Autor Wątek: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie  (Przeczytany 10754 razy)

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #30 dnia: 01.04.2021, 11:49 »
Wypełnione , choć liczyłem na conajmniej kilka pytań :)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #31 dnia: 03.04.2021, 11:21 »
Bo ankieta musi być skomplikowana i zawierać 158 powiązanych ze sobą pytań, by w pracy naukowej można było umieścić wiele wykresów oraz wysnuć wnioski, które będą pasowały do zakładanej z góry tezy.

Ankieta z pytaniem "Czy jesteś zadowolony z X" i odpowiedziami TAK/NIE jak widać nie odpowiada założeniom dyskursu naukowego. Widocznie odpowiedzi udzielone na takie pytanie mogą być błędnie interpretowane :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #32 dnia: 05.04.2021, 08:56 »
Jeśli ktoś jeszcze nie wypełnił ankiety, to zapraszam :)
https://forms.gle/e8TPoph2S66GeUJ47

Wytłumaczę też, dlaczego jest taka krótka. Nie jest to bowiem ankieta aby coś naprawiać, co robiłby jakiś zarząd firmy/stowarzyszenia, czy wytypowani do tego pracownicy/członkowie. Ona ma pokazać zadowolenie a raczej niezadowolenie z obecnej formy działania związku jak i jego zarządzania. Oczywiście mogliśmy stworzyć coś bardziej skomplikowanego, ale rozmyłby się sens. Ale takie ankiety też mamy zamiar robić :) Zwłaszcza zadowolenie z władz okręgu może być tu mylące. Bo sa okręgi fatalnie zarządzane, jak mazowiecki czy poznański, ale są i lepsze, jak Olsztyn czy Ciechanów. Więc takich głosów lepiej nie łączyć.
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #33 dnia: 05.04.2021, 20:27 »
Wszedłem na forum po kilku dniach i widzę, że się dzieje :)

Nie chcę mi się angażować w gównoburzę dotyczącą wpisów na jakiś innym forum, dlatego odniosę się do samej ankiety. Ogólnie zdecydowana większość ankiet jest bezsensu. Chodzi mi o te wędkarskie. Jednak one są przydatne, jeżeli zostaną załączone do prawidłowo sformułowanych wniosków. I tak robi wiele podmiotów. Pamiętam dobrze, że fundacja Mateusza też tak robi - ta fundacja z którą Lucjan non stop się kłóci, bo ma inną wizję na PZW niż on :P Takie ankiety w pewnym sensie legitymizują podmiot, który występuje z nią. Dlatego ktoś ma za przeproszeniem duży ból czegoś tam, komentując to w ten sposób. No, ale czyni to na innym forum, więc raczej SiG nie jest miejscem na komentowanie poglądów użytkowników innego forum. Przynajmniej ja tak to widzę. W mojej skromnej ocenie wyniki takich ankiet mają sens o tyle, gdy ich wynik jest załączany do wniosków danego podmiotu. I tak dziś robią zarówno stowarzyszenia, jak i fundacje. To raz.

Dwa. Jednak najbardziej śmieszą mnie ataki na Lucjana, ale też i na Mateusza oraz jego fundacje, że oni nie mają pojęcia o PZW, o tym jak działa koło itp. ;D Przecież za takim Lucjanem w Opolu, czy też Mateuszem stoją dziesiątki, jak nie setki ludzi. Za Lucjanem stoi masa lokalnych działaczy PZW z Opola pragnąca zmian. I to oni pokazują mu tę rzeczywistość w PZW. I to oni działają "w realu", skoro on mieszka w UK. Jaki Lucjan miałby sens robić to co teraz robi jeżeli chodzi o PZW ? Ludzie włączcie myślenie, a nie kierujcie się osobistymi animozjami :facepalm:

To samo z karpiem. Przecież Ci z Opola wpadli na świetny pomysł, aby prowadzić wręcz ekstensywną gospodarkę zarybieniową karpiem na łowiskach wyłączonych z obwodów rybackich, będących własnością PZW (np. stawach, żwirowniach), aby właśnie zmniejszyć presję wędkarską na inne cenniejsze gatunki ryb. I moim zdaniem miejsce karpia jest w tego typu zbiornikach. Cóż polskie realia są takie, a nie inne. Mamy powszechne mięsiarstwo i kłusownictwo.  Są to zwykle zbiorniki wysoce zeutrofizowane, więc kwestia równowagi biologicznej itp. mogą zejść na dalszy plan przy stałej opiece ichtiologa. Niech wiara wędkarska odławia tego cholernego karpia i będzie kasa zarówno na ochronę, jak i na zarybienia innymi gatunkami ryb pozostałych wód.

Jeszcze pół roku temu kłóciłem się z Lucjanem w temacie PZW. I to kłóciłem się ostro :) Wkurzał mnie niesamowicie. Można sobie sprawdzić temat o PZW na forum. Nie rozumiałem co on widzi w tym swoim Opolu, jak go gloryfikuje, gdyż ja już wtedy wiedziałem jak działa koło, okręg, czy też nawet Zarząd Główny. I wiedziałem dobrze już wtedy, że nikt nie jest w stanie tak marnować szans na prawidłowe wędkarskie zagospodarowanie wód, jak czyni to PZW. Wiem dobrze jak wykorzystuje się szarą masę w kołach, która w czynie społecznym zasuwa, mając marną wiedzę o tym co się dzieje w ich okręgu i Zarządzie Głównym. Do tej pory śmieje się z tych "obrońców PZW", którzy nawet nie wiedzą ile kasy wpływa do ich okręgów ze składek wędkarzy, a jaki jest np. koszt dzierżaw zbiorników "pod opieką" ich kół, nie mówiąc już o treści operatów rybackich dotyczących "okręgowych" zbiorników ;D I to oni mają czelność zarzucać Lucjanowi brak wiedzy. Śmiech.

Każdy z nich, zarówno Lucjan, jak i Mateusz, próbują coś zmienić. Obaj na inny, swój własny, sposób. I to jest normalne, że każdy z nich będzie się stykać z atakami. Dlatego należy robić swoje i mieć wywalone na hejterów.  A "obrońcom" PZW radzę w pierwszej kolejności zapoznać się z tym jak wyglądają operaty dotyczące ich wód, kto je sporządza, ile kasy wpływa do okręgu z ich składek oraz to jak ta kasa jest później rozdysponowana. Wówczas dopiero można wypowiadać się o tym, czy trzeba jeszcze więcej zasuwać społecznie i narzekać, że mało kto angażuje się w prace na rzecz kół (co jest normą w każdym wysoce rozwiniętym społeczeństwie, że w dobie gospodarki rynkowej mało kto ma czas i chęci na poświęcanie swojego wolnego czasu na "pracę społeczną"), czy też można spróbować naprawiać PZW w inny sposób. I sądzę, że ludzie stojący za Lucjanem mają pomysł na naprawę PZW. Może im się uda, a może nie, ale już dziś mają mój szacunek, bo próbują coś robić nie tylko w zakresie działania własnego koła, w którym społecznie się zasuwa, a funkcjonowanie PZW w czasach gospodarki rynkowej ma mało wspólnego z praca wywodzącą się z czasów PRL.

 

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #34 dnia: 05.04.2021, 20:28 »
Wypełnione :) Wiadomo jakie odpowiedzi hehe
C&R

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #35 dnia: 05.04.2021, 20:59 »
Przyznaję, że miałem trochę kłopotu z tymi pytaniami. No bo czy PZW spełnia moje oczekiwania? Po latach obserwowania jak działa, jak realizuje zapowiedzi, mogę nawet powiedzieć, że tak - spełnia. Oczekuję, że nic sensownego nie zrobią i tak się dzieje. Gdyby pytanie brzmiało "czy PZW działa tak, jak powinien działać?" to już trochę co innego. Tak, wiem że zaczynam filozofować ;) Z zaufaniem już prościej, choć też pamiętajmy, że to trochę woda na młyn opcji "kiła".
Lepsza by była ankieta pokazująca jakich zmian oczekujemy po PZW w zakresie struktury i organizacji związku, priorytetów zadań związku, ochrony wód, ochrony ryb. Choć bałbym się wyników.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #36 dnia: 05.04.2021, 21:37 »
Arku ameryki nie odkryli.
Od wielu lat pisze w necie o tym temacie to podstawa by zatkać ssanie na mięcho.
Zresztą tu na forum byłem rugany za ten pomysł.

A teraz prosze jaki nobel sie trafił.....


Cyt."To samo z karpiem. Przecież Ci z Opola wpadli na świetny pomysł, aby prowadzić wręcz ekstensywną gospodarkę zarybieniową karpiem na łowiskach wyłączonych z obwodów rybackich, będących własnością PZW (np. stawach, żwirowniach), aby właśnie zmniejszyć presję wędkarską na inne cenniejsze gatunki ryb. "
Maciek

Offline pawciolbn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Feeder Fishing Lublin
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #37 dnia: 16.04.2021, 17:20 »
Poszło. Czas na zmiany.
Feeder Fishing Lublin - mój blog na FB
Feeder 'owy Lublin i Lubelszczyzna - Lubelska Grupa Feederowa na FB

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #38 dnia: 16.04.2021, 18:09 »

 Czy mogę wypełnić ankietę nie łowiąc od jakiegoś czasu na wodach PZW ale posiadam kartę wędkarską? :-\

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #39 dnia: 16.04.2021, 19:57 »

 Czy mogę wypełnić ankietę nie łowiąc od jakiegoś czasu na wodach PZW ale posiadam kartę wędkarską? :-\

Jasne tam nic podawać nie musisz wypełnij zgodnie z serduchem :)
C&R

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ankiety dotyczące PZW - prośba o wypełnienie
« Odpowiedź #40 dnia: 17.04.2021, 17:34 »

 Wypełniłem ;)