Autor Wątek: Kupowanie zza granicy...  (Przeczytany 3230 razy)

Ryba1987

  • Gość
Kupowanie zza granicy...
« dnia: 21.09.2015, 16:10 »
Witam
Z początkiem Października noszę się z zamiarem kupna kija z Japonii. W polsce jest niedostępny, ja PayPala nie ogarniam jak na razie, znajomych co kupowali zza granicy (przez internet) jak na lekarstwo i zdania różne jak pogoda w marcu. Najbliżej kije występują na ukrainie ale tam cena o połowe wyższa jak bezpośrednio z Japonii.
Poza tym jeden ze znajomych mi opisywał że doliczają cło, muszę jakieś tam pisma pisać do urzędów itp (zamawiał spojler z Tajlandii).
Możecie mi podsunąć jakieś rady dotyczące kupowania przez PayPal z zagranicznych serwisów internetowych? W necie jest sporo poradników ale wszystko przestarzałe, strony pozmieniały interfejsy i nie ma jak się odnaleźć (PayPal i aktywacja konta bez karty). Link do upatrzonej trzcinki - Trapara
Z góry dzięki za porady i pozdrawiam
P.S. - kij do microjigów przeznaczony :)

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0

Offline Moryc

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupowanie zza granicy...
« Odpowiedź #1 dnia: 21.09.2015, 16:24 »
Generalnie z tego serwisu nie kupowałem, kupowałem z allimarket i EBAY (US i UK głownie). Na wędkę żadnego cła ci nie nabija. Tylko musisz liczyć sie z dość długim czasem oczekiwania - 3/4 tyg chyba ze wybulisz krocie na kuriera (wtedy okolo 5/6 dni)
Konto PP mam, mogę ci pomóc, tylko wolał bym to kupić na ebay (pewniejsi sprzedawcy) ale tam juz wedeczka droższa jest - 93$ + 31 przesyłka (sin). Jak cos pisz pw pomogę i odpowiem na pytania

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kupowanie zza granicy...
« Odpowiedź #2 dnia: 21.09.2015, 16:53 »
Ten gość sprowadza na zamówienie http://www.mefistofishing.pl/


Wyślij mu link a powie Ci ile masz do zapłaty. Cła z jpn raczej nie unikniesz niestety




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kupowanie zza granicy...
« Odpowiedź #3 dnia: 21.09.2015, 19:32 »
Mefisto Fishing godne polecenia większość moich steli była importowana ta drogą chyba najtańsza opcja ;)

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Kupowanie zza granicy..
« Odpowiedź #4 dnia: 21.09.2015, 19:41 »
Nie cło jest problemem, to kilka procent transakcji, niestety chodzi o vat, zazwyczaj należy doliczyć  +/- 1/3 kosztów towaru i przesyłki do wybranego towaru. Nigdy nie sprowadzałem wędzisk zza wielkiej wody, z UK i Niemiec żadnych problemów nie ma. Co do PP to ma wielu zwolenników i przeciwników. Najbezpieczniejszy wariant kupna bez karty to rejestracja w systemie PP, zasilenie konta przelewem z rachunku bankowego. Kiedyś zasilanie można było robić raz na kilka miesięcy, teraz już chyba nie robią ograniczeń. Niestety, Paypal zarabia na kursach walut i różnią się one u nich dalece od notowań średnich NBP. Są możliwe inne transfery, najprościej przelew walutowy z banku przewalutowany podczas operacji. Zapytaj w swoim banku o takie możliwości, ceny. Wszystko zależy za ile zabawa, czasami opłaca się kombinować.

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kupowanie zza granicy...
« Odpowiedź #5 dnia: 21.09.2015, 20:55 »
Fakt pisząc cło miałem na myśli VAT




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Moryc

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupowanie zza granicy...
« Odpowiedź #6 dnia: 21.09.2015, 21:50 »
Cła z jpn raczej nie unikniesz niestety <---- pozwolę sie nie zgodzić. Zamawiałem sporo z Allimarket - głownie aerografy i modele (modelarstwo to jedno z moich hobby) ale sprowadzałem tez elektronikę drobna i nigdy nie naliczono mi cła. Nie wiem może miałem szczescie...