Spławik i Grunt - Forum
SPRZĘT i AKCESORIA => Sprzęt => Wątek zaczęty przez: adikus777 w 23.12.2017, 17:52
-
Witam,
chcę kupić taką wędkę, ale mam parę pytań co o modeli.
Są 2 metrowe wędziska opisane:
46967 6’8” 202cm M Lure 4-18g 2 107cm 115g Fast
oraz
50181 8’3’’ 250cm L 3-15g 2 130cm 121g Ultra Fast.
Ten krótki też jest w zasadzie Xfast, ale czy jest jakaś różnica w rzeczywistości, tzn. czy ten 3-15 jest równie mocny jak 4-18,
no i czy te finezzki DROPSHOT się różnią od zwykłych?
-
Nikt się nie zna?
-
Finezze Dropshot są innymi kijami od tych "zwykłych". Przede wszystkim mają miękkie szczytówki i nie są tak cięte jak pozostałe kije, które mają w nazwie "Finezze".
Największymi kosami są wędziska z serii Finezze: http://savage-gear.com/pl/product/finezze/, czyli stare, dobre króciaki (faktycznie są to najstarsze modele). Ten pierwszy, o którym wspomniałeś, należy właśnie do tej świetnej serii.
Drugi wspomniany przez Ciebie kij należy do nowej serii o nazwie Finezze Soft Lure: http://savage-gear.com/pl/product/finezze-soft-lure/. Te kija pracują trochę inaczej od króciaków, jednak nadal są stosunkowo szybkie.
Wszystkie serie Finezze są "mocne". W zasadzie są źle opisane, stać je na więcej, można je przeciążać, jednak najszybsze są krótkie wędziska z serii Finezze.
-
Dzięki za odpowiedź.
Teraz mam pewność, bo zdziwiło mnie jak na Rybomanii wziąłem do rąk jeden kij z nowszej serii, a ten nijak się miał do tej starszej serii.
A zna ktoś kijki z podobna akcją jak te dwu metrowe, ale dłuższe?
-
W podobnej cenie masz CXT Dragona. Konger ma fajnego Paladina Speed Devil, ale on już droższy.
-
A jak wypada ten Dragon CXT w porównaniu z serią Guide Select?
Chodzi o Monstera dokładnie.
-
Jak dla mnie przyjemniejsze są CXT. Selecty dla mnie to seria niewypał, nie leżą mi zupełnie. A ta tuba nie daje większego czucia przynęty, niż klasyczna rękojeść, czy kij z skss. Jak lubisz szybkie kije, to mogę ci polecić Gunki Iron-T S. Mam wersje M i kosa jeśli chodzi o jigowanie, a i woblerów się nie boi. Jedyny problem to to, że jest droższy od SG i Dragonów. ;D
-
Gunki jednak są krótkie.
Jak bym coś teraz kupił to tak minimum 240 bo mam jeden 210 cm już.