Spławik i Grunt - Forum
		SPRZĘT i AKCESORIA => Sprzęt => Wątek zaczęty przez: ogi888 w 19.11.2018, 16:05
		
			
			- 
				Witam, 
 
 Mam zakupiony taki zestaw sygnalizatorów https://allegro.pl/zestaw-sygnalizatorow-4-1-centralka-snag-nowe-i6639178614.html
 
 Po jakimś czasie odesłałem go na gwarancję, bo jeden sygnalizator się nie chciał włączyć. Po powrocie z reklamacji, sygnalizator włącza się, ale centralka go nie widzi. Wszystko było by ok, gdyby "kochany" sprzedawca dostarczył instrukcję. Instrukcji brak, kazał się kontaktować z oficjalnym dystrybutorem, a od dystrybutora informacji też nie mam.
 
 Czy ktoś wie jak zaprogramować centralkę i sygnalizator by się widziały ??
 
 Pozdrawiam
- 
				Ja Ci powiem jak to zrobić. 
 
 Jak sprzedawca każe ci się skontaktować z dystrybutorem, abyś mógł w ogóle skorzystać z zakupionego towaru, jednocześnie nie dołączając do sprzedawanego przez siebie towaru instrukcji obsługi, to Ty skontaktuj się ze sprzedawcą i poinformuj go o tym, że powiadomisz o całej sytuacji właściwą delegaturę UOKIK
 
 https://www.uokik.gov.pl/delegatury_uokik.php
 https://uokik.gov.pl/kontakt.php
 
 Sądzę, że wówczas dość szybko rozwiążecie problem braku instrukcji obsługi i nie działających sygnalizatorów ;)
 
 Tak na marginesie. Co jest z tymi polskimi sprzedawcami? Jak nie podnoszą cen na Black Friday, aby je potem cudownie obniżyć, to jeszcze każą kontaktować się z dystrybutorem. Od jakiś prawie 20 lat konsument nie ma już takiego obowiązku, a co dopiero mówić o tym, że musi się on z nim kontaktować, aby móc w ogóle skorzystać z zakupionego towaru  :facepalm:
- 
				Poinformuj go o treści art. 546 ze znaczkiem 1 Kodeksu Cywilnego
 
 
 § 1. Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca jest obowiązany udzielić mu przed zawarciem umowy jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji w języku polskim, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania z rzeczy sprzedanej. W szczególności należy podać: rodzaj rzeczy, określenie jej producenta lub importera, znak bezpieczeństwa i znak zgodności wymagane przez odrębne przepisy, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz, stosownie do rodzaju rzeczy, określenie jego energochłonności, a także inne dane wskazane w odrębnych przepisach.
 
 § 2. Jeżeli rzecz jest sprzedawana w opakowaniu jednostkowym lub w zestawie, informacje, o których mowa w § 1, powinny znajdować się na rzeczy sprzedanej lub być z nią trwale połączone. W pozostałych przypadkach sprzedawca jest obowiązany umieścić w miejscu sprzedaży informację, która może być ograniczona do rodzaju rzeczy, jej głównej cechy użytkowej oraz wskazania producenta lub importera rzeczy.
 
 § 3. Sprzedawca jest obowiązany zapewnić w miejscu sprzedaży odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne umożliwiające dokonanie wyboru rzeczy sprzedanej i sprawdzenie jej jakości, kompletności oraz funkcjonowania głównych mechanizmów i podstawowych podzespołów.
 
 § 4. Na żądanie kupującego sprzedawca jest obowiązany wyjaśnić znaczenie poszczególnych postanowień umowy.
 
 § 5. Sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z rzeczą sprzedaną wszystkie elementy jej wyposażenia oraz sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy.
 
 
 
 Zażądaj wydania instrukcji  pod rygorem powiadomienia UOKiK i odstąpienia od umowy.
 
 
- 
				Wszystko się zgadza, tylko gościu ma tak mozolne ruchy, że może nawet i wyśle tą instrukcję. Ale mam nadzieje, że w tym czasie tu na forum uda mi się coś poszukać.