Spławik i Grunt - Forum
SPRZĘT i AKCESORIA => Sprzęt => Wątek zaczęty przez: zajcu w 08.06.2015, 18:52
-
Panowie,
mam pytanie ponieważ już jakiś czas w piwnicy leży mi nie używany spining i tak sobie myślę czy by nie szło wykorzystać go do metody spławikowej??
Czy wędka nie będzie za krótka, i czy z powodzeniem da się rzucać lekkimi spławikami np 1 g. Może ktoś z was próbował łapać spiningiem na spławik i ma jakieś doświadczenia.
Ja nie używam już za bardzo tego kija do spiningu, ponieważ gdy kupiłem nowy tak się w nim zakochałem, że jeżdżę za zębatymi, nad wodę tylko z nim ;)
Wędzisko, które chciał bym wykorzystać do spławiki to :
World Champion Kobalt 275cm, 2częsci , wyrzut 9-28 ,długość transportowa 142cm, waga 182 g.
Wiem, że najlepiej było by iść nad wodę i sprawdzić, ale pomysł urodził mi się właśnie w głowie, gdy oglądałem wędki matchowe na Allegro ;),a najszybciej będę mógł wyskoczyć na ryby w weekend. Tak , że do tego czasu może poznam waszą opinie.
-
Oczywiscie, ze mozna.
Jesli glebokosc lowiska bedzie wieksza niz dlugosc kija to zestaw zrob ze splawikiem przelotowym a stoper zaplec z wloczki albo zylki.
Sam kiedys ratowalem swoj tylek wykorzystujac pickera 3m i przerabiajac go na splawik.
-
Ja często używałem spinningu do spławika , z tego powodu że łowiłem w zakrzaczonych miejscówkach .Muszę przyznać że w takich miejscach (gałęzie nad głową) krótkie kijki są nie zastąpione. Nawet teraz posiadam tele spiningi (łatwiejsze w transporcie) do 40g na które łowie spławiczkami 0,5g Experta i nie narzekam na komfort wędkowania.