Autor Wątek: Organizacja sprzętu  (Przeczytany 1539 razy)

Offline Daerian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Organizacja sprzętu
« dnia: 15.02.2024, 13:47 »
Cześć,

zacząłem intensywnie myśleć o nadchodzącym sezonie i chciałbym uprzyjemnić sobie kwestię pakowania całego sprzętu do samochodu. Idealnym dla mnie rozwiązaniem byłoby włożenie do samochodu kosza, pokrowca z wędkami i torby . Chcę zminimalizować "rzeczy do wyciągnięcia" na łowisku. Tutaj właśnie pojawia się pytanie - jaka torba?
Wszystkie małe rzeczy mieszczę w koszu. Natomiast największa dla mnie bolączką są platforma boczna, osprzęt do kosza (feeder arm, fajki, podpórki, miska na wodę itd.), zanęty (glina, zanęta, pellet - decyzję odnośnie metody połowu zazwyczaj podejmuję na łowisku). Przez wzgląd na wielkość platformy (Traper GST 60x82x10 cm) wydaje mi się, że jedyną opcją jest dedykowana do niej torba https://www.traper.pl/pl/p/Torba-na-platforme-GST-RED-TRAPER/1283 . Niestety nie mogę nigdzie znaleźć żadnego filmiku lub zdjęć z otwartą torbą i nie wiem czy zmieszczę tam dodatkowo wszystkie wspomniane szpargały.

Czy miał ktoś styczność z tym produktem lub może wskazać inny, który zmieści tę platformę oraz kilka dodatkowych rzeczy?

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #1 dnia: 15.02.2024, 14:18 »
Jak dla mnie , to brakuje tutaj jakiegoś plecaka .  Niosąc nawet na ramieniu torbę z platformą i do tego wszystkie inne szpargały może być bardzo niewygodnie. Do plecaka ile byś nie napchał , to i tak nie czuć tego ciężaru.

Offline Daerian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #2 dnia: 15.02.2024, 14:31 »
Raczej nie jeżdżę na łowiska gdzie muszę chodzić daleko z całym sprzętem. Nie chcę po prostu wrzucać nic luzem do samochodu i torba ma mi w tym pomóc. Lubię porządek. :)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #3 dnia: 15.02.2024, 14:42 »
Mam taki pokrowiec. W bocznej kieszeni mam feeder-arm, kijki do odmierzania odległości, kosz podbieraka, podpórki, sita. Do kieszeni z krzesłem daję podnóżek.
Wszystkie szpargały (zanęty, gliny, wkrętarka, mieszadło, robactwo, kukurydzę) mam w wiadrze na zanętę. Inaczej nie idzie się spakować. Dodatkowo mam torbę feederową na akcesoria, kołowrotki no i pokrowiec na wędki. Gdybym miał daleko od parkingu do łowiska - tylko mnie ratuje wózeczek.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #4 dnia: 18.02.2024, 12:48 »
Hej.
Też się borykałem z podobnym problemem i ostatecznie kupiłem Torba na krzesło Flagman Armadale Chair Bag ...80/85/25 ...wszystkie kłopoty z głowy ...pakuję fotel prestona spokojnie + gadżety ... bez fotela wszystkie wielkie gabaryty jak tace, siatki , sita , parawany 
 army  itd ... no i spokojny kolor :)
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline Daerian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #5 dnia: 18.02.2024, 15:31 »
Właśnie o takie propozycje mi chodzi. Widzę, że ta torba jest ciężko dostępna, ale da się ją jeszcze znaleźć.
Nie ukrywam, że największym mankamentem tej torby od Trapera jest właśnie wygląd - kojarzy mi się z torbą ze znanego szwedzkiego sklepu meblowego. :D Stąd moje pytanie czy ktokolwiek miał z nią styczność i mógłby polecić.

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #6 dnia: 18.02.2024, 16:51 »
Nie mam nic do Trapera, ale kolorystyka bagażu nie moja bajka >)... kolega powyżej polecił tanszą wersje torby na fotel ... moim zdaniem kupisz jedną z nich bedziesz mega zadowolony
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline Wojtek8583

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #7 dnia: 18.02.2024, 17:38 »
Mam podobny problem ,szukam czegoś do transportu fotela Matrix deluxe,podnózka i półki bocznej chyba 45x65 , czy ta torba Flagmana jest wytrzymała na duże przeciązenia?Trochę to wszystko waży.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #8 dnia: 18.02.2024, 18:03 »
Do torby Flagmana, którą podlinkowałem, pakuję:
Fotel Cuzo F2, podnóżek, 2 stopki podnóżka, tackę boczną, kijki do odmierzania odległości, feederarm, kosz podbieraka, podpórki, grzebień do feederarma, uchwyt dolników i piórnik z przyponami (duży, o wymiarach 65x20cm wykonany ze sklejki).
Niosę to najczęściej na ramieniu, aczkolwiek jest to na tyle ciężkie, że czasem "wspomagam się" rączkami. Nie powiem, bo zaczepy pomimo, iż z plastiku są bardzo wytrzymałe. Osobną kwestią jest to, że nie szarpię za pasek na ramię, ale podnoszę spokojnie.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Wojtek8583

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #9 dnia: 18.02.2024, 18:30 »
Dzięki za info cuzo F2 trochę waży(posiadam również)także musi być wytrzymała zaraz zmierzę matrixa ponieważ jak się go zloży to nogi przednie odstają od reszty a ta torba ma 20 cm szer.lepiej sprawdzić niż potem kombinować albo się wkurzać.

Offline Wojtek8583

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #10 dnia: 18.02.2024, 18:45 »
Matrix w najglebszym lub szerszym miejscu ma 24cm a torba ma 20 cm i teraz rozkmina czy zamknę pokrowiec i nawet jak bym zamknąl to czy materiał się nie uszkodzi .

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #11 dnia: 18.02.2024, 18:49 »
Dzięki za info cuzo F2 trochę waży(posiadam również)także musi być wytrzymała zaraz zmierzę matrixa ponieważ jak się go zloży to nogi przednie odstają od reszty a ta torba ma 20 cm szer.lepiej sprawdzić niż potem kombinować albo się wkurzać.
Ta którą ja posiadam Armadale ma wymiary 80/85/25 cm szerokości wiec serio jest mega pojemna ...tak jak pisałem fotel prestona z podnóżkiem , dwie xxl tace z parawanem , nogi i duzo gadżetów wchodzi  bez problemu
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline Wojtek8583

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #12 dnia: 18.02.2024, 19:10 »
Masz rację tylko że Armadale to ponad 200 zł ,Match competition  to ponad 100zl różnicy ;).Już przekroczyłem budżet przeznaczony na wędkarstwo a dopiero luty hehe,więc szukam gdzie mogę zaoszczedzić.

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #13 dnia: 18.02.2024, 19:20 »
Masz rację tylko że Armadale to ponad 200 zł ,Match competition  to ponad 100zl różnicy ;).Już przekroczyłem budżet przeznaczony na wędkarstwo a dopiero luty hehe,więc szukam gdzie mogę zaoszczedzić.
Fakt ... ale jak ma być ciut za wąska, to lepiej poczekaj zaoszczędź i kup jak nazbierasz :)
Pozdro
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja sprzętu
« Odpowiedź #14 dnia: 18.02.2024, 20:07 »
Masz rację tylko że Armadale to ponad 200 zł ,Match competition  to ponad 100zl różnicy ;).Już przekroczyłem budżet przeznaczony na wędkarstwo a dopiero luty hehe,więc szukam gdzie mogę zaoszczedzić.

Niech pierwszy rzuci kamień, kto nigdy nie przekroczył budżetu :P
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść