Autor Wątek: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016  (Przeczytany 12184 razy)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #30 dnia: 06.12.2016, 13:46 »
To nawet nie chodzi o to, że rodzice nie nauczyli. Rodzice nauczyli, że tak się robi, bo tylko frajer robi inaczej...
też racja :-\

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #31 dnia: 06.12.2016, 14:28 »
To nawet nie chodzi o to, że rodzice nie nauczyli. Rodzice nauczyli, że tak się robi, bo tylko frajer robi inaczej...
Prosił bym Michale, byś uściślił wypowiedź. Jetem rodzicem dorosłych facetów. Uczyłem inaczej. Inaczej posępują Ci, których uczyłem. Biorę odpowiedzialność za to co piszę.
Arek

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #32 dnia: 06.12.2016, 14:30 »
Co do zlotu na lowisku Pod Borem zagadać z właścicielem dużo dużo wcześniej i wydaje mi się że z śląska i okolic będzie nas chętnych na tyle że zarezerwujemy całe łowisko ,powiedzmy że na dzień czy dwa. I wtedy nie będzie chamstwa bo sam też sie tam spotkałem z takim chamstwem i o mało nie doszło by do rękoczynów ( pseudo karpiarzy ) którzy nie mogli się dogadać gdzie jest środek.

A tak to zorganizować spotkanie w naszym zamkniętym gronie było by fajnie.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #33 dnia: 06.12.2016, 14:38 »
To nawet nie chodzi o to, że rodzice nie nauczyli. Rodzice nauczyli, że tak się robi, bo tylko frajer robi inaczej...
Prosił bym Michale, byś uściślił wypowiedź. Jetem rodzicem dorosłych facetów. Uczyłem inaczej. Inaczej posępują Ci, których uczyłem. Biorę odpowiedzialność za to co piszę.

Arku, nie rozumiem, co mam uściślać. Przecież nie pisałem o Tobie i Twoich dzieciach.
Chyba oczywistym jest, że nie każdy morderca jest synem mordercy. Podobnie jak są też na świecie wspaniali ludzie, których morderca jakiś spłodził.
Fakty są takie, że coraz większe zbydlęcenie społeczeństwa jest wynikiem tego, że rodzice na coraz więcej dzieciom pozwalają, a nawet uczą ich, że honor czy kultura nie jest żadną wartością. Najważniejsze jest rozpychanie się łokciami i deptanie po innych na drodze do celu. Co w skrócie możemy określić zwykłym chamstwem.
Niestety, często się też zdarza, że wartości wpajane w domu przegrywają z tymi wpajanymi przez rówieśników.

Zrobił się niezły off-top.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #34 dnia: 06.12.2016, 14:45 »
Marcin Mrugała:
Możesz napisać więcej o Mokate? Zastanawiam się czy tam pojechać ze 3 razy w 2017.
Opinie łowiących tam osób, których znam są bardzo rozbieżne.
Niektórzy chwalą, niektórzy krytykują. O przerzucaniu zestawów tez słyszałem i o właścicielach - różne opinie.
;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #35 dnia: 06.12.2016, 14:47 »
Dużo racji przyjacielu. Ale wcześniejszy wpis, sporo uogólniony. Sam jesteś rodzicem. Honor i Kultura. Bijesz w moje serce i podejście. Coś źle przeczytałem , albo nie do końca wyjaśniłeś wpis. Wychodzi na to, że myślimy podobnie. Ale inaczej piszemy. Ne było moim zamysłem, Ciebie urazić.
Arek

Offline marcin82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętochłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #36 dnia: 06.12.2016, 15:00 »
e-MarioBros, wiesz ilu ludzi tyle opinii. Ja bardzo dużo jeździłem na te łowisko i tez swoje zdanie po jakimś czasie wyrobiłem. Owszem, zdarza się że ktoś Cię przerzuci, ale przynajmniej z drugiego brzegu nikt Ci pod nos nie wywozi zestawów łódką. Dno łowiska bardzo urozmaicone bo są wypłycenia jak i 6 metrowa głębia, dno jest żwirowe, twarde. W jednym miejscu głębokość rzekomo sięga 17 metrów ale ja tam nigdy nie łowiłem. Są fajne miejsca do połowu, choć nie ma stricte wyznaczonych stanowisk. Tam gdzie wolne siadasz i łowisz. Jeśłi chcesz jechać w weekend to jedź z rana bo zainteresowanie jest spore raczej. Własciciela tylko chyba raz w życiu widziałem, on w ogóle nie chodzi dookoła stawu, to właścicielka zbiera opłaty. Przyjeźdzasz, rozbijasz się , łowisz a ona później chodzi i kasuje. Nigdy jakoś nam nie podpadła, choć wydaje się być podejrzliwa. Generalnie polecam łowisko, można sobie połowić a to kto będzie łowił obok nas jest zawsze niewiadomą. Jak coś to pytaj :-)
Raj jest tam, gdzie nie chodzą wszyscy...

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #37 dnia: 06.12.2016, 15:08 »
Macieju, dziękuję. Zrobię tak też u siebie, bo te pudełka na mocz wydają się "mniejsze" od orginalnych pudełek na przynęty :thumbup:


Co do filmu... Drugą część odpuszczam na tą chwilę. Taka mnie ochota na ryby wzięła... Słońce, woda, ryby... :(
Łowisko, bardzo ciekawe. Chciałbym tam kiedyś zajechać i połowić :) i uczestniczyć w lekcji łowienia u MjMaćka, E-Mario i Fisha :thumbup:
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #38 dnia: 06.12.2016, 15:11 »
To nawet nie chodzi o to, że rodzice nie nauczyli. Rodzice nauczyli, że tak się robi, bo tylko frajer robi inaczej...
Prosił bym Michale, byś uściślił wypowiedź. Jetem rodzicem dorosłych facetów. Uczyłem inaczej. Inaczej posępują Ci, których uczyłem. Biorę odpowiedzialność za to co piszę.


Fakty są takie, że coraz większe zbydlęcenie społeczeństwa jest wynikiem tego, że rodzice na coraz więcej dzieciom pozwalają, a nawet uczą ich, że honor czy kultura nie jest żadną wartością. Najważniejsze jest rozpychanie się łokciami i deptanie po innych na drodze do celu. Co w skrócie możemy określić zwykłym chamstwem.
Niestety, często się też zdarza, że wartości wpajane w domu przegrywają z tymi wpajanymi przez rówieśników.


Wiesz?Zaskoczyłeś mnie podobnym myślemiem i podejściem. Odnosiłem wrażenie, że dyscyplina w rodzinie, to arhaizm. Nie myślałem że przyjdzie mi to napisać. Ale zawarta treść j/w.{ Różnica pokolen, nie jest między nami jakaś wielka,} Brak mi słów. Jestem na etapie, że to dzieci teraz rządzą, nie rodzice. Sory Michale za, niedomówienia.
Arek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #39 dnia: 06.12.2016, 15:44 »
Spoko, Arku :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #40 dnia: 06.12.2016, 17:05 »
Lucjan - co do drugiego podbieraka to trzeba było dzwonić do Kamila by z nim "przyleciał"  :)
Pozdrawiam
Mirek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #41 dnia: 06.12.2016, 17:48 »
Zapraszam na mój najnowszy film - z nienajnowszej sesji - bo z wrześniowej ;D  Osławione już łowisko Pod Borem i tamtejsze rybki.
W UK takiego łowiska nie ma...

Już na pierwszym filmie słychać łyski. Czasem mam wrażenie, że Luk wozi je ze sobą jako część zestawu. Czyli każdorazowo dba o klimat.
I za to też dziękuję. Fajny film :)
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #42 dnia: 06.12.2016, 18:39 »
A ja to Ciebie podziwiam Lucjan, za spokój, ja na 99% zamiast spomba uwiązał bym ołów i "spombował" to pływadło. Krzyknął bym coś o braku celności i że grubo nęce. Albo obce zestawy bym chyba plątał niechcący. No przecież nie specjalnie. A może i specjalnie.
Tomsza

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #43 dnia: 06.12.2016, 18:41 »
Fajny film i super woda.
W uk nie mamy takich fajnych wód. Jeszcze dodam,że ja bym raczej nie wytrzymał ,jak by mi motorówkami pływali przed nosem

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jesiotry, karpie i amur - czyli łowisko Pod Borem - 26.09.2016
« Odpowiedź #44 dnia: 06.12.2016, 18:43 »
Fajny film jak zwykle . :bravo:
Lucjan mam pytanko, jakiego podbieraka i w jakiej wielkości używasz na filmie? Czy to aby nie Drennan?
Pozdrawiam

Marek