji forum nie widziałem potrzeby blokowania wielu opcji. Myślałem, że im więcej uprawnień ma użytkownik, tym lepiej.
Dlatego początkowo każdy mógł usuwać swoje wiadomości, poprawiać je, usunąć własne konto, usuwać zdjęcia i załączniki.
Wraz z upływem czasu trzeba było jednak te opcje blokować. Nagle bowiem obrażony wędkarz postanawiał usunąć swoje konto wraz ze wszystkimi wiadomościami i w dyskusjach powstawały luki całkowicie pozbawiające wątki fabuły. Kiedy zablokowałem możliwość usuwania własnego konta, to nagle jeden z obrażonych panów postanowił skorzystać z opcji edycji własnych postów i w ciągu dwóch dni edytował i skasował treść ponad 2 tys. swoich wiadomości. Zaszła więc potrzeba ograniczenia edycji własnych postów i teraz możliwa jest ona tylko przez 7 dni od publikacji wpisu.
Tym razem zaś trzeba wyłączyć opcję usuwania własnych zdjęć. No cóż, użytkownicy dają nam lekcje i cały czas czegoś nowego się uczymy.
Tak więc od dziś opcja usuwania własnych zdjęć jest wyłączona. Można edytować dodane zdjęcie w celu jego poprawy, ale nie można go usunąć. Jeśli ktoś omyłkowo doda zdjęcie, którego jednak nie będzie chciał zamienić na inne i zajdzie potrzeba jego usunięcia, to proszę napisać do któregoś z moderatorów globalnych lub do Roberta (s7), który jest również moderatorem Galerii.

Jeśli zaś ktoś uważa, że zdjęcia nie są aż tak ważne i dopuszcza możliwość usunięcia w przyszłości wszystkich swoich zdjęć, to prosimy uszanować naszą pracę, mieć na względzie innych użytkowników i w ogóle nie zamieszczać zdjęć. Zawsze można wykorzystać swoje zdolności pisarskie i przedstawić coś w sposób opisowy.

Dbajmy razem o nasze forum, bo wszyscy je tworzymy! Dbajmy, żeby nasi koledzy, nasze dzieci, przyszli wędkarze, mieli wartościową bazę wiedzy potrzebną do rozwijania tego wspaniałego hobby i pielęgnowania wędkarskiej pasji!

Niepowatowana strata :'(
Szkada i to wielka :(
Maciek

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #52 dnia: 01.01.2021, 16:57 »
Ja to sobie tak myślę że Mateusz powinien "postawić kropkę nad i " zamknąć wątek a to co napisał to tylko w kwestii informacyjnej bez miejsca na polemikę.
Paweł

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #53 dnia: 01.01.2021, 16:58 »
Panowie mi chodzi o prozaiczny powód usuwania takich wpisów przez usera , pomijając roda i dorabianie penisów, akty prawne czy co tam sobie jeszcze dokleicie.

Mateo cytat:

"Nagle bowiem obrażony wędkarz postanawiał usunąć swoje konto wraz ze wszystkimi wiadomościami i w dyskusjach powstawały luki całkowicie pozbawiające wątki fabuły. "

Skąd takie " obrażania się" by kasować 2k wpisów- chyba nie przez tego " penisa czy jakieś urojenia"?
Rozumiem Wasze odpowiedzi i faktycznie prawdziwą przyczynę zna użytkownik który to zrobił. Nie winię tu regulaminu czy moderatorów może chodzi o panujący czasami na forum klimat nie każdemu sprzyjający, może...

Nie wnikam , odpowiedzi pewnie 100% nie będzie. Jest nowy rok nie ma co brać do głowy. Pozdrawiam

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #54 dnia: 01.01.2021, 17:07 »
Ja to sobie tak myślę że Mateusz powinien "postawić kropkę nad i " zamknąć wątek a to co napisał to tylko w kwestii informacyjnej bez miejsca na polemikę.

Dlaczego nie...
JEŚLI JEST KTOŚ.
- userem który uczesniczy w życiu forum ... to moim zdaniem wiedza jeśli jest to powinna być.
Większość userów jest biorcą nic nie dającym w zamian -sory no chyba że łomot.... w destrukcji słownej dla ofiarodawców.
Maciek

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #55 dnia: 01.01.2021, 17:12 »
ostatnio nasze forum zubożało.
Kolega Bartek.B usunął z naszej Galerii wszystkie swoje zdjęcia.

Czemu? Sorry, nie jestem na bieżąco ostatnio.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline s7

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #56 dnia: 01.01.2021, 17:29 »
To według niektórych z Was, nasza praca nic nie znaczy.
Przesiadywanie po pracy, często nocami, jest mało istotne, my jesteśmy tylko od roboty :o
Zerknijcie sobie na jeden z przykładów:
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13185.msg380983#msg380983
Co ja sobie mogę pomyśleć :-\, co miesiąc jedną nockę zawalałem i to nie sam, nawet sylwestra, żeby wszystko jakoś wyglądało i każdy z samego rana mógł zobaczyć, kto wygrał i jaką nagrodę otrzymał, a tu po pewnym czasie takie niemiłe zaskoczenie >:(
 
W regulaminie konkursu zdjęciowego wyraźnie było napisane:
"oraz nieodpłatne i bezterminowe umieszczenie ich na oficjalnych profilach Organizatora (SiG) oraz wykorzystywanie ich (np. druk). Jednocześnie uczestnik Konkursu, wyraża zgodę na twórcze przekształcanie, przerabiania i adaptowania całości lub fragmentów fotografii."

Niejednokrotnie Mateusz informował, że zdjęcia umieszczone na innych serwerach mogą znikać z naszych stron i dlatego lepiej je zapisywać w naszej galerii (tak wiem, że nie jest to dla niektórych łatwe, ale jest to wykonalne). Popaczcie sobie na różne działy i zazwyczaj tam gdzie jest brak zdjęć to właśnie tych z innych serwerów, albo co gorsze, to sam autor je usunął.

Wiem, że sam się do tego zgłosiłem, ale ja Was szanuję i oczekuję tego samego. 
Robert

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #57 dnia: 01.01.2021, 18:05 »
A z fotami i własnymi pomysłami nie zaporzyczonymi ze świata jak jest....
Moje czy nie moje choć opublikowane....
Arku podpowiedz jak to jest...

Maćku to jest temat na przynajmniej kilka stron rozważań...mocno problematyczny. Tak w skrócie. W orzecznictwie polskich sądów podkreśla się, że ochronie podlega jedynie fotografia, którą cechują elementy twórcze, czyli musi być to nowy, oryginalny wytwór danej osoby, który wykonany przez kogoś innego, wyglądałby zupełnie inaczej. Jak więc mógłbym zrobić zawsze taką samą fotkę, w tym samym miejscu, to miałbym problem z uznaniem tego za "utwór". Jeżeli chciałbym wiernie odtworzyć oryginał na zdjęciu, to nie jest to utwór w rozumieniu prawa autorskiego. Jeżeli więc takiej fotki nie było wcześniej w takiej samej postaci to jest to utwór.

Dlatego też fotografia nie zawsze będzie uznana za utwór. Nie będą utworem np. fotografie do dokumentów tożsamości, legitymacji, mapy, obrazu w muzeum. Np. we Włoszech jest podział na "zwykłe" fotografie, które nie podlegają ochronie i cała reszta innych fotografii.

W Polsce fotki złowionych przez siebie ryb, jakieś ujęcia np. rzeki w konkretnym momencie i miejscu, będą mogły zostać uznane za utwór. Z drugiej strony w mojej ocenie np. zdjęcie wędki w recenzji wraz z jej szczegółami trudno uznać za utwór. Recenzja będzie w mojej ocenie utworem. Klasycznymi utworami są wpisy kolegi Druida w dziale Kącik literacki. To jest przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze. A Wasze wpisy odnośnie złowionych ryb, taktyki połowu to są jedynie Wasze wpisy na forum, które z chwilą zalogowania publikujecie wyłącznie za zgodą administratorów. Pominę już wpisy oparte na doświadczeniach miliona innych wędkarzy, którzy codziennie robią te same czynności związane z wędkowaniem.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #58 dnia: 01.01.2021, 18:13 »

 W regulaminie konkursu zdjęciowego wyraźnie było napisane:
"oraz nieodpłatne i bezterminowe umieszczenie ich na oficjalnych profilach Organizatora (SiG) oraz wykorzystywanie ich (np. druk). Jednocześnie uczestnik Konkursu, wyraża zgodę na twórcze przekształcanie, przerabiania i adaptowania całości lub fragmentów fotografii."


To jest mocno niepoważne, bo w sposób oczywisty łamie się postanowienia regulaminu, tym bardziej, że ktoś wyłącznie dzięki takiemu, a nie innemu regulaminowi, uzyskał pewną gratyfikację materialną i zgodził się na przekazanie zdjęć organizatorom konkursu.

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #59 dnia: 01.01.2021, 18:23 »

 W regulaminie konkursu zdjęciowego wyraźnie było napisane:
"oraz nieodpłatne i bezterminowe umieszczenie ich na oficjalnych profilach Organizatora (SiG) oraz wykorzystywanie ich (np. druk). Jednocześnie uczestnik Konkursu, wyraża zgodę na twórcze przekształcanie, przerabiania i adaptowania całości lub fragmentów fotografii."


To jest mocno niepoważne, bo w sposób oczywisty łamie się postanowienia regulaminu, tym bardziej, że ktoś wyłącznie z tego tytułu uzyskał pewną gratyfikację materialną i zgodził się na przekazanie zdjęć organizatorom konkursu.
Jak już rozpaliliście stos napiszę tylko tyle. Jeśli bardzo chcecie zdjęcia z konkursu z przyjemnością je udostępnię w każdej chwili w pełnej jakości.
Pozdrawiam i żegnam