Autor Wątek: PZW 2024  (Przeczytany 16611 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #45 dnia: 10.10.2023, 19:31 »
No to po kiego tam siedzą i psują krew sobie i innym, bo, kurwa, nie ogarniam.

W początkach moich NK w okolicy też łaziły takie smętne dziady i jęczały nad głową, że bez sensu, że zabronili łapać, że nie wolno... Już na szczęście ich nie spotykam. Za to często trudno o wolne miejsce.

U mnie jeszcze tego nie rozumieją, a uważam, że każda mała woda do 10ha powinna być no kill z wyjątkami.
Ostatnio usłuszałem od emeryta, że no kill to tylko problem, bo ryba wg niego będzie tylko srała i zamuli zbiornik xd ale już tego nie komentowałem...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 738
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #46 dnia: 10.10.2023, 19:53 »
Ostatnio usłuszałem od emeryta, że no kill to tylko problem, bo ryba wg niego będzie tylko srała i zamuli zbiornik xd ale już tego nie komentowałem...
Po prostu jebłem, hit miesiąca ;D ;D ;D
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 284
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #47 dnia: 10.10.2023, 19:56 »
Jeśli pzw nie będzie zarybiało wód które dzierżawi od  rzgw.
To rzgw odbierze te wody które są dzierżawione przez pzw z powodu nie wywiązywania się z podpisanych umów które są oparte na operatach z corocznymi wytycznymi jak gospodarować daną wodą.
Maciek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Reputacja: 93
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #48 dnia: 10.10.2023, 19:59 »
Ciekawe jaka jest refleksja w zarządzie PZW na temat spadającej liczby wykupowanych zezwoleń... ???

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 338
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #49 dnia: 10.10.2023, 20:06 »
Przecież już się wypowiedzieli jakiś czas temu, że to są naturalne zgony członków ;D
Dzierżno uzależnia

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 738
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #50 dnia: 10.10.2023, 20:24 »
Ciekawe jaka jest refleksja w zarządzie PZW na temat spadającej liczby wykupowanych zezwoleń... ???

Niech zgadnę... Mniej więcej taka - jak tu doprowadzić do upadku PZW, aby się nachapać na maksa :P 8)
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 578
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #51 dnia: 10.10.2023, 20:27 »
Jeśli pzw nie będzie zarybiało wód które dzierżawi od  rzgw.
To rzgw odbierze te wody które są dzierżawione przez pzw z powodu nie wywiązywania się z podpisanych umów które są oparte na operatach z corocznymi wytycznymi jak gospodarować daną wodą.

Dziękuję.
Ale to pod warunkiem, że mają w operacie przymusowe zarybienia karpiem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tiimi83

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Reputacja: 19
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #52 dnia: 10.10.2023, 20:53 »
Ciekawe ile w kolejnym roku ubędzie członków, gdyby ubyło 100tyś. to kolejna składka członkowska pewnie oscylować będzie koło 210-220zł, będą to ciągnąć dopóki będzie na tyle dużo ludzi, by to opłacać.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 284
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #53 dnia: 10.10.2023, 21:36 »
Jeśli pzw nie będzie zarybiało wód które dzierżawi od  rzgw.
To rzgw odbierze te wody które są dzierżawione przez pzw z powodu nie wywiązywania się z podpisanych umów które są oparte na operatach z corocznymi wytycznymi jak gospodarować daną wodą.

Dziękuję.
Ale to pod warunkiem, że mają w operacie przymusowe zarybienia karpiem.

Tu nie chodzi o karpia a o zarybienia danymi gatunkami ryb.
Generalnie jest woda rzgw a do niej operat z wnioskami co do rocznego zarybienia podanymi gatunkami ryb to dzierżawca musi wywiązywać się z zapisów umowy. Jeśli tego nie robi może stracić wodę dzierżawioną...
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #54 dnia: 11.10.2023, 00:06 »
Ciekawe ile w kolejnym roku ubędzie członków, gdyby ubyło 100tyś. to kolejna składka członkowska pewnie oscylować będzie koło 210-220zł, będą to ciągnąć dopóki będzie na tyle dużo ludzi, by to opłacać.
Wszystko zależy od wielu czynników, ja nie przypuszczałem, że tak dużo osób nie opłaci, szacowałem 2-3%, a nie ponad 12%.
Pamiętaj, że członkowska w ciągu 2 lat podrożeje o 70% i brak ulg dla emerytów, więc nawet jak połowa zrezygnuje to oni wyjdą na swoje.
Niech nawet ubędzie 10% to będzie to bardzo dużo i będzie to już jasny sygnał, że coś jest nie tak. A jak będzie to tego nie wie nikt.
Wiadomo jedynie, że od nowego roku jedzenie, prąd i inne podrożeje o conajmniej 20-25%, bo kończą się tarcze inflacyjne, 0% podatek vat na jedzenie i rosną koszty prowadzenia firmy (zatrudnienie pracownika na minimalnej to 5200 zł jak dobrze pamiętam).

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 338
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #55 dnia: 11.10.2023, 05:27 »
Trzeba pamiętać, że w przyszły m roku na wiele wód kończy się umowa dzierżawy, i do tej pory koła nie wiedzą, czy woda zostanie czy nie. Dzierżno jest w takiej sytuacji i ten mój mały, przydomowy nokill...
Dzierżno uzależnia

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 250
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #56 dnia: 11.10.2023, 07:12 »
Zdaję mi się, że trend spadkowy się utrzyma, a skoro rozsypał się worek z danymi podejrzewam, że w tym roku PZW straci jeszcze więcej członków, ponieważ kolejne podwyżki są nieuniknione, a jakość niezmiennie ta sama, czyli żadna. Osobiście mam nadzieję, że ten komunistyczny mur zwany PZW pomiędzy wędkarzami, a normalnym wedkarstwem wreszcie runie. Pycha już  była, a teraz jesteśmy świadkami powolnego upadku :)
Plum

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 738
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #57 dnia: 11.10.2023, 07:31 »
Osobiście mam nadzieję, że ten komunistyczny mur zwany PZW pomiędzy wędkarzami, a normalnym wedkarstwem wreszcie runie. Pycha już  była, a teraz jesteśmy świadkami powolnego upadku :)

Zgadzam się z tym co piszesz prawie w 100%, jedyna rzecz która boli, to że związek nie upadł przez to, że był 'komunistyczny'. To ludzie nie potrafią działać i walczyć o swoje, bo mają w głowie 'komunizmy'. Organizacja ta mogła być wielkim oparciem wędkarzy i zapewnić nam doskonałe warunki wędkowania, po niskich kosztach.
Lucjan

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 338
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #58 dnia: 11.10.2023, 08:09 »
Zdaję mi się, że trend spadkowy się utrzyma, a skoro rozsypał się worek z danymi podejrzewam, że w tym roku PZW straci jeszcze więcej członków, ponieważ kolejne podwyżki są nieuniknione, a jakość niezmiennie ta sama, czyli żadna. Osobiście mam nadzieję, że ten komunistyczny mur zwany PZW pomiędzy wędkarzami, a normalnym wedkarstwem wreszcie runie. Pycha już  była, a teraz jesteśmy świadkami powolnego upadku :)

Póki gumofilce z czasów komuny nie wymrą, póty dobrze nie będzie. Na Dzierżnie solą w oku niektórych ludzi z okręgu jest za duża ilość leszcza i "trzeba coś z tym zrobić" wg. nich.
Dzierżno uzależnia

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 578
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #59 dnia: 11.10.2023, 09:06 »
Zdaję mi się, że trend spadkowy się utrzyma, a skoro rozsypał się worek z danymi podejrzewam, że w tym roku PZW straci jeszcze więcej członków, ponieważ kolejne podwyżki są nieuniknione, a jakość niezmiennie ta sama, czyli żadna. Osobiście mam nadzieję, że ten komunistyczny mur zwany PZW pomiędzy wędkarzami, a normalnym wedkarstwem wreszcie runie. Pycha już  była, a teraz jesteśmy świadkami powolnego upadku :)

Póki gumofilce z czasów komuny nie wymrą, póty dobrze nie będzie. Na Dzierżnie solą w oku niektórych ludzi z okręgu jest za duża ilość leszcza i "trzeba coś z tym zrobić" wg. nich.

Rybalom i innym Kotwicom marzy się taki zaciąg na 100 ton, żeby ulżyć tej umęczonej wodzie... Na samą myśl spać nie mogą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters