Autor Wątek: Brzany, klenie, kajaki i nagła zmiana ciśnienia - rzeka Wye, 05.08.2016  (Przeczytany 8123 razy)

Offline Rosa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poważnie to sie leży w grobie..
  • Lokalizacja: Irlandia
A apropos brzan.. To brzana według mnie jest wzrokowcem. Łowilem je w Pl na połówkę styropianowej kulki, a w ''telewizorku'' płatki owsiane. To było wiele lat temu na Nysie Kłodzkiej. Ty na filmie mówisz, że brzana i kleń nie pływają razem. A ja dodam, że brzana i jelec to para. Kiedy złowiłem jelca wiedziałem, że będzie za chwilę brzana. Sprzęt jaki wtedy posiadałem był dość kiepski, ale mój rekord to było coś w granicach 3kg-miałem wtedy może 15 lat.. W tamtych czasach królowała dendrobena i pojawiał się biały robak. Ale moja połówka kulki styropianu biła wszystkie inne metody na łeb.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Jeżeli chodzi o to co trzyma wędkę Quick lock z prologica, nie polecam. Kruchy ten plastik, będę kupować z ESP ponoć najlepsze :P
https://www.google.co.uk/search?q=prologic+but+grip&client=ms-android-sonymobile&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjO-LP6oYrRAhVKDywKHUiPDVgQ_AUIBygB&biw=360&bih=512#imgrc=prYx9AxwXwzFPM%3A

Mam takie zaparkowaly w piwnicy odpoczywaja na zas ..... nie podeszly mi.
Maciek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
K...iesyny płynęli i rzucali sobie piłkę do rugby, w nosie mieli nas, fakt że tam łowimy. Piłka wpadała do wody, trącali ja wiosłem, wracali po nią... Przykra sprawa >:(
Oj to widzę, że "kajmany" spłynęli "moją" Baryczą do Wye....  >:O >:O >:O :facepalm: :facepalm: :facepalm: :'( :'( :'(. U mnie w lecie, na niektórych popularnych kajakowo odcinkach rzeki, to od tego bydła aż się roi. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka (nawet PVA ;)), bo zdarzali się naprawdę kulturalni ludzie, którzy na rzeczce o 10m szer. widząc z daleka mój spławik, od razu płynęli przy przeciwległym brzegu i do tego były miłe pozdrowienia itp. Poza tymi 10%, to ta reszta 90% robiła to co u Ciebie Lucjan. Chyba dbają żebyś nie zapomniał o Ojczyźnie.... :facepalm:.

PS. kiedyś po jednym spływie krzyczących i nachlanych "kajmanów"  (przy gł. 1,5m, gdzie wiosłem prawie mi spławik przestawili), miałem branie za braniem ???.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Kamil, czym się wkręcasz w pomost?
Zgadza się, wkręce się szybciej niż rozłoże poda. No i ta stabilność... nie może być lepiej.
Jutro muszę w jakiś sposób umieścić szczytówki w wodzie.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Fajny odcinek Luk. W twoim starym stylu. Dużo o taktyce i przynętach, no i świetny wynik :thumbup: :beer:
A zapomniał bym, kapelutek klasa. :bravo: Tylko pytanko, męskich nie było? ;)
Arek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
K...iesyny płynęli i rzucali sobie piłkę do rugby, w nosie mieli nas, fakt że tam łowimy. Piłka wpadała do wody, trącali ja wiosłem, wracali po nią... Przykra sprawa >:(
Oj to widzę, że "kajmany" spłynęli "moją" Baryczą do Wye....  >:O >:O >:O :facepalm: :facepalm: :facepalm: :'( :'( :'(. U mnie w lecie, na niektórych popularnych kajakowo odcinkach rzeki, to od tego bydła aż się roi. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka (nawet PVA ;)), bo zdarzali się naprawdę kulturalni ludzie, którzy na rzeczce o 10m szer. widząc z daleka mój spławik, od razu płynęli przy przeciwległym brzegu i do tego były miłe pozdrowienia itp. Poza tymi 10%, to ta reszta 90% robiła to co u Ciebie Lucjan. Chyba dbają żebyś nie zapomniał o Ojczyźnie.... :facepalm:.

PS. kiedyś po jednym spływie krzyczących i nachlanych "kajmanów"  (przy gł. 1,5m, gdzie wiosłem prawie mi spławik przestawili), miałem branie za braniem ???.

Proszę nie zapominać, że od czerwca 2015 roku pływanie sprzętem niemechanicznym (łodzie wiosłowe, kajaki) pod wpływem alkoholu (powyżej 0,2 promila) jest karalne. Prawo jest po naszej stronie, nie żałujmy sobie telefonów do odpowiednich służb ;)

"Od 25 czerwca wchodzą w życie zmiany przepisów Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.
Na podstawie nowych przepisów, jeżeli osoba kierująca na wodzie urządzeniem niemechanicznym (kajakiem, łódką, żaglówką, itp.) przekroczy dopuszczalny limit 0,2 promila alkoholu w organizmie, jej łódź może zostać odholowana, prócz tego grozi jej wysoka grzywna. Zmiany dotyczą art. 7, 30 i 35 Ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 roku".

"Osobom, które będą korzystały z innych obiektów pływających - niebędących pojazdami mechanicznymi - po użyciu alkoholu grozi grzywna do 500 złotych, a jednostka pływająca może być odholowana na koszt użytkownika".

Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Kamil, czym się wkręcasz w pomost?
Zgadza się, wkręce się szybciej niż rozłoże poda. No i ta stabilność... nie może być lepiej.
Jutro muszę w jakiś sposób umieścić szczytówki w wodzie.

Czym, a nie czy ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Kamil, czym się wkręcasz w pomost?
Zgadza się, wkręce się szybciej niż rozłoże poda. No i ta stabilność... nie może być lepiej.
Jutro muszę w jakiś sposób umieścić szczytówki w wodzie.

Czym, a nie czy ;)

Oj tam czepiasz się, Moderator :P
Krzysztof

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ja się nie czepiam, tylko się pytam CZYM :D Też chcę takie coś mieć.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Kamil, czym się wkręcasz w pomost?
Zgadza się, wkręce się szybciej niż rozłoże poda. No i ta stabilność... nie może być lepiej.
Jutro muszę w jakiś sposób umieścić szczytówki w wodzie.

Czym, a nie czy ;)




Resztę zagadki rozwiąż sam Sherlocku :-[

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Super :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Lucek :bravo: fajnie sie ogladalo !
Maciek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Właśnie oglądam pierwszy film. Lucek, masz rację, tam jest pięknie. Rozmarzyłem się...
Dzięki :)
Jacek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Poczułem ten klimat.. Lato, przybywaj :( :sun:
"Mam nadzieję, że jeden utonie" ;D ;D ;D
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
W pewnym momencie Lucjan chwali się "kosą", którą zawsze ma ze sobą. Twierdzi, że może tym czymś ściąć nawet drzewko. Oznajmia, że zaraz wytnie jakiś krzaczek, ale też ostrzega, żeby nie mówić mu, że niszczy środowisko naturalne. Problem w tym, że za chwilę kamera pokazuje drzewo, które mocno pochyla się w stronę wody :)
Jacek