Autor Wątek: Duża Metoda z ESP i siatka PVA - Walthamstow, 09.09.2015  (Przeczytany 6983 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Duża Metoda z ESP i siatka PVA - Walthamstow, 09.09.2015
« Odpowiedź #15 dnia: 08.11.2015, 07:00 »
Luk, tam daj krętlik z agrafką na tyle duży, żeby pasował. A po drugiej stronie na żyłkę dwa stoperki. Zestaw samizacinajacy, a do tego każde szarpnięcie ryby odsuwa podajnik od jej głowy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Duża Metoda z ESP i siatka PVA - Walthamstow, 09.09.2015
« Odpowiedź #16 dnia: 08.11.2015, 08:01 »
Ja zaś mam odwrotnie. Byłbym rad jakby wszystkie podajniki miały takie agrafki jak E.S.P. Nie przepadam za plastikowymi łącznikami. I jak tu wszystkim dogodzić :)
Przez wszystkie podajniki mam przeciągnięte bezrdzeniowe leadery.
Luk numer z siatką pva bardzo ciekawy :thumbup: Stwarza możliwość zastosowania methody w głębokich łowiskach. Na pewno przetestuje w następnym sezonie

Offline piotro001

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 2
Odp: Duża Metoda z ESP i siatka PVA - Walthamstow, 09.09.2015
« Odpowiedź #17 dnia: 17.01.2017, 22:18 »
Poprawiłem ten pierwszy link, zjadło na końcu literkę l, i przez to nie działał.

Ale wstawię jeszcze tu: http://allegro.pl/t-b-ch-kretlik-karpiowy-do-szybkiego-montazu-8-10-i5611686937.html

Ja mam porobione wszystkie podajniki w ten sposób, czy dobry nie wiem. Ale w razie zerwania szybko wymieniam na nowy, zajmuje to może 30s, zrywają się rzadko ale zdarza się.

Podajnik ESP large 80g



Nie uważasz, że przywiązywanie krętlika za koszykiem jest trochę ryzykowne? Jeśli pęknie Ci linka główna która w takim zestawieniu jest najsłabszym ogniwem to wówczas ryba pływa z koszykiem nie mogąc się z niego uwolnić.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Duża Metoda z ESP i siatka PVA - Walthamstow, 09.09.2015
« Odpowiedź #18 dnia: 17.01.2017, 23:12 »
Tak do końca się nie zgodzę, że można je tak mocno przyciąć i założyć bez problemowo na krętlik, ale nie próbowałem, więc uznam, że jest to możliwe skoro tak napisałeś.  Pozostaje jeszcze kwestia prezentacja przynęty bezpośrednio nad podajnikiem ja praktykuję zasadę bezpośredniej prezentacji przynęty nad podajnikiem a stosując taki patent powoduje odsunięcie tej przynęty od zanęty. Próbowałem kiedyś jak Luk nie wkładać haczyka z przynętą do zanęty i brani miałem mniej :(

Można przecież ten ochraniacz gumowy przyciąć maksymalnie krótko, tak aby zakryć uszko szybkiego krętlika i efektu odciągania przynęty od podajnika nie ma, a zyskujemy łatwość/szybkość wymiany przyponu .....sprawdzone :thumbup:.

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉